Мирного неба, Шановні Читачі! Сьогодні народжується цикл моїх публікацій на тему “Соціальні проблеми”. Тут я розповім про соціальні проблеми, з якими стикається кожен та скажу власну думку, включаючи можливі вирішення проблем, що можуть стати вам в нагоді. Наразі беріть собі запашну каву, смаколики та приємного вам читання!
Чому я хочу обговорити ці теми?
Спілкуючись з колегою ми обговорювали тему “здорових” відносин. Як правило, на початку відносин ми часто не бачимо проблем та мінусів у наших партнерах. Тільки згодом, впродовж доброго часового відростку багатьом з нас починають потрапляти в очі “червоні прапорці” по типу токсичної поведінки, зловживанням алкоголю, приниженнями або ж навіть фізичним насиллям. Чому так трапляється? Зараз це обговоримо.
Як виростають червоні прапорці?
Здорові відносини базуються на взаєморозумінні, діалогах та компромісі. Токсичні відносини нерідко виростають поступово, з маленьких болісних моментів, що трапляються рідко і впевнено перетворюються у стабільність.
Якщо ваш партнер свідомо дозволив собі зробити вам боляче один раз - існує висока ймовірність, що це повториться, якщо вчасно не виставити особисті грані.
Які види побутового насилля бувають?
Існує 4 основні види домашнього насилля:
Психологічне - образи, погрози, булінг і тд.
Фізичне - нанесення фізичної шкоди, створення умов, що можуть принести фізичну шкоду і тп.
Економічне - позбавлення особи майна, грошей, їжі, одягу і тд.
Сексуальне - статевий контакт проти волі однієї з осіб.
Як вберегти себе від насилля в сім’ї?
Зверніться в правоохоронні органи. НПУ прийме міри, котрі зможуть захистити вас та ваших близьких.
Уникайте шкідливих порад. Часто ми можемо чути від родичів та знайомих фрази по типу “Б’є - значить любить”, “Люби жінку як душу, а тряси як грушу”, “Жінка не бита як миска не мита” і тд. Подібні приказки несуть відголоски складного часу минулого, однак вони не повинні бути прикладом поведінки в сучасності.
“Дитина повинна жити в повній сім’ї”, “Розлучення - травма для дитини”. Багато жінок терплять знущання вдома через бажання виростити власну дитину в повноцінній сім’ї і не завдавати психологічних травм. Подібне мислення особисто я вважаю хибним, оскільки дитина буде свідком насилля над мамою, буде регулярно жити в страху і що найстрашніше, може почати сприймати подібний тип відносин за норму.
Виставляйте власні кордони. Дана порада підходить далеко не всім. Я не хочу перекладати проблему і вину домашнього насилля на саму жертву, однак якщо ваш партнер починає дозволяти собі робити насильні дії у вашу сторону на початку відносин - вам не варто очікувати чуда і думати, що все зміниться через 2, 5, 10 років. Можливо обговорення проблем і виставлення власних кордонів допоможуть це виправити, якщо ви на самому початку відносин скажете, що вас не влаштовує і що в жодному разі ви не будете терпіти.
Підводимо підсумки
Тема відносин складна сама по собі, ще складнішими є нездорові відносини, у яких хтось страждає. Якщо ми не будемо про це обговорювати і піднімати проблему - ми не позбавимось цієї проблеми. Домашнє насилля не повинно замовчуватись, ми не повинні покривати, виправдовувати чи жаліти кривдників. Ми не повинні робити жертву винною у тому, що вона стала жертвою. Саме від наших поглядів і наших дій залежить наше майбутнє, майбутнє наших близьких, дітей. Давайте змінимо цей світ на краще, розпочавши з себе!
Дякую всім, хто дочитав до цього моменту. Сподіваюсь, ця стаття вмотивувала вас задуматись та розібратись в цій проблемі для себе. Буду радий почути ваші коментарі, дізнатись вашу думку, почути конструктивну критику.
Мирного Вам неба!