Рівняння з невідомим для першокласників

В моєму дитинстві був випадок, коли у 3 класі мені дали задачу, яку я не могла розв’язати самотужки. Тож я пішла до батька, він склав простесеньке рівняння з невідомим й розв’язав її за 2 секунди. Але я почала лити сльози, бо ці дивні ікси я бачила вперше, а вчителька у школі вчила записувати геть інакше. Думаю, у вас була така ситуація в дитинстві, або ви самі допомагали дітям розв’язувати задачі, використовуючи ікси там, де їх не повинно бути.

У 1-3 класі дитина не може осягнути концепцію рівнянь та невідомого, бо це занадто високий рівень абстракції. Однак ми все одно можемо використовувати цей інструмент, просто зробити їх доступними для розуміння дитини. Для цього є три правила.

Перше — що таке невідоме?

Нам потрібно зрозуміти, що таке невідоме і чому ми раптом повинні його вводити? Ця концепція виникає з теми “Цифри в масках”, коли ми не знаємо, яка цифра за маскою, але можемо визначити сховану цифру в виразі. Наприклад, мопсик + 2 = 5, яка цифра приховується за маскою мопсика? Аркуш на цю тему можна завантажити за посиланням.

Друге — вибір невідомого

“Ікси” не так вже лякають дітей, просто вони додають ще один рівень абстракції. Тому я використовую слово “частина”. Якщо у Василя є певна кількість цукерок, а у Марічки у 3 рази більше, то у Василя є частина цукерок, а у Марічки три такі частини.

Але можна сказати, що у Марічки є частина цукерок, а у Василя лише одна третина від цієї частини. Не потрібно вводити дроби та ускладнювати собі життя. Не обов’язково брати одне “ікс”, за невідоме можна взяти 5 “іксів” або 10 “іксів”, якщо це зручно для задачі.

Третє — перенесення знаків

Від цієї дії у дітей вибухає мозок, тому я використовую для пояснення чашкові ваги. Якщо ми додаємо однакову вагу, то рівність не змінюється, якщо забираємо однакову вагу, рівність також не змінюється. Тому, якщо у вас є мопсик + 3 = 5, ви можете з обох сторін видалити трійки й отримати відповідь. У такому поясненні стає зрозуміло, звідки взявся мінус перед трійкою. Ми не переносимо через рівно зі зміною знака, ми з кожного боку забираємо однакову вагу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Матгурток Знаменник
Матгурток Знаменник@znamennik

Олімпіадна математика

356Прочитань
0Автори
1Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 серпня

Більше від автора

  • Футбольний м’яч та математика

    Сьогодні хочемо обговорити сам футбольний м’яч з точки зору математики. Пригадайте свій дворовий чорно-білий м’яч. Він має форму кулі, це зрозуміло. Але цікавіше його поверхня, яка складається з чорних п’ятикутників та білих шестикутників.

    Теми цього довгочиту:

    Щось Цікаве
  • Розвиток уваги з іграми

    Сет – це одна з моїх улюблених настільних ігор на розвиток уваги. Вона побудована за наступним принципом.

    Теми цього довгочиту:

    Математика
  • Як навчити дитину лічити до 100

    Якщо дитина вміє лічити до 10 – це вже значне досягнення. Щоб навчити дитину лічити до 10 вистачить пальців. Далі ми вчимося лічити за наступним алгоритмом.

    Теми цього довгочиту:

    Математика

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається