Що читає та де купує книги Світлана Тараторіна, авторка українського міського фентезі «Лазарус» і фантастичного роману «Дім солі»?
Остання прочитана книга та кілька слів про неї
«Таємна історія» Донни Тарт. Добре написана книга, але для мене в ній виявилося забагато алюзій на «злочин і кару» достоєвського, тож це дещо підпсувало враження.
Тверда чи мʼяка обкладинка?
Немає різниці.
Чи розвивається сучасна українська література належним чином?
Розвивається попри війну — ось це найголовніше. Неможливо оцінити належність розвитку, зважаючи на умови, коли сотні письменників на фронті, а мільйони читачів — за кордоном, в окупації, або під постійними атаками ворога. Добре, що є ті, хто зараз пише й видає книги, а також, що попит на українську літературу однаково зростає.
Книги, які мріє побачити екранізованими
Свої. Насправді радію кожній екранізації. Нехай їх буде тільки більше.
Яка з книг Світлани є найбільш популярною?
Зважаючи на наклади та додруки, мабуть, роман «Лазарус». Уперше він вийшов у 2018 році завдяки тому, що рукопис переміг у видавничому конкурсі. Того ж року отримав «ЛітАкцент» року, у 2019 — Chrysalis Award від Європейського товариства наукової фантастики, спеціальну відзнаку директорки Українського інституту книги та фестивалю LvivBookForum. Тобто книга одразу стала помітною і це досі на неї «працює». Крім того, це історія в декораціях Києва 1913 року, заснована на українському фольклорі та міських легендах.
Остання придбана книга
«Київські адреси Української революції 1917–1921».
По-перше, ця книга мені потрібна для написання продовження роману «Лазарус», по-друге, я дуже люблю історичний нонфікшн, а, по-третє, — збираю книги з історії Києва.
Фізичні чи інтернет-книгарні?
Мабуть, інтернет-книгарні, але це тільки тому, що живу за містом і мені зручніше отримувати книги поштою. Але купляю доволі багато. Кілька книг щотижня. І ніколи не виходжу з книгарень без покупок.
Книга, яка найбільше вразила
Роман «Чарівник Земномор’я» Урсули Ле Гуїн, який я прочитала в 12 років. Це була одна з перших книг у такому жанрі й досі одна з моїх улюблених. Вразила фантазія та свобода авторки.
Недооцінена книга сучукрліт
Зараз набирає оберти тренд на перевидання та на видання класики, тому, сподіваюся, що всі, навіть забуті книги, знайдуть свого читача.
Журналістка: Анастасія Прокопенко
Коректорки: Ангеліна Іванченко та Анна Ковбасенко
Дизайнерка: Маріна Сагадін
Маєш цікавий матеріал про сучасну українську літературу та хочеш, аби його опублікували? Надсилай на пошту [email protected].
Популяризуймо сучукрліт разом!