Соколова могила та мистецтво періоду скіфів та сарматів

Соколова Могилабагате поховання представниці вищої сарматської знаті 1 ст. біля с. Ковалівка Миколаївського району Миколаївської обл.

🏺 Здійснене на вершині кургану доби бронзи. Поховання супроводжувала велика кількість коштовних прикрас та предметів ритуального призначення. Серед них золоті намиста з коштовними каменями, сережки із гранатами, масивні золоті браслети, золоті фібули та каблучка, золоті нашивні платівки.

🏺Збереглися зразки шовкових тканин із золотим гаптуванням. Велика кількість амулетів вказує на причетність небіжчиці до жрецького стану. Ряд предметів свідчить про широкі зв'язки Північного Причорномор'я з Єгиптом, Кавказом, Іраном, Індією та античними центрами Європи. 

🏺Відкрите у 1974 р. Г.Т. Ковпаненко. Матеріали з розкопок експонуються у Музеї історичних коштовностей України («Золотій кладовій») Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Зачаровуюсь рівнем мистецтва періоду скіфів та сарматів.

Про це свідчить одяг, пишно оздоблений вишивкою, бісером і дрібними намистинами, який знаходили, до речі, на розкопках курганів в Луганській, Миколаївській, Черкаській, Полтавській та інших областях України.

Вишивка була орнаментальною, з сюжетними зображеннями, які мали глибокий символічний зміст. На одязі жриці вишивали технікою пряденого золота, яка полягала у тому, що шовкова нитка була обпрядена вузенькою стрічкою чистого золота.

приклади орнаментів шитва сарматів з розкопок кургану Соколової Могили, І ст. н. е.
Список джерел
  1. Ковпаненко Г.Т. Сарматское погребение 1 в. н. э. на Южном Буге. К., 1986
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Crafted Grace
Crafted Grace@craftedhistory

Історія культурної спадщини.

8Прочитань
2Автори
1Читачі
На Друкарні з 7 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається