Правило крутизни в НРІ

Правило крутизни (Rule of Cool) - неформальне правило рольових ігор, яке каже "якщо будь-яка дія звучить круто, то дайте їй відбутись не дивлячись на правила".

Завдяки правилу крутизни персонажі можуть робити такі трюки, що і не снились Боллівудським режисерам, будь-то удари від яких вороги відлітають на кілька метрів чи епічні сальто.

Як саме "дати відбутись" - залежить від майстра: хтось дає автоуспіх, хтось дає перевагу до кидка або +5. В останніх двох випадках майстер наче підкреслює свою незаангажованість, адже якщо на кубику буде провал, то це не відмова від майстра, а такий кидок.

А от сприйняття гравцями і майстрами правила крутизни є досить різним. Хтось оцінить креативний підхід, а хтось нагадає, що в рулбуці все зовсім не так. Проте в правилі крутизни є два важливі моменти:

➡️ Це правило не можна застосовувати постійно
➡️ Відмова майстра допустити "круту дію не за правилами" розчаровує гравця

Будете використовувати це правило постійно - і воно стане головним інструментом розв'язання будь-яких проблем. Забороните його - і обмежите креативний підхід ваших гравців.

Особисто я раджу допускати правило крутизни в деяких моментах. Можете спокійно сказати як має бути за правилами, але все одно дайте можливість зробити той шалений трюк або хитрий маневр.

Зазвичай, успішна дія за правилом крутизни викликає захват у гравців за столом, надовго запам'ятовується і може стати одним з найемоційніших моментів вашої гри.

Дискусії щодо доречності правила крутизни нерідко переростають в дискусії грати за правилами чи грати так, як подобається, а тут вже все переходить в площину вподобань.

Наприклад, деякі гравці та майстри ігнорують місткість інвентаря, бо в певних рольовках його важко вираховувати (я на тебе дивлюсь, D&D). Але саме правило на обмеження інвентаря в свою чергу породжує цікаві ситуації, коли гравці мають зробити вибір що нести з собою, а що лишити, або знайти якийсь новий спосіб переноски. Таким чином гра стає більш різноманітною.

Важко знайти один універсальний варіант, який підійшов би всім категоріям НРІ-шників. Навіть ігри по D&D 5e можуть сильно відрізнятись одна від одної: у різних майстрів можуть бути різні інтерпретації одних і тих самих правил та ще й різні хоумрули зверху. Не рідко можна почути "ти не так граєш".

Що робити в цих випадках?

Грайте саме так як конкретно вам подобається, з усіма правилами чи з їх частиною. Але і не лінуйтесь дослідити інші варіанти, бо різні підходи до НРІ дають абсолютно різний досвід.

А ще шукайте майстра/гравців, що з вами на одній хвилі, бо так ви отримаєте ігровий досвід, що підходить конкретно вам.

Бо потрапите до GURPSоводів, а вони там від екселю кайфують (хоча в цьому теж щось є 😅)

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Рольовий Топограф
Рольовий Топограф@TopographRPG

Про світ НРІ у всій красі

259Прочитань
5Автори
10Читачі
На Друкарні з 30 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається