Американське керівництво шукає шляхи залучення Індії для стримування китайських сил в Індо-Тихоокеанському регіоні. Штати відправляють свої кораблі на ремонт на індійські корабельні.
Сполучені Штати відправили третій пошуково-рятувальний корабель ВМС США Salvor на ремонт на індійську корабельню. Цей візит ознаменував початок п'ятирічної угоди про ремонт американських кораблів в Індії. Для Вашингтона і Нью-Делі це відчутний крок в оборонній співпраці, який об'єднаний геополітикою і бажанням стримати китайського дракона, що підіймається.
Пентагон працює за принципом «місця, а не бази» – прагнення отримати якомога більше місць, де Сполучені Штати не мають власних баз, але можуть утримувати свої війська. Водночас Китай вже зміцнює зв'язки зі Шрі-Ланкою та Пакистаном в рамках інфраструктурної програми «Один пояс, один шлях».
За останній рік Штати розширили оборонні угоди з Філіппінами, Японією, Австралією, Палау, Папуа-Новою Гвінеєю і В'єтнамом. Деякі з них стосуються надання баз для ремонту та обслуговування кораблів і підводних човнів. Інші угоди відкривають доступ до стратегічних островів для покращення інфраструктури та безпеки.
Сполучені Штати прагнуть зробити Індію логістичним центром для американських військових та інших партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні через потенційну війну з Китаєм. Тим часом обидві країни мають багато історичних проблем і перешкод.
Індія занепокоєна посиленням Китаю на морі та суші. Китай та Індія мають спірний кордон у Гімалайському регіоні. Тому співпраця вигідна обом країнам. Тому держави сподіваються, що зближення з Індією також призведе до того, що роль Російської Федерації для цієї країни також зменшиться. Індія купує багато російської зброї, але обсяги поступово стають меншими.
Джерело: New-York Times
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Усі люди автократа: придворна політика найближчого оточення Путіна - Аtlantic Сouncil
Війна поставила під сумнів розуміння Росії на Заході. Як світ може краще зрозуміти Росію? Які кроки вперед робить західна політика? Нова серія «Росія завтра» Євразійського центру спрямована на переоцінку уявлень про Росію сьогодні та кращу підготовку до її майбутнього завтра.
Теми цього довгочиту:
АналітикаПекін підтримує військові зусилля Кремля через Центральну Азію - The Interpreter
Різний сплеск загального експорту до регіону, схоже, відкриває Пекіну шлях до опозиційної підтримки Кремля у військових зусиллях.
Теми цього довгочиту:
АналітикаОдні втратять – інші знайдуть - IPG-Journal
Латинська Америка, розчарована умовами торговельних угод з боку Глобальної Півночі, дедалі активніше взаємодіє з Близьким Сходом.
Теми цього довгочиту:
Аналітика