Туреччина готова відкласти ратифікацію заявки Швеції на членство в НАТО в цьому місяці, оскільки очікує на ознаки підтримки з боку США свого запиту на придбання винищувачів F-16.
Посилаючись на джерела, у статті йдеться про те, що президент Реджеп Таїп Ердоган шукає ознак того, що Вашингтон буде рухатися в тандемі з цих двох питань. Хоча Ердоган пообіцяв, що заявка Швеції буде передана на розгляд парламенту в жовтні, заявка НАТО ще не була винесена на дебати.
У звіті зазначається, що Державний департамент, як очікується, врешті-решт звернеться до Конгресу за схваленням продажу Туреччині винищувачів F-16 і модернізаційних комплектів на суму 20 мільярдів доларів. Це свідчить про те, що Анкара хоче приурочити ратифікацію заявки на вступ до НАТО до американських кроків щодо угоди з продажу винищувачів.
Згідно зі статтею, одна з неофіційних пропозицій передбачала, що кожна сторона одночасно просуватиме заявку на вступ до НАТО і продаж F-16. Але це було порушено нещодавніми подіями, такими як збитий США турецький безпілотник у Сирії.
Хоча все ще очікується схвалення вступу Швеції до НАТО, у звіті йдеться, що Ердоган, схоже, готовий використати це як важіль впливу на купівлю військових літаків, зважаючи на відсутність довіри з Вашингтоном. США підтримують вступ Швеції до НАТО і продаж F-16 для зміцнення альянсу.
Однак Конгрес може виступити проти передачі винищувача через порушення прав людини в Туреччині та затримки в розширенні НАТО. У звіті зазначається, що останнім часом у відносинах між США і Туреччиною виникла напруженість, яка також може вплинути на продаж F-16.
Зрештою, очікується, що Туреччина підтримає пропозицію Швеції після отримання максимальних поступок. Але Ердоган, схоже, готовий чекати слушного моменту, щоб отримати перевагу. У звіті підкреслюється, що розширення НАТО залишається заручником постійних геополітичних маневрів Анкари.
Джерело: Today Online
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
ДАЛІ БУДЕ?: оцінка військових спроможностей росії напередодні 2024 року
Напередодні 2024 року аналітичний відділ Українського центру безпеки та співпраці підготував розгорнутий прогноз західної допомоги, дій ворога та стратегії України з відкритих джерел. Перша частина дослідження – оцінка військових спроможностей росії.
Теми цього довгочиту:
Війна В Україні"Трамп чи Байден однаково сумне видовище". Чому Україна з острахом чекає виборів у США - The New York Times
Україна щосили намагається зберегти двопартійну підтримку США, але це стає дедалі важче: майбутнє Байдена не зрозуміле, а підтримка Трампа не визначена.
Теми цього довгочиту:
АналітикаДмитро Тужанський: Орбан, у нас проблема! Як Угорщину сколихнув «політичний землетрус» і що це значить для України
Раптовий скандал, жертвами якого вже стали президентка та ексміністерка юстиції Угорщини, і який далі набирає обертів, є, мабуть, найбільшим політичним викликом для режиму Віктора Орбана за останні 14 років безперервного і одноосібного управління Угорщиною.
Теми цього довгочиту:
Аналітика