Огляд Kill Team Tempestus Aquilons

Загальний огляд

Команди представляє з себе 11 туш по 8 вундів, 4+ сейви, 2 апл (в лідера 3 апл і 9 вундів, в турельки 10 вундів і 3+ сейви).

Спеціалізація команди - стрільба, в великій мірі на 8”, але є і загрози на дальністю всією карти. Має специфічну механіку дропу “з небес”, раніше ніде не представлену. Попадання в основному на 3+, є пара спеців з 4+ ту хіт. В команді помірна кількість спеціалістів, але кожен з них має певну масу абілок, що додає команді складності.

Якщо порівнювати з іншими командами, то найближчі аналоги це Exaction squad та Kasrkin. Гвардія тут дещо відрізняється, оскільки там багато приколів з вибором оперативників, багато попадань на 4+, накази і т.д. Мусора подібні за рахунок потужної стрільби на коротці дистанції, кількості спеціалістів, та плойок, проте відрізняються в певних елементах геймплею (мусора нав”язують свою гру). Касркіни подібні за рахунок ідеї команди та статів, але відмінність - касркіни більше далекобійні.

Загалом, я не впевнений, що ця команда підійде зеленим новачкам, занадто багато треба враховувати. Гравцям які вже понюхали пороху тактикульних боїв далекого майбутнього - цілком, команда вимагає враховувати моменти, думати. Ветеранам - дуже гарна команда для цікавої гри.

ФРАКЦІЙНІ ПРАВИЛА

Grav-chute

Почнемо з маленького. При дропі - ігноруємо вертикальну відстань. Це приємно, якщо ми залізли на вантажку ми створюємо солідну зону загрози.

Drop Insertion

Тексту дуже багато, тому просто переказую.

Коли ми метапимо команди ми МАЄМО сетапити першу третину тіми нормально. Наступні дві третини ми можемо сетапити “згори”. Для цього ми обираємо третину команди і сетапимо її збоку. За кожну третину засетаплену таким чином ми сетапимл спеціальний маркер ПОВНІСТЮ в нашому деплої.

Як стратегічний гамбіт першого та другого ходу ми можемо порухати маркери на 4”. Міряємо лише горизонтальну відстань і можемо рухатися через коридори інту зе дарк.

Під час гри ми можемо активувати опреативника який застепалений “згори” як нормального оперативника і спасувати ним. Або ж ми можемо його дропнути на поле:
- в 3” від маркера, або повністю в дроп зоні.
- не в контрол ренжі ворога (за виключенням прекурсора, він може).
- жодна частина бази не може бути під вантажкою.
- має наказ на наш вибір.

Після дропу оперативник який дропнувся вважається в обскурі на наступну активацію або кінця ходу, залежно від того, що настане раніше. Важливо - цей обскур ніяк не заігнорити, тобто навіть будучи в 1.1” - буде обскур (за виключенням властивостей, які ігнорують обскур, наприклад, інкурсори фобосів).

На кінець першого ходу БІЛЬШЕ ПОЛОВИНИ наших оперативників має бути на полі бою. На реді степі другого та третьго ходу ми повністю прибираємо один з двох маркерів дропу. Тобто, це означає що всі оперативники які на кінець другого ходу будуть “згори”, а не дропнуться в цей хід будуть вважатися вбитими.

Загальне враження - дуже цікава та незвична механіка, дозволяє берегти оперативників від вогню і дропати їх в неочікуваних для опонента комбінаціях.

ОПЕРАТИВНИКИ

Aquilon Tempestor

Лідер команди, має гарні стати і абілки. 3+ ту хіт на все це вам ого-го. По закачкам майже завжди цікавіше чайник + болт пістолет, проте проти еліти може бути цікаво пограти з павер вепоном.

Tempestus Veteran - 1 раз за битву плойка за 0 якщо вона цілить цього оперативника, або ж команд рерол на атаку чи дефенс. Файно, просто, подобається.

COMMAND - перекачує АПЛ з лідера на візібл чувака в 6”, але не для турельки. Теж дуже файно, багато апл не буває.

Aquilon Grenadier

Має мельтабомбу яка є майже звичайною мельтою (дамаг чуть менший), але одноразова та кидається лише на 3”. Ну але, це все ще мельта яка теоретично може і інтерцесора завалити з 1 атаки, так що оперативник топчик.

Також за рахунок Grenadier ми вміємо кидати фраки, краки, стани і смоки з +1 ту хіт і ці всі гранати не ідуть в рахунок загального еквіпу.

Ну вот справжній гренадир, автопік.

Aquilon Gunfighter

Профілі цікаві, фокусним профілем можна нормально наваляти дамага, теоретично навіть знімати цілі з розряду ельдарів. Сальво профіль шикарний коли треба бити багато бомжів (наприклад гвардія або хаос культ).

Salvo - власне дозволяє постріляти по 2 цілям.

