Що таке Проджект Менеджмент простими словами?

В соцмережах багато смішинок щодо того, які функції виконує Проджет Менеджер. Здавалось би, постійно генерує непотрібні мітинги, дуже поверхнево знає продукт чи якісь специфічні моменти, і єдине що його цікавить - ворклог і актуальність тікетів у трекінговій системі. Нащо вони потрібні та що таке це пафосне словосполучення “проджект менеджмент”.

Тому для тих хто “не в темі” хочу розповісти на простому прикладі в чому ж заключається робота проджект менеджера та що таке проджект менеджмент. Проект - це обмежена в часі, ресурсах та вимогах якості унікальна сукупність процесів, направлена на створення нової цінності (як каже вікіпедія). Управління цими процесами, щоб отримати цю цінність - і є задача менеджера.

Розглянемо ситуацію: ви хочете вечірку на день народження. Тобто наш проект буде: Організувати вечірку на день народження. Якщо ви плануєте займатись організаційними питаннями самостійно, то ваша роль - проджект менеджер. Якщо ви плануєте звернутись до спеціальних агенцій з організації свят - ви будете замовником. Спонсором проекту (нашої вечірки) виступає той, хто буде оплачувати дану вечірку. Всі зацікавлені особи або ті з ким ми плануємо взаємодіяти, щоб досягнути запланованого - це наші стейкхолдери (гості, підрядні організації і т.д.). Тепер, розібравшись з ролями перейдемо до стадій проекту.

Перша стадія: ініціація проекту. Визначаємо яка це буде вечірка: домашні посиденьки, клубні танці чи вечеря в дорогому ресторані. Тобто обираємо концепцію.

Наступна стадія: планування. Визначаємось зі списком гостей. Це будуть тільки рідні, друзі, колеги? Запрошених гостей буде 10-20-30? Далі необхідно вибрати локацію, дату та час: це буде домашня вечірка, ресторан, кафе? В якій пекарні буде замовлятись торт?

Далі: виконання і моніторинг. Бронюємо столики, замовляємо торт, готуємо сукню, готуємо запрошення для гостей чи просто дзвонимо/пишемо усім. Треба бути впевненими, що все буде виконано вчасно. Маємо оцінювати, чи ми все ще знаходимось в бюджеті нашого свята. Також тут ми працюємо з ризиками. Що буде, якщо сукню зіпсують у хімчистці? Що буде, якщо торт не зможуть доставити? Тримаємо напоготові план ‘Б’ на всякий випадок (який ми маємо підготувати на стадії планування).

І остання стадія- закриття проекту. З нашого прикладу - сама вечірка до дня народження. Вдягаємо підготовлену сукню, зустрічаємо гостей, забираємо нашого торта, розплачуємось за вечерю і насолоджуємось прекрасним святом.

Звичайно, це максимально спрощений приклад. Для великих ІТ проектів і зацікавлених осіб більше і запити масштабніші, і документів/звітів/інструментів для моніторингу купа. Але шоб можна було розказати всім далеким від ІТ людям про управління проектами, мені здається, це чудовий приклад.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Olena Bosak
Olena Bosak@bosakolena

Project Manager

347Прочитань
3Автори
15Читачі
На Друкарні з 23 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається