Зміни в Польщі – що це може означати?


Майже неминуча зміна уряду в Польщі – від консервативної та популістської партії «Право і справедливість» до коаліції трьох правоцентристських і ліберальних партій – означає кардинальні зміни у зовнішній політиці Польщі. Вони міститимуть, перш за все, наступне:

• Різке поліпшення відносин Польщі з Європейським Союзом (ЄС). Після багатьох років розбіжностей між Брюсселем і Варшавою щодо відступу Польщі від демократичних принципів, новий уряд зробить своїм пріоритетом припинення судових справ проти Польщі в Європейському суді, а також розблокування виплати 36 млрд євро (38 млрд доларів) кредитів і грантів з фонду відновлення ЄС.

Новий уряд також матиме бажання не лише спільно формувати порядок денний ЄС, але й долучитися до реформ, необхідних блоку для прийняття України в організацію.

• Відносини Польщі з двома важливими сусідами – Німеччиною та Україною – стануть більш передбачуваними. ПіС побудував значну частину своєї внутрішньої комунікаційної стратегії на критиці Німеччини. Новий уряд, очолюваний опозиційними партіями, бачитиме в Берліні радше партнера, ніж конкурента. Тиск на Німеччину з вимогою завершити стратегію переломного моменту Zeitewende в політиці безпеки та оборони, ймовірно, збережеться.

У випадку України новий уряд продовжуватиме надавати гуманітарну, логістичну та військову допомогу Україні та водночас найімовірніше, займатиме більш примирливий тон у сферах потенційних розбіжностей (наприклад, щодо експорту зернових).

• Посилення регіональної ролі Польщі. Зі зміною уряду Польща повертається до європейського мейнстриму як найбільша держава Центрально-Східної Європи. Вона матиме набагато більшу вагу для створення сильніших регіональних коаліцій в рамках форматів що існують, таких як Бухарестська дев'ятка, Люблінський трикутник (Польща-Україна-Литва) та Веймарський трикутник (Польща-Франція-Німеччина). Зміни в Польщі також означатимуть відхід від співпраці з Угорщиною, що зробить прем'єр-міністра Віктора Орбана набагато більш вразливим в рамках ЄС.

Що, швидше за все, залишиться незмінним, так це міцні відносини зі Сполученими Штатами. Зважаючи на те, що на території країни дислоковано понад 10 000 американських військових, а також на ключову роль країни в обороні східного флангу НАТО, США сприймаються Варшавою як союзник, що забезпечує останню лінію оборони проти Росії, яка відроджується.

Кожен уряд буде прагнути до міцних відносин з Америкою – незалежно від того, хто сидить у Білому домі. Опозиція також оголосила про продовження великих інвестицій в оборону, які незабаром досягнуть 3% ВВП, а в наступні роки можуть перевищити цей показник.

Джерело: CEPA

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Фронтир
Український Фронтир@geopoliticalukraine

Геополітика ProКраїну і Світ

1.8KПрочитань
3Автори
22Читачі
На Друкарні з 23 вересня

Більше від автора

  • Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем

    У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика
  • Що Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом

    «Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика
  • Турецький режим підтримує тероризм

    Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається