ЩО Я РОБЛЮ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМЕННИЦТВА

Читання:

1. Художня література. Читаю свідомо, олівець і маркер у руках постійно. Думаю, цю пораду ви й так багато від кого чули)

2. Література, повʼязана з теорією мистецтва. Чи то живопис, чи письменництво, чи скульптура - усе підряд. Такі книжки читаються не так легко, як художня література, проте в них багато натхнення. Найближчим часом планую прочитати "Науку сторітелінгу” Вілла Сторра і "Спільну мову..." Анастасії Левкової.

3. Література для покращення технічних навичок. Дуже подобаються поради Таїс Золотковської. "Не музи, а мʼязи" Марії Титаренко теж неодноразово світились на каналі, я від них зараз дуже фанатію)

Робота зі своїм/чужим:

1. Аналіз власних минулих робіт. Що додати, що прибрати, що є сильною стороною. Деякі речі можу навіть переписати повністю.

2. Аналіз чужих віршів і прозових творів. Підписана на багатьох інших письменників-одноліток, у них багато чому є повчитися.

3. Практика з художніми засобами, що стимулюють органи чуття: учора я виписувала собі назви відтінків червоного)) Ще люблю дивитися на картини й описувати, яких вони кольорів, описувати запахи того місця, де зараз знаходжусь, текстури обʼєктів навколишнього середовища тощо. Це хороша практика не тільки для письменництва, а й для життя в моменті)

Художній щоденник (улюблене):

1. Замітки про те, що надихало протягом дня. Буквально все, що сподобалось і може знадобитися для майбутніх історій.

2. Різні думки з приводу мистецтва, концепції віршів, думки про навколишнє середовище. З таких нотаток написалась історія про кафе на Бессарабці)

Додатково - те, що втілюється рідше:

1. Нетворкінг. Спілкування з іншими поетами, обмін досвідом, конструктивна критика робіт один одного. Цього мені дуже не вистачає, тому пишіть мені всі, хто пише!

2. Прогулянки улюбленими кафе, парками, скверами. Дуже надихає й концентрує.

3. Медитації, духовні практики. Так, можливо, я не асоціююся з такими видами діяльності, але це кайфово і може багато на що надихнути)

4. Відвідування лекцій, літературників, презентацій книжок. Це окрема тема, тому що на це далеко не завжди є гроші, але коли є - 💔.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Валерия Каминская
Валерия Каминская@lera_cannibale

авторка-аматорка

12Прочитань
7Автори
4Читачі
На Друкарні з 15 липня

Вам також сподобається

Коментарі (3)

цікаві поради) у мене на першому місці також читання, а на другому профільне навчання, бо саме кваліфіковані фахівці зможуть навчити вас перейти з категорії просто читача у знавця текстів, їхньої структури та чому ця думка у літературному просторі виникла саме зараз. Тому, на мою особисту думку - на навчання завжди треба відкладати кошти) + до всього, особливо в Києві, багато безкоштовних літературних заходів. От сьогодні наприклад книжковий клуб від ПЕН (лишень треба заповнити гугл форму), можна відвідати навіть якщо ви не читали книгу, яку будуть обговорювати) - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkMMRIx7qDxTps2NmH1FTT3HmptpwjQiAWxHTkDJEOU2pzJQ/viewform

Якщо буде бажання та час - приєднуйтесь)

Вам також сподобається