
До того, як гучно про себе заявити дебютним альбомом у 1999 році, колектив Slipknot існував у зовсім іншому складі, з іншою назвою, але з не менш божевільними концертами.

Все почалось з містечка Де-Мойн. Там панувала своя музична екосистема: у клубах рідко коли зустрінеш групи, що грали б треш або дезметал і складались вони зазвичай із місцевих музикантів.

Одним з таких музикантів був Андрес Колсефні. Він грав у місцевому колективі з назвою «Vexx», де й познайомився з майбутнім бас-гітаристом Slipknot Полом Греєм.
«Він так сильно вплинув на мене, коли я тільки приєднався до них. Він ділився знаннями й ентузіазмом, а також був найбільш соціальною людиною. Це той тип людей, що працює на заправці за мізерну зарплату й витрачає її в барі, купуючи іншим алкоголь. Люди його любили», — розповідає Андрес.

Пізніше Шон на концерті свого колективу «Heads On The Wall» познайомиться з Андресом.
Вони були схожі зовнішньо. Мали подібні світогляди. Обидва були асоціальними. Відтак, хлопці швидко знайшли спільну мову й почали обговорювати спільну роботу над музикою.
Так з‘явилась їхня перша пісня — «Slipknot». Вона ж пізніше стала назвою гурту. А другою була пісня «Painface».
«Painface — це термін, який ми з Шоном придумали ще до того, як зібрали групу. Це сталося в момент, коли ми створювали семпли. Він хотів записати, як я б‘ю його. Це була його дивна фішка», — пояснює Андрес.

За словами Шона, він передавав почуття людей того часу: «Ми стрибали з даху чи мосту і ледь не гинули. Ми жили дуже агресивно, бо такими й були насправді».
Шон і Андерс попрацювали разом недовго. Але через два роки вони возз‘єднались, вмовивши ще й приєднатись Пола Грея, а також, гітаристів Донні Стіла й Джоша Брейнарда та колишнього барабанщика «Modifidious» Джоя Джордісона.
Новостворений колектив під назвою «Meld» вперше виступив у підвалі Де-Мойнського клубу The CroBar у 4 грудні 1995.

А вже працюючи на студії Джордінсом запропонував перейменувати гурт в «Slipknot». Тоді ж у Шона з'явилась ідея створити своєрідний образ: він одягав маску на концерти, а вокаліст обмотував голову клейкою стрічкою.
Особливість їх музики полягала у створенні страшенних звуків, що пробирають до кісток.
«Ми спостерігали, як люди тікали від головної сцени до другої, щоб подивитись на нову річ під назвою «Slipknot». Вони бігли туди наввипередки. Це був ляпас, на який чекав весь довбаний світ», — згадує Шон Креєн (Clown, перкусіоніст Slipknot.
Проте запис альбому коштував $40 000, а це чимала сума для нікому невідомих, бідних музикантів.

Тоді Шон зняв кошти з усіх банківських карток для запису «Mate. Feed. Kill. Repeat.». А до цього він купив «Safari Club», який спочатку був блюзовим баром, а згодом центральним місцем для гурту.

Тепер спробуйте уявити атмосферу концертів Slipknot: Андрес тільки-но повернувся з похорон бабусі, вони всією командою холоднокровно пройшли через натовп до сцени, а потім вокаліст починає різати себе бритвою. І це ще не все безумство.
Наприклад, на обкладинці альбому зображений Джой Джордісон, який сидить у клітці під назвою «Patiently Awaiting the Jigsaw Flesh». Він назвав її так, оскільки хтось обов'язково різався через неї, поки заносив клітку на сцену. Інша її назва — «Death Cage», бо охочі «жертви» сиділи всередині клітки, поки гурт відігравав шоу.
Чутки про їх божевільні виступи швидко поширились Америкою, що аж лейбл Roadrunner Records, а згодом і продюсер Korn Росс Робінсон звернули на них увагу.

Відтоді майбутнє колективу здавалось приречене на успіх, щоправда, не для всіх плани були розписаними однаково. Roadrunner не подобався вокал Андреса, тому вони залучили вокаліста Stone Sour — Корі Тейлора. Тоді як Андресу запропонували стати беквокалістом, на що він скептично погодився.
Однак що більше він виступав під другим номером, то менше бажав виступати разом з ними.
«Я розповів про це тільеи дружині. Тоді довелось збрити брови, зійти зі сцени і сказати про мій вихід [з групи]. Після моїх слів тодішній гітарист Stone Sour Джим Рут міцно обійняв мене, бо він все розумів», — згадує Андрес Колсефні.
Звичайно він відчував себе покинутим, ба навіть зрадженим друзями. Проте Андрес досі має хороші стосунки з учасниками Slipknot. Можливо його кар'єра склалась не так яскраво, але пізніше він створив власний гурт —«Painface». Також працював над проєктом «All That Crawls» разом з сином. Та навіть запланував провести тур в підтримку альбому «Mate. Feed. Kill. Repeat.».