Вітаю Вас! Ви потрапили на відгук про першу частину серії про Гадеса та Персефону.
Почну з того, що я ніколи не планували купувати цю книгу. Вона дісталась мені при взаємному обмінні книжками. Я люблю фентезі, підліткове також, тому вирішила зайти на сайт будь - якої книгарні, щоб прочитати анотацію. На сайті КСД був такий собі відгук, де чорному по білому написано: “занадто багато інтиму”, і знаєте, я задумалась…
але потім вирішила, що “тю, бери і не думай, ти читала фанфіки NC-17 тобі боятися нічого”. Ну от, через тиждень я вже тримала її у руках.
Почала читати, ловила, як то кажуть, іспанський сором, але кажу відверто - історія затягує, але якщо ви очікуєте slow burn сюжету, то вам не сюди, тут його точно не буде...
Ні, все не так погано, окрім того, що ця книга є уособленням кліше. Гарненька білявка, з супер формами, а він такий собі Бог Підземного світу, 38 кубіків пресу з ростом під 2 метра(жартую).
Але, цілком, книга написана непогано. Грецька міфологія(чи мітологія як вам завгодно), розвиток персонажки і все таке, але показувати їхню(головних героїв) пристрасть лише через інтим - дивно і не правдоподібно. Ми звичайно можемо помітити якийсь розвиток їх відносин, але більшість - це звичайний інтим. Якимось макаром, вони уже зустрічаються і їм дуже добре разом, хоча і побачень у них було мало, і в мак вони не ходили по пиріжочка. Заради справедливості варто сказати, що це саме перша частина з серії. Попереду нас чекає ще 5 книжок, 2 - основні про Гадеса та Персефону і ще 3 про самого Гадеса, тому, можливо, в наступних частинах обидва персонажі відкриються нам зовсім по іншому.
Також хотіла б сказати декілька слів про ще одну персонажку, яка грає, мабуть, одну з ключових ролей у цій книжці - Афродіта. Саме вона є тою богинею, з якою Гадес уклав парі. Так так, а я казала, що це кліше.
Афродіта з’являлась в книзі лише декілька разів, але я б хотіла привернути вашу увагу до декількох рядків: “…але Гадес знав, що богиня любила Гефеста. Вона просто не хотіла визнвати це першою. Вона прагнула змусити бога вогню визнати свої почуття, провокуючи його”. “Якщо вона хотіла завоювати його любов, це треьа було робити через терпіння, доброту й увагу. Це означало, що вона мала стати вразливою, а вразливість Афродіта, богиня й воїтелька, зневажала”.
Висновки. Загалом книга мені сподобалась: проста, є розвиток персонажки, злегка феміністичний підтекст, і, як не крути, Гадес показує себе з хорошого боку, коли у 4 розділі він наказує Огра, бо той негідно повів себе з Персефоною. Але це все. Ця книга, особисто мене, на якісь роздуми не навернула. Через величезну кількість інтимних сцен її навіть дітям не порадиш, але вона вважається за підліткову, хоча позначка 18+ є.
Я планую прочитати другу частину про цих двох, тому чекайте нового відгуку.
А ви знайомі з цим шедевром?