Не озирайся і мовчи — Макс Кідрук

Отже, моя друга книга Макса Кідрука — “Не озирайся і мовчи”. Якби я була підлітком, то вона запала б у душу глибше. Але і мене 32-річну книга затягнула не по-дитячому. Особливо динамічна друга половина твору, в якій події набувають швидких обертів та, на жаль, є невідворотними. 

Знову, як і в “Де немає Бога”, Кідрук жорстоко обходиться з героями та тваринами. І знову бачимо багато наукових пояснень та навіть детально описаний експеримент, що доводить любов автора до фізики, космосу та показує його неабияку обізнаність. Чи доречно це в підлітковій літ-рі? Так, якщо головний герой так само повернутий на науці:) 

Дано: підліток Марк Грозан, який нещодавно переїхав з батьками та дідом до Рівного. Родина оселилася в звичайній багатоповерхівці з незвичайним ліфтом. Якщо на на ньому проїхати поверхи в певній послідовності, можна потрапити до дивного світу, де весь час світить сонце та… оживають мерці.

Що це? Вхід у потойбіччя? Портал на іншу планету? Діра в часо-просторовому континуумі? Підліток береться розгадати цю непросту задачу.

Паралельно з фентезійними подіями по той бік ліфта плине життя Марка в реальному світі, і воно не надто солодке. Хлопчак стає випадковим свідком кількох смертей. Його, заучку, недолюблюють у школі. Булінг сягає апогею, коли місцевий переросток Центнер, який звинуватив Марка в смерті двох школярів, накидається на нього з кастетом. 

Стосунки Марка з батьками важко назвати довірливими. А от з дідом — Арсеном — навпаки. Разом вони спостерігають за зірками через потужний телескоп. Дід допомагає Марку з уроками та підкидає книги з фізики, які формують його неординарний світогляд. Також Марк протягом усієї книги спілкується з дівчиною-сусідкою Сонею, яка і розповіла хлопцю про надприродні властивості ліфта. Разом вони бережуть таємницю, і це їх зближує.

Книга “Не озирайся і мовчи” читається досить легко, сюжет цікавий та майже детективний, і, як ви вже зрозуміли, з елементами фентезі. Щодо стилю викладу, то книга рясніє досить незвичними порівняннями, оригінальними, але іноді й недоречними, наче автор іще шукає свою манеру письма. 

Йому вдалося створити об'ємних персонажів, перш за все це Марк, Соня і дід Арсен. У творі письменник торкається багатьох соціальних проблем, які турбують підлітків. Наприкінці твору руками своїх героїв Кідрук карає кривдників.

А що ліфт? Марку вдається дізнатися майже все, що його цікавило. Але за свою цікавість він заплатив високу ціну. Мені здалося, що занадто високу. 

8/10

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Катерина Василенкова
Катерина Василенкова@katerynav

Блог про книги

911Прочитань
30Автори
16Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 червня

Більше від автора

  • Місто дівчат — Елізабет Ґілберт

    “Місто дівчат” — про Нью-Йорк 40-50-х років минулого століття. Авторка вивчила тонну літератури, провела десятки годин за розмовами з людьми, які знали “той самий” Нью-Йорк. Тому історія вийшла не надто вже вигадана, а багато в чому правдива.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • Перше знайомство з Іспанією: Валенсія

    Валенсія — класне туристичне місто. Тисячі відпочивальників приїжджають сюди, щоб насолодитися теплим Середземним морем. Саме у Валенсії відбулося моє перше знайомство з Іспанією. Деякі спостереження за життям в іспанському місті я залишу тут.

    Теми цього довгочиту:

    Подорожі
  • Покинь, якщо кохаєш — Коллін Гувер

    Я розумію тих, хто любить цю книгу. І розумію тих, хто ненавидить її. Але, швидше за все, я належу до табору перших. Чому? Напишу про це нижче — зі спойлерами.

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається