Не завжди, звичайно. Але правда в тому, що без додаткової інформації — реально фігня. На більшості проєктів у IT дійсно мало такого, чого неможливо навчитися швидко. Питання тільки в тому, як швидко змогла чи зможе цього навчитись конкретна людина.
Ось є сініор з 5 роками досвіду й джун з 1 роком досвіду. І конкретне завдання. І може бути так, що цей джун може зробити його швидше й краще, ніж сініор. Просто тому, що знає, що й як робити.
Чи це означає, що треба наймати тільки джунів? Звичайно, ні. Часто дійсно є сенс найняти більш досвідчену людину, навіть якщо це буде значно дорожче.
Питання в тому, кого конкретно наймати, і що конкретно за всі ці роки робила ця людина.
Якщо фахівець має 5 років досвіду, але лише півроку робив те, що вам треба, не факт, що він буде робити цю роботу краще, ніж хтось, хто має лише 1 рік досвіду, але робив саме це.
Щоправда, у багатьох випадках якнайкраще роботу зробить людина, досвід якої був різноманітним.
Тут, звичайно, кількість років досвіду матиме значення. Умовно, це може бути 10 років і 5–15 різних компаній, десятки різних проєктів, дуже різні завдання.
Часто такі люди в команді можуть дуже сильно допомогти з тим, щоб максимально знизити ризики: хай навіть ви не можете на початку досконало знати, що саме буде потрібно, і які будуть складнощі, ви все одно можете розраховувати на те, що настільки досвідчена людина зможе зорієнтуватися й допомогти иншим.