Шотландський лікер


Згідно з легендою, цей напій був винайдений у XV ст. герцогом Атолльським. Герцог, який переслідував Йана МакЛауда, лорда островів, що збунтувався, вистежив негідника і його людей, але, чекаючи підкріплення, не наважувався вживати бойових дій. Однак йому було необхідно затримати МакЛауда, і тоді герцог пішов на хитрість: виявивши колодязь, з якого брали воду МакЛауд і його люди, він віддав наказ наповнити його сумішшю з віскі, вівсяного борошна та меду. Не дивно, що, відпивши чарівної "водиці", безстрашний МакЛауд втратив пильність і, занурившись у стан щасливої безтурботності, вирішив залишитися на місці зі своїм загоном, де його і схопили за якийсь час люди герцога Атолльського.
Є традиційним на релігійні свята, особливо на Святвечір і Різдво.

Адаптований під сучасність рецепт цього напою:
"ATHOLL BROSE"
Джерело "Scottish Cookery", Claire MacDonald
100гр Вівсяних пластівців
3-4 ст. ложки меду
500 мл. віскі (горілки або будь-якого алкоголю)
Пластівці залити склянкою води, і замочити на годину. Процідити і віджати воду. Додати мед і алкоголь, вилити в бутель. Дати настоятися близько тижня або більше. Перед розливом збовтувати пляшку.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.6KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається