Туреччина готова відкласти ратифікацію заявки Швеції на членство в НАТО в цьому місяці, оскільки очікує на ознаки підтримки з боку США свого запиту на придбання винищувачів F-16.
Посилаючись на джерела, у статті йдеться про те, що президент Реджеп Таїп Ердоган шукає ознак того, що Вашингтон буде рухатися в тандемі з цих двох питань. Хоча Ердоган пообіцяв, що заявка Швеції буде передана на розгляд парламенту в жовтні, заявка НАТО ще не була винесена на дебати.
У звіті зазначається, що Державний департамент, як очікується, врешті-решт звернеться до Конгресу за схваленням продажу Туреччині винищувачів F-16 і модернізаційних комплектів на суму 20 мільярдів доларів. Це свідчить про те, що Анкара хоче приурочити ратифікацію заявки на вступ до НАТО до американських кроків щодо угоди з продажу винищувачів.
Згідно зі статтею, одна з неофіційних пропозицій передбачала, що кожна сторона одночасно просуватиме заявку на вступ до НАТО і продаж F-16. Але це було порушено нещодавніми подіями, такими як збитий США турецький безпілотник у Сирії.
Хоча все ще очікується схвалення вступу Швеції до НАТО, у звіті йдеться, що Ердоган, схоже, готовий використати це як важіль впливу на купівлю військових літаків, зважаючи на відсутність довіри з Вашингтоном. США підтримують вступ Швеції до НАТО і продаж F-16 для зміцнення альянсу.
Однак Конгрес може виступити проти передачі винищувача через порушення прав людини в Туреччині та затримки в розширенні НАТО. У звіті зазначається, що останнім часом у відносинах між США і Туреччиною виникла напруженість, яка також може вплинути на продаж F-16.
Зрештою, очікується, що Туреччина підтримає пропозицію Швеції після отримання максимальних поступок. Але Ердоган, схоже, готовий чекати слушного моменту, щоб отримати перевагу. У звіті підкреслюється, що розширення НАТО залишається заручником постійних геополітичних маневрів Анкари.
Джерело: Today Online
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Ні, Росія не перемагає - Project Syndicate
Україна все ще тримає позицію у військовому плані та навіть починає відновлюватися економічно. Незважаючи на те, що Володимир Путін хоче, щоб світ думав, що він захистив російську економіку від удару, останні фінансові та економічні події свідчать про інше.
Теми цього довгочиту:
АналітикаГолова військової розвідки України стоїть за найбільшими перемогами Києва цього року. Він не бачить сенсу у мирних переговорах - The Philadelphia Inqu
"У нас немає іншого виходу, крім як повернути те, що було окуповано. Інакше стан війни триватиме вічно", - заявив Кирило Буданов.
Теми цього довгочиту:
АналітикаКитай є корпоративною лабораторією досліджень і розробок Заходу. Чи може він залишатися такою? - The Economist
Іноземні компанії хочуть китайських науковців. Америка і Китай можуть мати інші плани.
Теми цього довгочиту:
Китай