(з кулінарної книги Гіийома Тіреля, XIV ст.)
м'ясо (баранина, телятина або свинина)
сало
курчата
насіння пінії (або кедрові горіхи)
родзинки
цукор
яйця
спеції
тісто*
Візьміть баранину, телятину або свинину, нарубаєте гарненько, в міру присмачте спеціями і обсмажте з салом. Тепер візьміть тісто, настільки щільне, щоб утримати м'ясну начинку, і виліпите з нього піроги розміром з невеликі тарілки - з високими бортами і зубчиками по краях. За бажанням можна додати в м'ясо перетерту пінію і корінфські родзинки, а згори посипати цукром. Візьміть курчат, відваріть, розріжте на чотири частини. У кожен пиріг покладете три або чотири такі шматки і увіткніть в них прапори правителів, які будуть присутніми на бенкеті. Для краси додайте шафран. Якщо не бажаєте класти курчат, використайте шматки смаженої або вареної баранини або свинини. Після того, як піроги начинені м'ясом, полийте м'ясну начинку згори збитим яйцем, щоб м'ясо краще трималося і щоб вставлені в піроги прапори не падали.Коли пироги будуть готові, обгорнить їх у золоту та срібну фольгу перед тим, як вставляти прапори.
*на жаль, рецепт тіста у першоджерелі не вказаний*
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
Теми цього довгочиту:
ПоезіяПісля нас хоч потоп
Коханка Людовика XV, маркіза де Помпадур говорила, що її не цікавить, що буде після її правління. Справді недалекоглядне правління спричинило багато факторів, які породили французьку революцію. У тексті ми спробуємо розкрити деякі. Автор: https://t.me/pravytsa
Теми цього довгочиту:
ФранціяЦе вже світова проблема: французький філософ переосмислив сутність російської культури і тепер допомагає Україні
Поль Вазо — докторант філософії у Страсбурзі, теолог та волонтер. До повномасштабного вторгнення РФ досліджував російську літературу та політичні системи, а навесні 2022 року вперше приїхав в Україну.
Теми цього довгочиту:
Франція