Згідно з легендою, цей напій був винайдений у XV ст. герцогом Атолльським. Герцог, який переслідував Йана МакЛауда, лорда островів, що збунтувався, вистежив негідника і його людей, але, чекаючи підкріплення, не наважувався вживати бойових дій. Однак йому було необхідно затримати МакЛауда, і тоді герцог пішов на хитрість: виявивши колодязь, з якого брали воду МакЛауд і його люди, він віддав наказ наповнити його сумішшю з віскі, вівсяного борошна та меду. Не дивно, що, відпивши чарівної "водиці", безстрашний МакЛауд втратив пильність і, занурившись у стан щасливої безтурботності, вирішив залишитися на місці зі своїм загоном, де його і схопили за якийсь час люди герцога Атолльського.
Є традиційним на релігійні свята, особливо на Святвечір і Різдво.
Адаптований під сучасність рецепт цього напою:
"ATHOLL BROSE"
Джерело "Scottish Cookery", Claire MacDonald
100гр Вівсяних пластівців
3-4 ст. ложки меду
500 мл. віскі (горілки або будь-якого алкоголю)
Пластівці залити склянкою води, і замочити на годину. Процідити і віджати воду. Додати мед і алкоголь, вилити в бутель. Дати настоятися близько тижня або більше. Перед розливом збовтувати пляшку.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.
У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.
Теми цього довгочиту:
ІсторіяПро варіння пива та пиво у літній час
До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.
Теми цього довгочиту:
НімеччинаПивні чудеса
Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.
Теми цього довгочиту:
Історія
Вам також сподобається
Традиції українського Різдва
Свята вечеря, пост, колядки… Усе це в кожного з нас асоціюється лише з одним – святкуванням Різдва! Це час дива, народження першої зірки, теплої зустрічі з рідними та смачної куті. Згадаймо Різдвяні традиції? Або, можливо, порівняймо їх із сучасними трендами?
Теми цього довгочиту:
РіздвоВВС: Святий Миколай іде. Морква в черевиках та інші різдвяні традиції Європи, про які ви не знали
Святкувати Різдво 25 грудня притаманно переважно країнам Європи. Не оминули ці традиції і Україну, де цього року вперше дві з трьох головних християнських конфесій - Православна церква України та Українська греко-католицька церква - відзначають Різдво 25 грудня.
Теми цього довгочиту:
СвятоВуді, балаклива різдвяна ялинка
Вуді, різдвяна ялинка, що говорить - це кріповий улюбленець канадської провінції Нова Скотія. Кожного року він (прямо як Мерайя Керрі - OSM) прокидається зі сну, щоб постати серед людей і отримувати цинабонові жертвоприношення.
Теми цього довгочиту:
Різдво