Що таке «приймацтво»?

Приймаком називали чоловіка, який після шлюбу з дружиною, йшов в «прийми» до батьківської хати своєї дружини. Там новостворена сім’я вела свій спільний побут з батьками дружини, а подекуди й іншими членами родини, які проживали разом з ними, як-от дідусь, бабуся.

В історії України випадки такого приймацтва були непоодинокі. Вони виникали з різних причин.

Однією з таких причин було те, що чоловіка запрошували в прийми. Тобто дружина, або старші члени її родини запрошували чоловіка в їх дім. Іноді для такого запрошення потрібна була навіть згода громади.

Чоловіка найчастіше запрошували в тому випадку, коли в родині дружини не було голови сім’ї, і власне після цього, головою сім’ї ставав чоловік, який пішов в прийми. До нього було відповідне ставлення, як в родині, так і в суспільстві. Він дійсно ставав головою сім’ї й вирішував, якщо не всі, то мабуть більшість важливих питань, які стосувались, як новоствореної сім’ї, тобто чоловіка і його дружини, так і різноманітних питань своєї нової великої родини.

Також однією з причин, чому чоловік йшов в прийми було фінансове становище чоловіка, який не мав свого житла, і не міг збудувати свою хату. У такому випадку ставлення до чоловіка дуже залежало від сім’ї, від того, який в нього соціальний статус, і як його приймали. Тут все залежало від того, як чоловік поводив себе в родині, що він робив по господарству, і який він був господар. В певних випадках, такий чоловік жив на рівних. А в певних випадках, чоловік ставав не головою сім’ї, а радше кріпаком або наймитом. І ставлення до такого чоловіка, що в родині, що в громаді було, м'яко кажучи, зневажливе.

Також були випадки, коли чоловік одружувався з жінкою з більш впливової або заможної родини, він міг вирішити йти жити до дружини в прийми. Це часто було зроблено для забезпечення матеріального добробуту або отримання певних соціальних переваг.

Загалом, ставлення до чоловіків, які йшли в прийми, залежали від багатьох умов. Це були та соціальні, і економічні, та навіть культурні умови того часу. Приймаки в певних випадках могли стикатися зі стереотипами, які засновані на традиційних ролях гендеру. Проте, в інших випадках, приймаки могли бути прийняті. Важливо розуміти, що практика приймацтва була різноманітною і варіювала в різних регіонах та часових періодах в історії України. Вона відображала соціокультурні та економічні реалії того часу і була результатом складних взаємодій між суспільством, традиціями та особистими виборами людей.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Beskyd Project
Beskyd Project@beskyd.project

4.9KПрочитань
0Автори
18Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

  • Гуцульський театр Гната Хоткевича

    Гуцульський театр села Красноїлля, який в 1910 році був створений письменником Гнатом Хоткевичем і групою акторів-аматорів.

    Теми цього довгочиту:

    Драматургія
  • Народна астрономія українців

    Для кожного народу астрономія завжди була важливою частиною культури цього народу. Український народ не є винятком, адже має свої власні традиції та переконання, пов'язані з небесними тілами.

    Теми цього довгочиту:

    Астрономія
  • Мистецький український рух: навздогін світовому мистецтву

    Ідея створення Мистецького українського руху виникла у групи літераторів, які змушені були покинути радянський союз після війни.

    Теми цього довгочиту:

    Історія України

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається