Гуцульський театр Гната Хоткевича

Гуцульський театр села Красноїлля був створений письменником Гнатом Хоткевичем і групою акторів-аматорів 1910 році.

Історія заснування цього театру бере свій початок з весни 1910, коли на Гуцульщині, а саме в селі Красноїлля, молодь організувалась і створила драматичний гурток. Пізніше вони запросили Гната Хоткевича, українського письменника, для постановки вистави. Без довгих роздумів він взявся за роботу, оскільки розумів, що ця молодь талановита та має перспективи подальшого розвитку. 

1878, у Харкові народився письменник і театральний діяч Гнат ...
Фото: Український інститут національної пам'яті

Робота кипіла, Гнат Хоткевич зумів поєднати традиції своєї малої Батьківщини, а саме Наддніпрянщини, із, здавалося б, непоєднуваними особливостями фольклору Гуцульщини та її особливого діалекту.

Цей театр за дуже короткий час зумів пройти великий шлях. Гнат Хоткевич вплітав різноматні нотки з різних частин України, тим самим роблячи ці вистави унікальними. Пісні, танці,  костюми і особливість мови, а саме гуцульська говірка, зробили цей маленький сільський театр надзвичайним, унікальним явищем.

28 серпня 1910  року, буквально через кілька місяців після заснування театру і приєднання Гната Хоткевича, в Жаб'ю-Слупійці (нині Верховина), спорудивши невеличку сцену в дворику, гуцули виступили з постановкою «Верховинці».

Це була п’єса Юліана Коженьовського, польського письменника, яку було перероблено, впроваджено нотки гуцульської душі, і Гнат Хоткевич вніс свою лепту, і вийшов фурор. Вистава настільки сподобалась глядачам, що вона і досі залишається в репертуарі цього театру. 

Новини України: Столітній театр у галицькому селі
Фото: GalInfo

Після успіху, робота продовжувалась: молоді таланти активно розвивались, давали нові вистави. Згодом відбулась перша велика гастрольна поїздка — театр відвідав кілька Наддніпрянських міст. Серед яких Харків та Одеса. Гастролі пройшли дуже вдало. Глядачі приймали їх тепло, адже це були незвичні для людей вистави, з особливим говором, традиціями, автентичною культурою, танцями, музичними інструментами. 

Театр показав, що навіть з маленького аматорського гуртка може вийти дуже сильна ініціатива.

На сьогоднішній день гуцульський театр продовжує свою діяльність. У колективі грає 39 артистів-аматорів, є доросла та молодіжна групи. Час від часу театр так само їздить на гастролі, як з новими виставами, так і  зі своїми вже незмінними хітами Верховинці», «Непросте» та «Гуцульський рік».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Beskyd Project
Beskyd Project@beskyd.project

4.9KПрочитань
0Автори
18Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

  • Народна астрономія українців

    Для кожного народу астрономія завжди була важливою частиною культури цього народу. Український народ не є винятком, адже має свої власні традиції та переконання, пов'язані з небесними тілами.

    Теми цього довгочиту:

    Астрономія
  • Мистецький український рух: навздогін світовому мистецтву

    Ідея створення Мистецького українського руху виникла у групи літераторів, які змушені були покинути радянський союз після війни.

    Теми цього довгочиту:

    Історія України
  • Істоти української міфології

    Українська міфологія є надзвичайно багатою та цікавою, а її основу складають різноманітні істоти, які не одне століття створювалися уявою наших предків.

    Теми цього довгочиту:

    Міфологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається