Рецензія на серіал «День Шакала», 1 сезон

📺 IMDb — 8,2/10 / Trakt — 8,0/10

Трейлер серіалу

Базова частина без спойлерів

Фіналізовані думки з трьох частин. Ця частина базова, з оцінкою, висновками, без спойлерів.

Завершився перший сезон серіалу «The Day of the Jackal», про який я писав раніше (тоді вийшла половина сезону). Можете звернути увагу на плюси та мінуси що були вказані, в кінці допису зроблю такі ж висновки і підсумую рішення двох фінальних серій.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Стосовно мого сприйняття якості та оцінки проєкту. Я розумів, що ті плюси і мінуси, які були озвучені після перегляду перших п'яти серій, залишаться з нами як мінімум до кінця сезону. І, чесно кажучи, віри в те, що круто закінчать не було (ось була моя віра), от саме чудово, а не просто добре в певних моментах, проте в чомусь будуть типові сценарні компроміси й стандартні тропи (про це в спойлерній частині). Серіал тягнув на 8️⃣. Від кінцівки залежало як він буде сприйматися наприкінці сезону: на цьому ж рівні, або ж гірше чи краще. Очікував такий перебіг подій:

• фінал сезону буде не дуже / більш-менш / норм, тож проєкт для мене залишиться на рівні 8️⃣;

• фінал виявиться провальним — вірогідно, що підсумкова оцінка для мене була б 8️⃣, в крайньому випадку — 7️⃣;

• фінал чудовий (у що вірилось найменше) — підсумкова оцінка: 8️⃣ чи 9️⃣, що залежало б від рівня захвату, логіки подій, вчинків героїв і сюжету другої половини сезону;

І в підсумку ми отримали покращення, які схиляють мене поставити загальну оцінку 9️⃣ для серіалу, адже його перегляд виявився захоплюючим, я дійсно з задоволенням подивився кожен епізод, і чекав прем'єри наступного. Всі сцени з Едді Редмейном були прекрасні, хотілося більше цих приготувань, маскувань, перепон.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Плюси 👍

Ті, що були зафіксовані після виходу першої половини:

• Едді Редмейн
• сюжетка Шакала
бондівського формату пісня у вступних титрах
• аудіовізуальна складова, динаміка

Нові плюси:

• чудовий фінал
• реалізоване вбивство УДЧ (все-таки тут є один спойлер)
• багато напружених моментів
• емоційна складова відносин Шакала і дружини
• Урсула Корберо, яка грає Нурію
• Еленор Мацуура — Зіна Янсоне, зв’язкова між Шакалом та замовниками

©️ Sky Atlantic, Peacock

Те, що було +/−, а стало плюсом (+) 🤙 ➡️ 👍

• сюжетка з дружиною Шакала (все стало і закінчилось сюжетно гарно)

Мінус/плюс (−/+) 🤙

• сюжетка УДЧ з Рікою (так технологічні компанії / стартапи / фінтех не працюють; звісно, що це більше умовність, але можна було прописати краще)

Те, що було мінусом (−), а стало мінус/плюс (−/+) 👎 ➡️ 🤙

• зайва сімейна сюжетка агентки MI6 (треба іншу акторку було затверджувати, щоб харизмою перебивала усі недоліки або ж сюжетно інший типаж героя мав бути)

©️ Sky Atlantic, Peacock

Оцінка: 9️⃣ / 10

Емоції від фінальних епізодів, флешбеків, першої спроби вбивства УДЧ в Естонії (1x07), крутого фіналу, сімейної лінії Шакала і Нурії та й покращення по ходу всього серіалу змінили враження в кращу сторону.

Спойлери. Дякую творцям, що зробили як треба

Це спойлерна частина про перший сезон.

Величезна подяка творцям серіалу за те, що вони не побоялись зробити ряд рішень, які виглядають доцільно як для подій другого сезону, а й найголовніше — якісно та реалістично (!) закінчують історію першого.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Звісно, що не дуже добре з моральної точки зору вболівати за поганця, хоч він й протагоніст цієї історії та виглядає симпатичною особою для глядача через свій професіоналізм у снайперській справі, виваженість, методичність, майстерність перевтілюватись, а також позитивні людяні риси сімейної людини, не дивлячись на робочий бекграунд. В цьому і краса цього персонажа, якого, по-перше, чудово грає Едді Редмейн, а, по-друге, нам розкрили його як людину, кілера, за фасадом котрого складне минуле, в якому він розчарувався у вчинках своєї країни.

У флешбеках нам показують, що Александер Даґґан став свідком скоєння воєнного злочину його командою спеціального призначення Сполученого Королівства, яка знищувала цілі талібів в Афганістані. Герой пустився берега, особливо після того як познайомився з концепцією добре оплачуваного вбивства за контрактом, ліквідувавши один раз кримінального авторитета, який з точки зору моралі може заслуговувати на покарання. Звісно це не має бути вбивство, проте інколи в парадигмі сприйняття всесвіту людьми без цього або не обійтись через те, що важко притягнути особу до відповідальності (привіт, Декстер Морган), чи це кровна помста (привіт, Патрік Джейн), або ж виглядає доцільно, особливо, коли ти снайпер і не контактуєш з людиною безпосередньо.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Згадайте вбивства людей, з якими контактував Шакал віч-на-віч, він не хотів завдати шкоди, і намагався уникнути цього (10 серія — чоловік, що витягнув його з палаючого авто, 6 серія — чолов'яга з Угорщини + інші випадки), а коли це доводилось робити для виживання (10 серія — пара похилого віку) чи роботи (9 серія — власник лодки), то для цього це було важко, адже він розумів, що робить жахливе + проконтактував з людьми безпосередньо. Якби хтось з них виявився просто черговою ціллю, то вбити було б простіше, базова психологія причетності та взаємодії з людьми.

Після подій 7-ї серії я подумав, що все можуть злити в угоду того, що Б'янка спіймає Шакала, той спробує ще раз вбити Улле Даґа Чарльза, але зазнає невдачі, чи він просто би тікав й останні серії були присвячені затягуванню його в зашморг, розкриттю й затриманні/вбивстві. Так і відбулося б в переважній більшості випадків, це майже завжди стається в фільмах, серіалах, іграх чи книжках. Кліше, сюжетна необхідність перемоги добра над злом. Причому я кажу саме про фільми, де протагоністом може виявитись поганець. Добро перемагає зло, а інколи ж так хочеться, щоб зло перемогло, особливо таке імпонуюче зло, сірий протагоніст. Я прагнув реалізму, власне, це і отримав.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Сюжетна лінія Нурії розвивалася поступово і переконливо. Досить природна реакція людини на те, що твій чоловік може бути кілером, а в підсумку це й підтверджується. Героїня думала про те, хто вона для Шакала: прикриття у вигляді дружини, сім'ї, звичайності образу людини чи все ж таке це були справжні відносини, їх почуття і його любов до сина, до неї. Її імпульсивний вчинок у фіналі сезону теж входить в цю парадигму.

Брат Нурії. Родину не обирають. Що тут сказати, потрапив під гарячу руку. Його смерть ще може стати яблуком розбрату після того як Шакал знайде дружину з сином. Проте джерело проблем зникло, як би це цинічно не звучало.

Сюжетна лінія Б'янки стала об'ємнішою в другій половині сезону, що приємно, хоч і надалі залишалася такою, яку хочеться скіпнути інколи (чи завжди). Фінал героїні теж логічний, дуже добре, що не було якоїсь пощади чи показу того, що вона поранила Шакала, потужно з ним билася. Не рівня йому в цьому плані. Якщо брати ігри розумів, то вона молодець, має чуйку, може співставити факти, мислити як злочинець, але в польових операціях очевидно, що треба підкріплення, й самі операції планувати завчасно, з такою-то мішенню.

Спойлери. Що буде далі в «Дні Шакала»? Пояснення кінцівки

©️ Sky Atlantic, Peacock

Яка ситуація вимальовується по другому сезону? Пояснення кінцівки в декілька тез:

• Осіта Гелкроу, босс Б'янки, у виконанні Чуквуді Івуджі, буде шукати Шакала і викривати внутрішніх ворогів MI6.

• Фінансисту Тімоті Вінтропу, якого грає Чарльз Денс, треба готуватись до того, що за ним прийде Шакал, щоб вбити. Треба було заплатити.

• Шакал буде шукати свою дружину (вірогідно, що знайде в першій половині сезону, адже ще треба вбити Вінтропа).

• Дія перенесеться в США (дивись пункт про Вінтропа).

• Очевидно, що будуть нові герої зі Штатів (ЦРУ, ФБР і тп), багато британців вибуло в першому сезоні.

Magic (тут не гіфка зі Спанч Бобом). Кінцівка пояснена, можна не дивитись такого роду відосики на Ютьюбі, якщо вони будуть. Не дякуйте 🙃

Чи буде сімейне возз'єднання, хеппі-енд, вдала помста герою Чарльза Денса? Хотілося б, але якщо й Шакала вб'ють в кінці серіалу, то головне, щоб його не злили. В ідеалі він відходить від справ, все добре в сім'ї, мене б така кінцівка максимально задовольнила.

©️ Sky Atlantic, Peacock

Дякую, що вивели Б'янку з сюжету. Своє відпрацювала, її сюжетка була найслабша, тож добре, що прибрали такий елемент, який створює недоліки проєкту. При правильному розкладі, з Осітом Гелкроу все може вийти цікаво в нових епізодах. Актор гарний, як, до речі, й Лашана Лінч. Просто сценарно її героїню та відносини з сім'єю прописали банально, скупо, недоречно й нецікаво, аля вона теж людина, в неї є сім'я, окрім роботи. Так це й так зрозуміло.

І ще одне. Для мене важливе, що хотів би відмітити. Дуже хочеться якомога більше спільних сцен і взаємодії з героїнею Еленор Мацуури — Зіни Янсоне, зв’язкової між Шакалом та її роботодавцем, Вінтропом, яку теж підставили, не виплатили гонорар і вирішили ліквідувати в фіналі сезону.

· · • • • ✤ • • • · ·

©️ Sky Atlantic, Peacock

Ще пости на тематику серіалу

• Кращі моменти 2024 — Рибальство Шакала

• Кращі моменти 2024 — Погоня в Хорватії

• Кращі моменти 2024 — Я люблю перемагати

· · • • • ✤ • • • · ·

Підписуйтесь в Telegram

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

2.7KПрочитань
0Автори
18Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • «Азраель» — без Самари Вівінґ фільм був би блідим

    Самара Вівінґ бігає по лісам Естонії в надії врятуватись від сектантів, що вирішили принести її в жертву, аби вгамувати давнє зло. «Тихе місце» + біблійні мотиви світу після апокаліпсису

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Крутезний дебютний трейлер стрічки «28 років по тому»

    В останні роки майже не дивлюся трейлери до проєктів. Сама якість релізів найчастіше викликає сумніви, а подача промо роликів стала шаблонною. Але бувають винятки, як от трейлер нової частини у всесвіті зомбі-хоррору «28 днів потому» від Денні Бойла і Алекса Ґарленда

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • «Конклав» — міцне кіно, яке сподобається не всім

    Подивився потенційний фільм на топ 10 року. І що я можу сказати? Це міцне кіно, яке може як сподобатись через низку переваг, так і буде не до вподоби завдяки одному наріжному елементу: фільм має неспішний ритм. «Conclave» — дійсно одна з кращих кіноробіт 2024 року

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається