Американське керівництво шукає шляхи залучення Індії для стримування китайських сил в Індо-Тихоокеанському регіоні. Штати відправляють свої кораблі на ремонт на індійські корабельні.
Сполучені Штати відправили третій пошуково-рятувальний корабель ВМС США Salvor на ремонт на індійську корабельню. Цей візит ознаменував початок п'ятирічної угоди про ремонт американських кораблів в Індії. Для Вашингтона і Нью-Делі це відчутний крок в оборонній співпраці, який об'єднаний геополітикою і бажанням стримати китайського дракона, що підіймається.
Пентагон працює за принципом «місця, а не бази» – прагнення отримати якомога більше місць, де Сполучені Штати не мають власних баз, але можуть утримувати свої війська. Водночас Китай вже зміцнює зв'язки зі Шрі-Ланкою та Пакистаном в рамках інфраструктурної програми «Один пояс, один шлях».
За останній рік Штати розширили оборонні угоди з Філіппінами, Японією, Австралією, Палау, Папуа-Новою Гвінеєю і В'єтнамом. Деякі з них стосуються надання баз для ремонту та обслуговування кораблів і підводних човнів. Інші угоди відкривають доступ до стратегічних островів для покращення інфраструктури та безпеки.
Сполучені Штати прагнуть зробити Індію логістичним центром для американських військових та інших партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні через потенційну війну з Китаєм. Тим часом обидві країни мають багато історичних проблем і перешкод.
Індія занепокоєна посиленням Китаю на морі та суші. Китай та Індія мають спірний кордон у Гімалайському регіоні. Тому співпраця вигідна обом країнам. Тому держави сподіваються, що зближення з Індією також призведе до того, що роль Російської Федерації для цієї країни також зменшиться. Індія купує багато російської зброї, але обсяги поступово стають меншими.
Джерело: New-York Times
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
5 сценаріїв після наступного терміну Путіна для Росії
На цих вихідних Володимир Путін переможе на чергових виборах президента Росії. Вибори, звісно, будуть сфальсифіковані на користь Путіна, як і всі його попередні вибори, але Путін майже впевнений, що претендуватиме на ще один шестирічний термін, принаймні до 2030 року.
Теми цього довгочиту:
АналітикаІндія тестує ракету з кількома боєголовками
Автори: Анкіт Панда та Кріс Клері для Thinking the Unthinkable на War on the Rocks
Теми цього довгочиту:
Thinking The UnthinkableКалібрування співпраці між США та Казахстаном - The National Interest
Протягом останніх трьох десятиліть Казахстан, найбільша економіка Центральної Азії, став ключовим гравцем на глобальній арені.
Теми цього довгочиту:
Сша