варто зазначити, що все це не має жодного сенсу, бо у книжкового сіріуса татуювань не було й бути, враховуючи специфіку азкабану, не могло. але я вдячна альфонсо куарону за його тонке відчуття естетики дядька-зека, який має бути в кожного. хоча, хто знає, може він набив усе це в часи, коли був рок-зіркою… енівей: особливої системи у дизайнерів тут не було, це ефектне калашбродіво з германських і англосаксонських рун, алхімічних символів, колоокультних знаків тощо. текст навколо них, здається, узагалі просто закарлюччя, або якийсь сивокельтський прапрадіалект, невідомий людству, я хз, може це мова дементорів.
погнілі.

1. амальгама (вище), амальгамація (нижче)
в алхімії амальгамація — це процес сплавлення металів, найчастіше срібла або золота, з ртуттю для утворення амальгами. амальгаму використовували для виділення та очищення благородних металів, зокрема при добуванні золота. крім прикладного використання (амальгаму активно юзали золотошукачі, алхіміки й інша нечисть), її також вважали символом об’єднання протилежностей, злиття духу та матерії та трансформації узагалі й нижчих металів у шляхетні зокрема. сіріус, трансформація, 2+2.
2. через свою простоту і розповсюдженість — найскладніший в інтерпретації знак. мені подобаються такі версії:
* знак Úr огамічної писемності (давньоірландське ogam від імені бога огми (oghma)) — алфавітна писемність давніх кельтів, головним чином ірландців. імовірно означає “земля, глина, ґрунт”. Úr в огамічній писемності зазвичай асоціюється з природними силами, що вказують на як очищення через труднощі і на здатність змінюватися, властиву природним явищам. також це означає шотландську вересову рослину еріку — вона символізує захист від темних духів і традиційно повʼязується з феями.
* це може бути багато хрестів, але через окультно-загадошний вибір інших символів, я схиляюся до салемського хреста. це відзнака великого магістра тамплієра у сша, а також ознака вищого керівництва масонських обрядів шотландії та йорку.
3. кельтський хрест
— давній кельтський символ «⌖», на думку геральдистів-релігієзнавців поєднує у собі головні атрибути християнства (хрест) та язичництва (коло). за найпоширенішою версією сучасну форму отримав через хитрожопий задум римських проповідників, котрі подібним чином намагалися спростити навернення кельтів до нової віри. це хрест — а значить, інтерпретацій безліч. від знання, сили, співчуття, здатності гідно переживати злети та падіння до перетину божественної та людської сфер, рівноваги між духовним та фізичним аспектами життя.
4. нортумбрійська руна гар
символізує водночас спис, гідність і жертовність. ґунґнір одіна — найвідоміший спис у скандинавській міфології. його виготовили ґноми-майстри. одін і його спис тісно пов'язані між собою. коли одін приніс себе в жертву самому собі (оце все норм із самооцінкою в чувака) на світовому дереві, щоб отримати руни, його пронизали цим списом. спис міцно асоціюється як із ним самим, так і з магією рун. а ще — із самопожертвою, однією з визначних рис сіріуса.
5. руна феху.
перша руна футарка. нарешті людський зрозумілий знак. і сенс нормальний: гроші, багатство, худоба (шо в часи, коли цей символ вигадали, теж означало бабки). аристократ із купою ґалеонів підтвердить.
6. це могла би бути грецька омега, якби сіріус не був очевидним альфою, тож це енохіанський символ mals.
енохіанська — це штучно створена мова (~1583 рік), її розробили математик джон ді та містик едвард келлі. типу цією мовою розмовляють ангели… едвард келлі вважав себе медіумом, начитався книги еноха, вичленив із неї мову, а джон ді охрестив її “ангельською”, “небесною”. mals означає звук “p”, але також відповідає карті таро вежа, що за а. в. вейтом віщує “нещастя, страждання, злидні, негаразди, лихо, ганьбу, обман, руїну. це карта, зокрема, непередбаченої катастрофи”.
7. скосособочений алхімічний символ сталі.
алхіміки розглядали сталь як метал, що поєднує твердість і гнучкість, тому символізує рівновагу між силою та адаптивністю. в езотеричних традиціях сталь також асоціювалася з воїнськими чеснотами, мужністю та алхімічним перетворенням через випробування.
8. я не знаю що це. може ґрати? може нічого?)
9. sal ammoniac або по-людськи амоніак чи навіть нашатир.
це рідкісний мінерал, що складається з хлориду амонію. у поттеріані амоніачна сіль використовувалася у виготовленні ліків разом із сіллю, сечею й оцтом. в екранізації “таємної кімнати” sal ammoniac є у списку інгредієнтів багатозільної настоянки. в оригінальній поттеріані та пізніших доповненнях цього нема.
10. руна манназ
— належить до германського старшого футарка й означає людину, людство. це почасти про сутність людяності особистісної, але переважно про стосунки з іншими та роль у спільноті. ця руна підкреслює співпрацю, взаємну повагу та важливість розуміння й узгодження зі спільною мораллю та цінностями.
11. ні, це не лобкове волосся, це ще одна руна германського футарка гаґалаз.
тут — гнів. буяння природного, руйнівне, нестримне дике. містичні зміни (знову ж — перед нами анімаг). а ще — терпіння, випробування. криза, шо завершується внутрішньою гармонією.
12. руна yr.
це по суті перевернутий альґіз й означає протилежне йому. у пізнішій скандинавській традиції стала асоціюватися зі смертю, трансформацією. також символізує тисове дерево, яке вважалося священним та пов’язаним із смертю та переродженням. символ стріли або лука, що вказує на війну.
13. це або ансуз:
одна з основних рун старшого футарку, пов’язана з богами, мудрістю та комунікацією. символізує ораторське мистецтво та мудрість – пов’язана з красномовством, знанням і вмінням вправно виштовхувати думки через рот. вважається, що вона безпосередньо пов’язана з одіном, покровителем магії, знань і поезії.
або руна aesc, Æsc:
походить із англосаксонського футарку й означає ясен. у германо-скандинавській традиції ясен асоціюється з іґґдрасіллем, деревом життя, що з'єднує всі світи. знов за рибу гроші — ясен міцний, але гнучкий, що символізує здатність пристосовуватися до змін. знання та мудрість — одін отримав руни після дев’яти ночей висіння на іґґдрасіллі.
14. руна наутіз.
знову випробування. у магічному контексті naudiz використовується для подолання труднощів, зміцнення характеру та як нагадування про важливість самоконтролю.
15. руна альґіз.
можливо, означає буквально “лось”, але символізує щит, захист, відбиття зла. лось вважався могутнім оберегом. я собі вирішила, що то на честь оленя поттера, знач так і є.
16. руна ґебо.
дар. символізує взаємний обмін, партнерство та гармонію, може вказувати на міцні зв’язки і дружбу.
більшість цих символів мають звʼязок із меркурієм, марсом чи юпітером — кожен із них так чи інак стосується війни, як і все життя сіріуса. дякую за увагу, сподіваюся на підказку щодо 8 пункту 🎩
пімдпимсуйтеся, ставте синдром пошуку глибинного сенсу — https://t.me/pearisdead ( :