Скарби екзотичного року. Глава 2. Без гітар. Акапельний і клавішний метал

Коли мова заходить про рок музику і метал, як її різновид, одна з перших асоціацій яка може виникнути у більшості слухачів, це звучання електрогітар. Але чи завжди це вірна асоціація? Майже. Є щонайменше два гурти які вирішили зруйнувати цей міф і побудували свою музику на альтернативних рішеннях. Про них і піде мова.

Van Canto. Акапельний метал

А капела або “ракка-такка” метал став винаходом і унікальною фішкою німецького гурту Van Canto.

Початково гурт планувався на 100% акапельним, але в процесі підготовки перших пісень гурт прийшов до висновку що біт-бокс замість ударних їм не підходить. Тому майже в усіх їх піснях можна почути барабани (найвідомішим виключенням стала “Last Night of the Kings”, яка є саме повністю акапельною).

Van Canto - Last Night of the Kings. Одна з небагатьох 100%во акапельних пісень

При цьому зовсім без гітар вони все таки обійтись в своїй творчості не змогли. Маленькі вставки гітарних сольників можна почути на деяких живих виступах. До того ж гітари активно використовуються при самому написанні пісень, а вже на пізнішому етапі гурт придумує як їх замінити вокалом (як це відбувається можна подивитись в 2х циклах відео, які виходили на ютуб каналі гурту).

Але все таки здебільшого вони навіть сольні партії гітар примудряються виконувати голосом з додатковими ефектами поверх. Це можна добре побачити на живому виступі гурту на Вакені 2011 з піснею “To Sing a Metal Song”, де один з вокалістів “скрипить” в мікрофон основну лінію сольника, а інший додає в неї додаткові ноти.

VAN CANTO - To Sing a Metal Song (live, Waken 2011)

Чому їх іноді називають “ракка-такка” метал? Ну, це легко зрозуміти послухавши їх акапельні імітації гітарних партій (які імітують 3-4 вокалісти), де на партію кожної висоти у них застосовуються певні промовляння, одним з яких і є “ракка-такка”. Дуже зручно побачити як вони це роблять на фрагменті запису їх інтервью для TV Corsario, де вони показали свою манеру виконання на прикладі пісні Iron Maiden - The Trooper.

Van Canto - The Trooper (live on TV Corsario)

Щоб простежити як гурт змінювався з часом, варто почати з “The Mission”, першого їх кліпу по першого альбому “A Storm to Come”(2006).

Van Canto - The Mission

Після першого альбому вони замінили ударника на Бастіана Еміга, який за сумісництвом також став і одним з “інструментальних" вокалістів в певних піснях (наприклад в “The Trooper” наведеному раніше). І в цьому вже складі вони записали ще 4 альбоми. Цей період можна вважати піком їх творчості, про що промовисто говорять кількості переглядів/прослуховування їх записів на ютубі на піснях того і пізнішого періодів.

Van Canto - Kings of Metal (Manovar cover)

В цей же період їм випадає шанс заспівати разом з Тарьєй Турунен і записати свій найуспішніший кавер з Йоахімом Броденом з Sabaton (знатний до речі любитель походити в гості до інших гуртів) на сабатонівську ж пісню “Primo Victoria”.

Van Canto feat Joakim Broden - Primo Victoria

В 2015му починаються кадрові зміни. Додається 7й учасник гурту для виконання басових партій. Але найважливіша зміна трапляється в 2017му: з гурту пішов фронтмен Деніс “Слай” Шуньке. Заміна йому була презентована максимально епічно і креативно піснею “Voice Number Seven” (зробленою на мотив однієї з їх минулих пісень).

Van Canto - Voice Number 7

Це було мабуть найкраще представлення нового виконавця що мені доводилось бачити за весь час. І не дивно що очікування у фан спільноти були високі, навіть попри те що перед цим пішов Слай. Але…

Але новий альбом не вистрілив. Десь втратилась частина драйву (який, принаймні частково, явно раніше давав Слай), десь утворився певний дисонанс між новим фронтменом і рештою гурту (мужик реально майстерний, але відчувається що йому щось по типу AC/DC було б ближче по манері), а десь змінилось звучання, в якому втратились певні фарби. Для порівняння вставлю один запис того періоду:

Van Canto - Back in the Lead

Не дивно що вже в 2021му Van Canto намагаючись повернути колишні оберти запрошує на запис альбому “To the Power of Eight” свого колишнього фронтмена, щоправда в якості гостьового, а не постійного виконавця. Символічно що одну з пісень вони назвали “Turn Back Time”, враховуючи що саме це вони схоже і пробували зробити. Чи вийшло? Схоже що дуже частково.

Van Canto - Turn Back Time

І хоча гурт наразі вже далекий від свого піку, вони залишили свій вагомий і цікавий слід в історії важкої музики. Може і не настільки помітний як деякі їх більш популярні колеги, зате куди екзотичніший.

InLegend. Клавішний метал

Я не просто так об’єднав розповідь про ці 2 гурти і їх стилі в один текст. Окрім гітарозамінних ідей їх об’єднує ще дещо, а точніше дехто: Бастіан Еміг, барабанник Van Canto. Я вже згадував що він виконує і вокальні партії, але, окрім цього, він ще і клавішник. І, роками працюючи в рок гуртах, саме на клавішах він завжди пояснював колегам-гітаристам свої ідеї. Що власне і стало натхненням для створення гурту де по максимуму гітарні партії віддані саме клавішам.

In Legend - To New Horizons

Стилістично при цьому пісні цього гурту частково тяготіють до symphonic power metal (як “To New Horizons”), а частково до класичного heavy metal (як наприклад “Pandemonium”).

InLegend - Pandemonium

Окремо варто виділити пісню “Stardust” записану з колегою по Van Canto Інгою Шарф. Красива мріливо-мелодійна композиція з прекрасно контрастуючим дуетом вокалістів.

InLegend - Stardust

Ця пісня маловідома, хоча, на мій суб’єктивний погляд, це найкраща робота цього гурту. До речі, так співпало, що вперше я почув цю пісню в новорічну ніч 2013 і, як виявилось, ютуб таки здатен робити влучні подарунки під ялинку. З того часу і досі це залишається одним з моїх улюблених маловідомих музичних скарбів.

Повертаючись до гурту, період їх основної активності був в 2010-2015. Вже довгий час нічого не було чутно про їх нову активність, тож якщо гурт не зник остаточно, то принаймні знаходиться в творчій відпустці випустивши лише 2 альбоми.

Гітарний бонус. Heavatar

Оскільки мова зайшла про таку собі екосистему яка створилась навколо Van Canto (по суті InLegend став таким собі відгалуженням), то варто згадати і ще один гурт створений як авторський сайд-проджект одним з музикантів гурту: Heavatar. Це вже класичний гітарний power metal і до заголовку має опосередковане відношення (тому хай йде як бонус).

Heavatar - Replica

Доволі непоганий пауер, а також можливість побачити як вокаліст, що імітує гітару голосом в Van Canto, розділяє ці навички і просто окремо співає і грає на гітарі.

З під пера цього гурту наразі також вийшло 2 альбоми, але пауза після другого не настільки значна, тож вірогідність продовження виглядає більш ймовірною.

Heavatar - None Shall Sleep
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
РОКова скарбничка
РОКова скарбничка@ROKova_skarbnychka

Про маловідомий рок і метал

2.1KПрочитань
2Автори
38Читачі
На Друкарні з 20 вересня

Більше від автора

  • Dominum. Домінація зомбі-металу

    Вечір Хеллоуіну виглядає ідеальним моментом щоб розповісти про музичний гурт, який своєю стилістикою прекрасно вписується в дух цього свята. Гурт в якому зомбі грають дуже чіпучий і яскравий метал.

    Теми цього довгочиту:

    Метал
  • Mono Inc. Готична симфонія металу чи гурт співаючих барабанщиків

    Здається за весь час ведення цього блогу я не зачепив жодного гурта основним жанром якого є готичний рок чи метал. Думаю час це виправити і у мене є для цього доволі цікавий кандидат. Цікавий як своїм звучанням, так і певними “кадровими” моментами.

    Теми цього довгочиту:

    Рок
  • Попри стереотипи. Ритми танцювального металу

    Важка і танцювальна музика здаються практично природними антиподами, але іноді ці дві стихії зливаються в щось єдине. За роки вишукування різних рок-цікавинок у мене зібралась невеличка колекція таких гібридів і сьогодні настав час нею поділитись.

    Теми цього довгочиту:

    Метал

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається