Про основні нейромедіатори

Для початку, що це таке)

Нейромедіатори — це біологічно активні хімічні речовини, за допомогою яких здійснюється передача електричного імпульсу з нервової клітини через синаптичний простір.

Останнє, синапс ось на цьому зображенні:

На малюнку показано, де саме синапс знаходиться.

І так) Які ж нейромедіатори є?

  • Дофамін (допамін). Він передає емоційну реакцію людини, дозволяє не відчувати болю і навпаки посилює відчуття задоволення. Виробляється часто, як винагорода за щось. До прикладу, якщо ви довго мріяли про новий телефон, зберігали кошти і нарешті отримуєте його, то саме цей нейромедіатор створює відчуття задоволення. Крім того, дофамін передає сигнали про м'язову активність.

Структура дофаміну
  • Серотонін, який часто ще називають гормоном щастя. Проте, окрім утворення відчуття задоволення разом із попереднім, серотонін також передає інформацію, яка відповідає за навчання, пам'ять. А також він відповідальний за певні фізіологічні, автоматичні процеси (до прикладу звуження судин).

Структура серотоніну
  • Окситоцин. Це той нейромедіатор, який можна назвати гормоном довіри та підтримки. Тому що він посилює відчуття спокою та безпеки при взаємодії з близькими нам людьми. Проте, зауважу, що це не його основна функція. Окситоцин має сильний вплив на фізіологію людини, протипоставляючись кортизолу.

Структура окситоцину
  • Кортизол. Він не є нейромедіатором, а гормоном, проте має сильний вплив на фізіологію людину. Його часто ще називають гормоном стресу, тому що він найбільше виробляється саме під час нього. Має багато функцій, але важливо виділити стимулювання вироблення глюкози (цукру) в печінці. І тут логічно, що чим більше стресу, тим більше виробка кортизолу, тим більше глюкози в організмі людини.

Структура кортизолу
  • Вазоприсин. Його основна функція у регуляції води в організмі, а також глюкози та солі у крові. Недостача вазоприсину може призводити до підвищення рівня цих речовин в організмі.

Структура вазоприсину

Усе вище сказане є коротким описом, тому що ці нейромедіатори мають велику кількість функцій, які виконують. Часто недостача того, чи іншого нейромедіатора в мозку може сприяти підвищеній чутливості, експресивності, чи зниженю рівня стресостійкості.

Проте, які б припузщення не були, у першу чергу звертайтеся до спеціаліста)))

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Олександр
Олександр@olek_sandr

643Прочитань
5Автори
10Читачі
На Друкарні з 20 травня

Більше від автора

  • У що вірю, — те і стається. Або «Ефект Пігмаліона/Розенталя»

    Іноді наші уявлення про те, що може статися повністю підтверджуються. І на перший погляд може скластися враження, що це передбачення майбутнього, або ж пророцтво.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Що таке «Афантазія»?

    Якщо я запропоную уявити, до прикладу, хвойний ліс на заході сонця? У багатьох людей перед очима одразу з'явиться картинка сосни, чи ялини на фоні помаранчевого неба.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (3)

Вах.)

Вам також сподобається