
🎬 IMDb — 5,8/10 🎬 Letterboxd — 2,5/5
⏳ 1 год 58 хв (без титрів)
📆 прем’єра: 23 травня 2025 на Apple TV+
Давно не бачив такого нудного, одноманітного й ніякого фільму в пригодницькому жанрі шукачів стародавніх реліквій та авантюр на свою голову. Навіть не беруся порівнювати це кіно з мастодонтами на кшталт «Індіана Джонс», «Скарб нації», «Код да Вінчі», «Мумія», «Лара Крофт», або такими роботами як «Мисливці за старовиною», «Бібліотекар», «Золото дурнів», «Подорож до центру Землі» чи відносно нещодавній серіал «Кров і скарб» та екранізація «Uncharted» з Томом Голландом.
Видно, що Apple вклалися грошима (виробничий бюджет склав 180 мільйонів доларів), стрічка починається багатообіцяюче — з динамічного екшену та довготривалої погоні. Попри окремі технічно добре зроблені сцени (як от автопогоня в Лондоні), велику кількість локацій: герої побували в Таїланді, Великій Британії, Австрії, Єгипті та посеред Атлантичного океану, фільм дуже швидко втрачає темп, а сюжет, що мав би об'єднати світове мистецтво, змови та пошуки джерела вічної молодості, розчиняється в пустих балачках і слабкій драматургії. На глядача вивалюють тонну діалогів ні про що, банальної експозиції про статус героїв й їх знань в історії та археології з тотальним неймдроппінгом. І ще все це без гумору, іскри чи харизми.

Фільм намагається виглядати як масштабне пригодницьке кіно, але в результаті виявляється прісним і безбарвним. Ідея поєднати полотна Веласкеса, Караваджо та Рембрандта з загадками світобудови виглядає перспективно, проте в реалізації нагадує вторинну спробу повторити успіх «Коду да Вінчі», не запропонувавши нічого нового.
Проєкт витягнули б харизматичні герої, котрих могло бути немало, ще й каст зірковий, проте актори грають без іскри. В жанру є безліч усталених кліше, які можна обіграти, але цього не сталося. Джон Красінскі втілює образ недолугого авантюриста, героїня Наталі Портман просто погано прописана, Ейса Гонсалес грає персонажа, що з'являється і зникає в кожній новій локації, а інші актори вимушені бути персонажами-функціями з мінімумом характеру. Єдиний, хто був переконливий — це 12-річний Бенджамін Чіверс, й порадували Донал Глісон та Стенлі Туччі, який швиденько забіг на вогник.

Загалом фільм залишає відчуття порожнечі. Він не пропонує ані захопливої історії, ані візуального задоволення, ані яскравих персонажів. У ньому немає вдалого музичного супроводу та сцен, які запам'ятовуються. Навіть потенційно сильна ідея про мистецтво як ключ до таємниць людства тоне у поверхневій постановці. Це кіно, яке не має справді виразних деталей, позбавлене емоцій, духу авантюризму і глибини. Масштабно, екшоново, але ніяк.
Режисер стрічки — Ґай Річі, гасло якого зараз, схоже, робити кількісно, а не якісно, а сценарист — Джеймс Вандербільт, котрий написав фільми «Зодіак», «Нова Людина-Павук», 5-6 частини «Крика», й водночас дилогію «Загадкове вбивство» та це.

Десь на 44-й хвилині ви побачите найтупіше слоу-мо в історії кінематографу, сенсу в якому нуль.
Оцінка: ★½ , або 3/10

Підписуйтесь на канал у Telegram, в якому я здебільшого пишу відгуки на фільми й серіали, розбори, добірки, а також те, що надихає: візуальна естетика, влучні спостереження, відео і моменти, якими хочеться ділитись.