Потрібна крута ігрова машина в яку можна грати коли нема електрохарчування? Презентую вам сімейство Nintendo DS!
Що це таке?
Nintendo DS – це консолі сьомого покоління від Nintendo. Це портативка, дуже маленька та компактна (не як свіч або стімдек). Фішкою консолі є 2 екрани, один з яких сенсорний, але не як зара на смартфонах, коли все тицяєш пальцем. Тут в комплекті іде стілус, котрим треба возити по сенсорному екранові.
Зазвичай на одному екрані сама гра, а на іншому – менюшка, мапа, або інша інфа. Але є багато ігр в яких дуже цікаво задіяні обидва екрани, та які вимагають від гравця керувати стілусом.
Це консолі з ВЕЛИЧЕЗНОЮ бібліотекою ігр та невеличкою ціною. Тож це топовий варіант для гри в дорозі чи за відсутності світла (та якщо нема грошей на 3DS).
Різновиди
Є 4 види Nintendo DS:
Nintendo DS – перша модель, сама галіма, зацікавить тіки колекціонерів. Важить десь 270 грамів.
Nintendo DS Lite – компактніша, з кращим акумом, набагато легша та з ліпшим дизайном. Важить десь 210 грамів.
Nintendo DSi – можна сказати що це "pro-версія". Така ж легка як DS Lite, але підтримує SD-картки та шиється, має камери, кращий акум та підтримує деякі ігри, в які неможна грати з DS і DS Lite. Також важить десь 210 грамів.
Nintendo DSi XL – сама топова модель, із найбільшим екраном та акумом ті всіма функціями DSi. Але зазвичай оверпрайснута. Важить 310 грамів, найважкіша!
Батарея та прошивка
Батареї на всіх NDS вистачить ТОЧНО на 5-8 годин. Якщо зменшити яскравість на мінімум та грати без саунду – то годин на 10. Багато залежить від стану консолі та її моделі, але навіть на базовій NDS 5 голин ви пограєте точно, якщо батарея не вбита зовсім. А нінтендо DSi XL може витримати і 12-15 годин!
З приводу прошивки у нас 2 варіки:
DS і DS Lite – потрібен спеціальний картридж R4. В нього вставляємо флешку та на флешку кидаємо ігри і граємо.
DSi і DSi XL – в цих консолях вже є рідний порт для флешки і вони повністю прошиваються, для них не потрібен картридж R4.
ДІСКЛЕЙМЕР: ГРАЙТЕ ЛИШЕ В ЛІЦЕНЗІЙНІ ІГРИ, ЗА ПРОШИВКИ ТА ЕМУЛЯТОРИ НІНТЕНДА ВАС ВІДСЛІДКУЄ ПО IP ТА БУДЕ КАТУВАТИ 100 РОКІВ)))
Ігри
Бібліотека – ГІГАНТСЬКА. Десь 1800 різних ігр вийшло на це покоління консолей англійською мовою. З японськими – більше 2000.
Причому сотні з цих ігр – це екзи, які ви не знайдете в стімі чи на інших консолях (шо з обличчам, соні?).
Від графону багато чекати не треба, це зрозуміло. Але є ігри з класним артстайлом які виглядають не гірше сучаних.
Так, майже 100% ігр на англійський мові і не мають навіть клятого русєка, тому якщо хочете грати в сюжетні ігри з діалогами і текстом – треба знати англ. Але є і купа казуальних ігр, де мова майже не потрібна, щоб грати.
Тут є сотні JRPG, є покемони, маріо та інші платформери, ритм-ігри, кастельванії, зельди, енімал кросінг, маріо карт і інші гоночки, файтинги… Грати-непереграти, на будь який смак!
Ціни
На OLX можна знайти приблизно такі середні ціни:
1300-1700 грн за DS і DS Lite.
1800-2100 грн за DSi.
від 3500 грн і вище за DSi XL.
На деякі лімітки (консолі з незвичними кольорами корпусу) ціни можуть бути в рази вище, тож враховуйте це.
Рекомендую уважно читати об'яви, бо є чимало варіантів "НА ЗАПЧАСТИНИ", "ЩОСЬ НЕПРАЦУЄ", "КАБЕЛЮ НЕМА". Якщо берете DS чи DS Lite то дуже бажано щоб в комплекті був картридж R4 (для запуску ігр з флешки), бо інакше придеться докупати окремо десь ще за 300-400 грн.
Так що брати?
Як на мене – оптимальний варік це Nintendo DSi. Вона така ж легка як і Lite, більш сучасна та з підтримкою SD-карти, та в той же час не оверпрайснута як DSi XL. Топ за свої гроші!
P.S. Якщо в наявності є втричі більша сума грошей – рекомендую 3DS. Огляд цієї лінійки буде пізніше на каналі.