Підкорюємо Інтеграл

Зміст

Вступ

Використання інтегралу дуже розповсюджене в багатьох наукових галузях, таких як фізика, економіка, інженерія та біологія. Він також знаходить застосування в різних сферах, таких як обробка сигналів, аналіз даних та машинне навчання.

Навчитися використовувати інтеграл може бути складним, але варто зрозуміти його основні принципи, щоб бути успішним у своїй професійній діяльності. Якщо ви зацікавлені в математиці, вивчення інтегралу може бути захоплюючою та корисною пригодою.

Будь ласка, витрати трохи свого часу. Ця стаття справді поможе більше розібратися тобі в цій темі.

Види інтегралів

Насправді, їх доволі багато. Я перелічу їх нижче, але розбирати будемо тільки перші два. Тому що інші використовуються вже в якихось окремих галузях, а перші два, цебто неозначений інтеграл та визначений інтеграл, проходять в 11 класі школи.

Невизначений інтеграл

Якщо функція F(x) — первісна для функції f(x), то множина функцій F(x)+C (де C — довільна стала) називається невизначеним інтегралом від функції f(x), позначається символом ∫f(x)dx і пишеться ∫f(x)dx=F(x)+C.

Визначений інтеграл

інтеграл, який має верхню та нижню межу і обчислює площу під кривою функції для певного діапазону. Визначений інтеграл позначається як "ₐ∫ᵇabf(x)dx", де a та b - це верхня та нижня межі відповідно.

Двійковий інтеграл

інтеграл, який використовується для обчислення об'єму тіла між двома поверхнями, за умови, що їх можна виразити як функції двох змінних. Двійковий інтеграл позначається як "ₐ∫ᵇₑ∫ᵈRf(x,y)dxdy", де R - область, що розглядається.

Трійковий інтеграл

інтеграл, який використовується для обчислення об'єму тіла, яке знаходиться між поверхнею та площиною. Трійковий інтеграл позначається як "ₐ∫ᵇₑ∫ᵈᵢ∫ʰWf(x,y,z)dxdydz", де W - об'єм, що розглядається.

Інтеграл Фур'є

інтеграл, який використовується в аналізі сигналів для розкладання сигналу на складові частини з різними частотами. Інтеграл Фур'є позначається як "∫-∞∞f(x)e^(-iωx)dx

Невизначений інтеграл

Множина всiх первiсних функцiй для функцiї f(x) називається невизначеним iнтегралом i позначається ∫f(x) dx.

Тут f(x) називається пiдiнтегральною функцiєю, f(x)dx називається пiдiнтегральним виразом, x — змiнна iнтегрування, dx — диференцiал змiної iнтегрування. Таким чином, якщо функцiя F(x) є первiсною для функцiї f(x), тодi ∫ f(x) dx = F(x) + C. Тут C — довiльна стала, яка називається сталою iнтегрування.

Не зроз цю теорію? То зараз розберемо на прикладах!

∫ f(x) dx = F(x) + C - це є нашею основною формулою. Все що нам тре, так це табличні значення. Якщо ти збиражшся здавати(здав) ЗНО\НМТ, то вже знаєш, що ця інформція є в довідковому матеріалі. Це таблиця первісних ( ті, шо F(x) ), ось:

ключ до рішення

Перший стовпчик це твоя функція, що знаходиться під інтегралом. Як виглядає сам інтеграл з цією функцією ти можеш побачити в третьому стовпчику. А другий і є наша відповідь.

Як бачиш, то все що треба - розуміння цієї таблиці.

ось релаьний приклад з цифрами
1) Інтеграл від суми двох функцій дорівнює сумі відповідних інтегралів: ∫(f(x) + g(x)) d x = ∫ f(x) d x + ∫ g (x) d x 2) Інтеграл від різниці двох функцій дорівнює різниці відповідних інтегралів: ∫(f(x) − g(x)) d x = ∫ f(x) d x − ∫ g (x) d x3) Константу можна виносити за знак інтеграла: ∫ C f(x) d x = C ∫ f(x) d x

Визначений інтеграл

Геометричний зміст визначеного інтеграла — це площа криволінійної фігури (криволінійної трапеції), обмеженої віссю абсцис, двома вертикалями на краях відрізка і кривою графіка функції.

це криволінійна трапеція

Знаєш як її контрити? А дуже легко. Щоб знайти площу криволінійної трапеції, нам тре використати формулу Лейбніца:

Площа дорівнює різниці первісних від функції з а та b

Якщо у тебе нема криволінійної трапеції, то просто розбиваєш свій визначений інтеграл на кілька невизначених, як я казав вище, та вирішуєш

1) Інтеграл від суми двох функцій дорівнює сумі відповідних інтегралів: ∫(f(x) + g(x)) d x = ∫ f(x) d x + ∫ g (x) d x 2) Інтеграл від різниці двох функцій дорівнює різниці відповідних інтегралів: ∫(f(x) − g(x)) d x = ∫ f(x) d x − ∫ g (x) d x3) Константу можна виносити за знак інтеграла: ∫ C f(x) d x = C ∫ f(x) d x

Практика привище за все

Так, тепер, коли ми ознайомилися з однією необхідною формулою та зрозуміли як працює невизначений інтеграл, ми легко можемо вирішити подібні задачі:

а=х=1; b=х=2

Я вкладую доволі багато часу в усі свої праці, тож напишіть відгук.

Розширюйте, покращуйте, вдосконалюйте, зміцнюйте український контент.

Слава Україні!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пан Євген
Пан Євген@Ukrainian

7KПрочитань
0Автори
67Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (12)

Шо думаєте з приводу логарифмів? Зробити таке ж?

Вам також сподобається