Ця стаття буде корисною особливо для тих, хто проживає у Києві.
Зміст:
Ціни
Про музей
Фото
Висновки
19.01.2025. Я відвідала музей “Становлення української нації”, що знаходиться по вул. Лаврська ( під Батьківщиною Мати). Маю нагоду та бажання поділитись з вами враженнями та декількома фото.
Почну з того, на що звертають увагу більшість - ціни.
Вхідний квиток без пільг коштує 300 грн, з пільгами - 250 грн.
За звичайну екскурсію, тривалістю 1.20 год. ви заплатите 500 грн. Але тут починається найцікавіше. Музей проводить збірні екскурсії, де ви платите лише за вхідний квиток та 50 грн!! на екскурсію. Тобто сумарно 300/350 грн, а не умовних 800. Також ви можете взяти аудіогід, або ж просто ходити по музею та самому все розглядувати.
Раджу купити квест за 80 грн, який ви будете проходити протягом екскурсії або під час самостійного перебування в музеї. Після завершення “тесту” ви йдете на касу, ваші відповіді перевіряють та дать вам диплом та магнітик на вибір. Скажу чесно, я любителька всякого такого, тому як почула за дипломчик та безкоштовний магнітик не пішла туди, а полетіла :>
А тепер про сам музей.
Історія його заснування доволі цікава, чому? Бо музей - це приватна власність, директор та засновник якого вклав величезні кошти та сили в його існування. Декорації, фігури, стенди - все настільки грамотно та гарно зроблено, що інша назва цього музею могла б бути “Історія у Фігурах”. І так, фігури. Нижче ви побачите декілька фото, де якраз вони і зображені. Я вас запевняю, ви якщо не будете в шоці, то приємно вражені так точно.
Під час перебування в музеї ми дізнаЄмось про початок існування українців та України як держави, різноманітні історичні моменти і так далі. Факт, який особисто мене вразив - це те, що у Ярослава Мудрого було 4 дочки та син. Перші вийшли заміж за правителів різних держав, що показує не лише те, що він був дуже компетентним та далекоглядним у справах політичних, а й те, що коріння українське пустилось не лише десь тут на теренах нашої України, а у Франції, Норвегії, Англії та Угорщині. То, можливо Українська Імперія все ж таки мала шанс на існування?…. Я не історик і не політик, але круто розуміти, що наші предки були дружинами правителів інших держав, що означає про наш зв'язок з ними. Також додаю фото, де ви можете побачити родинне дерево лише однієї з його дочок (а у нас ще є чотири дитини, не забувайте).
А тепер прошу, до вашої уваги декілька кадрів з музею(в основному це експонати):
Нещодавно в музеї з'явилась зала, присвячена сьогоденню, де стоять фігури пана Залужного, Байдена та пана Тарновського(фото якого у мене, на жаль, немає).
Також, там є Євангеліє, яке є учасником кожної інавгурації наших Президентів, яку ви можете розгорнути, почитати, оскільки музей надає і переклад Святого Письма.
А тепер, висновки.
Я дуже рекомендую вам знайти вільний день у своєму графіку та навідатись до цього музею. Спробуйте потрапити на збірну екскурсію, щоб було легше орієнтуватись у кількості інформації навколо вас. Візьміть квест, щоб перевірити свої знання та бути максимально концентрованим на екскурсії.
І ще, ви можете взяти землю з кожної області нашої України. Наша гід розповідала, що особливо військові полюбляють брати мішечки, а в них трохи землі з окупованих нині територій: Луганщини, Донеччини, Криму. Думаю, це своєрідний оберіг для них, а може й для вас.
Тепер я хочу почути вас, чи відвідували ви музей “Становлення української нації” або, можливо плануєте? ;)