Gunfight - якщо коротко. Коли ворог стріляє по цьому оперативнику будучи в 8” від нього ми дивимося скільки провалів було скинуто. Після цієї стрільби ми можемо постріляти у відповідь фокусованим профілем, але кидаємо стільки кубів, скільки було скинуто як провали +1, але не більше 4.

Виглядає як неприємна загроза в стрільбі. Найкращий варіант завалити такого - в хтх.

Aquilon Gunner

Старий добрий ганер. Велика пушка, мало тексту. Відзначу відсутність гранатомету (він є в турельки), а також 3+ ту хіт, що досить солідно.

Aquilon Marksman

Непоганий снайпер, враховуючи що може дропнутися майже де хоче. 3 профіля як зазвичай - один мобільний (по суті лазка), стаціонарний - для хорошої стрільби, і консілед - коли стріляємо вперше за гру.

Власне абілки: Sniper’s Vantage - коли стріляємо по ворогу який нижче 2” від стрільця то зброя має севір. Думаю, тут варто згадати що стрільба по енгейжу з вантажки автоматично дає нам акурейт, тому мінімум 3 дамага ми внесемо точно.

Concealed Position - дозволяє постріляти спеціальним профілем лише перший раз за гру. якщо постріляли інакшим профілем - цей вже автоматично стає недоступним.

Aquilon Precursor

Хтх спеціаліст команди. По-перше, він вміє дропатися в хтх відразу, що робить знаходження біля маркерів дуже небезпечним.

Vicious Knife Fighter - коли ми файтимося (тобто атакуємо) після резолву атаки ми резолвимо ще одну. Враховуючи профілі, така абілка виглядає як безперешкодне винищення всього що має 7 і менше вундів. В принципі, і 8 вундів можна забирати, але для цього треба 2 кріта.

Dynamic - після файту або шута дозволяє зробити фрі деш. Можна його робити навіть після чаржа, але не більше тієї дальності яка залишилася після чаржа (і не більше 3”).

Aquilon Servo-Sentry

Оце вже щось типу ганера, але по-своєму. По-перше профілі чуть гірше попадають, але має інакші правила аніж звичайний ганер - Має гранатомет, лазган і вогнемет. Тобто, ганер косить одиночні цілі а турелька вміє і область накрити.

Machine - цей оперативник вміє робити лише репозішен, деш, фолбек і шут. Він не вміє відбиватися, давати сапорт в хтх і юзає лише зброю на його даташиті.

Turret - дабл шут. Ось тут прям соль оперативника, якщо зайняти фаєр спот можна заблокувати коридор на інту зе дарк або ж збрити ворог з точки.

Aquilon Trooper

Звичайний оперативник даної команди. Має нормальні профілі, нічого особливого, але абілки дають жару.

Rapid Insertion - дозволяє на стратегічний гамбіт першого ходу кожному труперу який повністю в дропзоні зробити безкоштовний репозішен, але завершити його не далі 3” від дропзони.

По суті, це визначає кого нам треба деплоїти на поле як першу трійку (щоби інші були “згори”), а також дає нам швидший старт.

Swift Landing - при дропі дозвляє дропатися в 4” від маркера замість 3”, як по нормальному.

Загалом звичайний оперативник навіть нічого собі так. Він прям проситься скорити точки, а в стрільбу навіть якогось 7 вунд бомжа може скосити.

СТРАТЕГІЧНІ ПЛОЙКИ

Sudden Offensive

Муторно написана плойка. Якщо коротко - рахуємо половину від не вбитих оперативників з заокругленням догори (7 або 8 =4). На першу Х активацій наших чуваків, де Х = число що вийшло, вся зброя наших оперативників має баланс. Рероли це завжди добре, хоча і такі муторні.

Maintain Momentum

Це вже цікавіше. Коли ми стріляємо або б’ємося проти Реді ворога (тобто такого, що ще не активувався) то наша зброя має севір. Це прям файно, в тіми є мельта і снайпер які хочуть мати кріти, та і взагалі кріт якщо ти хоча б попав це дуже сочно.

Eye Above

Вибираємо ворога і всі ворожі чуваки в 3” від нього отримують Detected токен. Коли оперативник з цим токеном стріляє по нам - ми маємо рерол на сейви, а кол б’ється - то ми можемо спарирувати 2 куби замість 1.

Ну дико ситуативна плойка. Може проти еліти яка зібралася купкою спрацює, а так - ну хз. Загалом застосування в неї є - щоби поламати хтх певним командам, але не більше.

Drop and Secure

Вибираємо маркер, і до початку наступного ходу маємо пару плюшок на тому маркері:
- + 1 апл до загального апл при контролі тієї точки, якщо хоча б 1 оперативник її контестить.
- +1 до атаки нашої мілі зброї (до максимуму 4) якщо ми в 3” від того маркера.

В цілому плойка цікава хіба за баф до АПЛ при контроль точок. дозволяє навіть 1 оперативником не дозволяти еліті забрати точку, або ж навпаки, відтягувати 2 оперативників ворога, бо у тебе більше АПЛ.

ТАКТИЧНІ ПЛОЙКИ

Hot Drop

Якщо ми дропнулися з вантажки яка на 2” вижче за підлогу кілзони, або дропнулися в цей хід з деплоя, або просто перебуваємо повністю на ворожій території то після роляння кубів на атаку ми можемо дати собі фул рерол.

Максимально класна і сочна плойка, рятує капітально.

Adjust Coordinates

Дозволяє дропнутися в 5” від дропмаркера, але забороняє робити шут, файт і деш до кінця ходу. Цікава плойка, яка може наробити діла, але вона ну дуже спеціалізована і сугубо для прожимання точки.

Tempestus Exemplars

Будь-який оперативник (за виключенням турельки і того, хто має АПЛ вище 2) може зробити під час своєї активації мішн екшн, пакап або дроп маркера на 1 дешевше. Де-факто, це дає нам модель з 3 апл - прийшов, постріляв, прожав точку = молодець.

Progena

В момент активації оперативника (але не турельки) він хіляє 2Д3 і може ігнорити будь-які зміни до АПЛ під час цієї активації.

Суперська плойка-сюрприз. якщо за неї не знати і забити на умовного ганера десь в кутку карти, бо той під стан гранатою, майже мертвий і оце вот все - може статися великий сюрприз.

ЕКВІП

Tempestus Dagger

Видай всім (за виключенням турельки) зброю 3 4+ 3/4. Не те щоби шикарно, але може проти швидких тім з купою бомжів і допоможе. А так - мех.

Combat Stimm

Ігнор інжура на мувмент. Сказав би я що це шикарно, якби тіма не мала 8 вундів, тобто - не вмирала б від більшості хороших плюх в грі. Ну або якби вона давала фул ігнор інжура, але це вже забагато.

Drop Augury

Дозволяє один раз за гру під час активації оперативника задеплоєного “згори” перемістити дроп маркер, але не ближче до ворожої деплойки. Дуже файний еквіп, ворог до останнього не знатиме, чи чекати йому прильоту мельти в лице через маркер, чи ні.

Remote Overseer

Один раз за гру можемо зареролити куб на ініціативу. Теж максимальний сок, ходити першим як правило необхідніше, а тут ще й збільшують шанси на це. Дабл мельта в лице цесорам це майже гарантовані 2 трупа.

ОРІЄНТОВНИЙ РОСТЕР І ПІСЛЯМОВА

На мою думку ростер зараз складався б з усіх спеціалістів і труперами добивати місця, що залишаться, бо по суті спеціалісти вміють те саме, але дещо краще. Також кожен спеціаліст потрібен для своєї задачі, а коли його задачі вичерпуються - він завжди може прожати точку або зробити іншу дію (благо у нас є рекон в так опах, тому є де розгулятися).
Самих труперів непогано брати 1-2 в резерви, щоби лякати опонента (все таки дропаються далі, а 1” це 1”). Прекурсор під плойкою на блок 2 кубів може показувати страшні речі.

По комбо: прекурсором можна робити наступну грязь: дроп, файт, вбити когось, подешитися на точку, за плойку тапнути. Другий варіант: файт, фрі деш, точка за плойку і постріляти (або навпаки).

Гарно може спрацювати як обманка еквіп на переміщення дропмаркера (порухав від флангу маркер, ворог туда лізе а ти ХОБА і переїхав назад), рерол ініціативи з еквіпа може наробити біди з парою гарних бластів в опонента або ж дабл мельтою і мінус 2 маріна. Варто не забувати що оперативник який дропнувся є в тотальному обскурі який ніяк не ігнориться (тільки якщо не зайти в контрол ренж для ближнього бою, або абілками які ігнорять обскур, 2” від стрільця тут не працюють) протягом наступної активації. Маленька приставка але дуже важлива.

Єдиний момент який може здатися незрозумілим - прекурсор вміє зробити фрі деш просто так. Проте, він може його зробити і після чаржа (по нормальному так нізя) і рухатися буде на те, що залишиться. Тобто при дропі ми вважаємося як такі, що зробили репозішн і далі 3” деш, а от на чаржі - добігли, побилися і фрі деш на те, що залишиться.

На цьому все, дякую за прочитання!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
News Kill Team
News Kill Team@News_Kill_Team

Новини про Kill Team, огляди

279Прочитань
1Автори
12Читачі
На Друкарні з 12 грудня

Більше від автора

  • BALANCE DATASLATE Q1 2025

    Огляд весняного датаслейту. Ображених - пробафали, павер - буквально трошки прикрутили.

    Теми цього довгочиту:

    Kill Team
  • ОГЛЯД KILL TEAM GOREMONGERS

    Загальний огляд команди, правила, оперативники, плойки, еквіп

    Теми цього довгочиту:

    Kill Team
  • ОГЛЯД VESPID STINGWING

    Оглянуто команду, плойки, стати, еквіп, дана оцінка команді і стилю гри.

    Теми цього довгочиту:

    Настільні Ігри

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається