На початках

Роздуми у голос.

Після перегляду сто пятсотого відео ролика про письменницьку майстерність зловила себе на думці: “Як то все важко насправді“))) Але в одночас радію, що у 2024 році нарешті з’явилося вже досталь україномовного контенту для всіх бажаючих оволодіти цим ремеслом.

Поняття побудови хронотопу у тексті, після відео лекції викладачки з укр.літ пані Галини Усатинко, то взагалі - космос!)

У мене відбувається такий серйозний дисонанс))

Порада – ви не повинні обтяжувати свій творчий мозок складною термінологією на початках. Якби я зараз починала свій шлях, то дійсно б розгубилася і єдине моє питання:

«так що ж, бляха мені робити?»

Поділюся власними думками.

Наголошую – це виключно моя суб’єктивна порада. Інструмент, який ви можете використати, а можете і ні!

Коли ми вперше сідаємо на наш перший велосипед - перед очима жах та страх перед очікуванням невдачі. Після тижня активної практики (збитив до кісток колінок, щільно перемазаних мамою зеленкою))), до Вас нарешті приходить розуміння цього інструменту, завдяки якому, набираючи шаленої швидкості з височенної гірки ми можемо, бодай на мить відчувати що летимо)) падаємо, розбиваємо носа, проте з цвірками крові з носа встаємо, втираємось і рухаємось далі. Ми практикуємо до тих пір доки не поріднимося з великом, не станемо з ним одним цілим. А кермо з педалями стануть продовженням наших тіл.

Так і письменницька майстерність – ви вивчаєте багато порад, способів, основ, використовуєте їх на письмі й далі оперуєте ними так, як ви відчуваєте по тексту. Одна порада не підходить під вашу історію (розділ у смітник, короткотривала дипресія, келих червоного сухого і сідаємо писати наново!), а от інша – ідеально підлаштовується. Та для цього потрібно знати, що і як працює.

Головне пам’ятайте!!

Треба вміти фільтрувати інформацію, слухати й пробувати, а далі пробувати ще, деколи видаляти й переписувати, але потрібно завжди продовжувати розвиватися.

Те, чим я ділюся в блозі – це те, що я вивчила чи дізналася від інших письменників. Думаєте я цим 100% користуюся? Ні. Та кожна порада дала мені уявлення як оперувати своєю історією.

Головне не забувати про основу, фундамент вашого письменницького шляху:

аркаструктура показуй, а не розказуй основні елементи жанру і так далі.

Ви це повинні знати, це ваша початкова точка. Та вже ЯК ви застосуєте ці знання і ЯК нашаруєте свою історію – залежить тільки від вас.

Пишіть, пробуйте, експериментуйте, слухайте, знаходьте свій шлях. ❤️

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

567Прочитань
2Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається