Привіт, це Нітана і вгадайте, у якому блозі ви знаходитесь? Я не коуч, не всесвітній монах і взагалі нічого не знаю про життя. Але, є дещо, про що я роздумую.
Тож, якщо вам не відомий термін glow up, то це не біда. Цей термін означає перетворення у кращу версію себе. Загалом це дуже відомо та розповсюджено серед дівчат, але й інші особи можуть спостерігати за цим явищем та долучатись до нього.
На ютубі є маса відео на цю тему, особливо іноземних. Загалом, ці відео мають доволі схоже, а й інколи однакові, поради, тому у цьому дописі я бажаю їх розглянути та висловити своє “фу”, оскільки я та людина, яка їх пробувала.
Дисклеймер! [Усе, що перелічено далі є ОСОБИСТОЮ думкою та досвідом автора та не закликає вас чинити так само!]
——————————————————————————————————————————————————
Почнімо послідовно.
1 — Створення Pinterest-дошки
Усі ці відео завжди кажуть, що ви повинні створити дошку на Пінтерест, щось типу mood board (дошка настрою) або візуалізацію ваших мрій. Бажаєте грошей? Додайте фото великих рахунків у банку. Хочете здоров’я? Додайте фото фітнесу.
Але чому я вважаю, що подібна “вправа” є непотрібною та не дуже корисною?
Спитайте себе, як часто ви заходите у Пінтерест? Особисто я — дуже рідко. Знаєте скільки таких бордів я створила? 7. Я навіть вішала це перед собою. Але ні. Ви туди навіть дивитись не будете. Передбачається, що коли ви будете вглядатись у ці дошки, то вас це змотивує і ви почнете, умовно, качати прес. Але хочу застерегти, що це не завжди так.
Дійсно, інколи це надихає, але більшість часу це змушує мене хотіти плакати. Оскільки, мала велику кількість спроб, я не досягла результату майже і саме через це, дивлячись на ці фото, я починаю думати, що я бездарна. Чи це проблема Пінтересту? Ні, я сама обрала це, технічно. Та чи варто це радити іншим? Ні, оскільки ви ніколи не знаєте про результат.
Моя особиста порада: Якщо ви бажаєте чогось, то напишіть це на листку і приклейте там, де ви будете це бачити постійно. Туди, куди ви дивитесь постійно (навіть кришка ноутбука підійде). І це має бути лише одна мета. Якщо обирати більше, то ви, скоріш за все, просто будете вагатись, або шукати причини не йти до мети, або казати собі що це забагато. Ви почали з того, що встаєте вчасно зранку, а хочете за день стати мільйонером та бути супер успішним. Це дивно звучить, правда?
2 — До біса ту естетику
Ух, буде палко далі. Гадаю, заголовок вас вже трохи здивував. Саме так, я, любитель бежевого кольору, спокійного життя та відповідної музики, шлю до біса ту естетику. І зараз поясню чому!
Уявімо, що ви є шматком глини, з якого потрібно зробити вазу. Що спочатку роблять майстри? Надають форму, а потім колір. До чого тут цей приклад? Річ у тому, що наша часта помилка це спочатку надати колір, а потім форму. І приклад з глиною це чудова паралель! Наприклад, якщо ви пофарбуєте глину у жовтий колір, то чи не буде важче зробити форму? Чи не розлізеться колір? Чи не буде це виглядати неприродно та дивно? Так, буде.
Тож, ці коучі або блогери часто кажуть — дотримуйтесь естетики. Але, який це має сенс? Наприклад, я люблю beige естетику. Загалом, вона передбачає носіння бежевого кольору, офіційного стилю та загалом доволі затишна. Але чи можу я дотримуватися цього зараз? Ні, оскільки я не маю розуміння, що мені пасуватиме зараз, бо я ЗАРАЗ невпевнена у своєму тілі. І ось це важливо. Аби дотримуватись естетики, спочатку я маю бути впевнена у своєму тілі, тобто надати форму, а потім вже одягати бежевий одяг, тобто надати колір!
3 — Рутина не повинна бути лакшері
Звертаючись до тих відео знову, я можу впевнено сказати, що ви вже не раз чули такі речі: “Накладай маски”, “Використовуй олію” і подібне. І чому це для мене проблематично? Бо якщо ви ніколи не робили цих речей, то почати робити їх одразу буде до біса важко, чи не так? Звісно, ви можете заперечити та сказати мені “Але ж усе спочатку буде важко!” і матимете рацію! Але не у цьому випадку.
Робити маски не важко, але дуже втомлює. Ви маєте бути готові, що життя таким чином швидко втомлює (поговорю про це розділом нижче більш детально). Ви будете одразу очікувати результат. І не побачите його. Ми навіть часто не бачимо відповідний результат на тих, хто це виконує вже не перший місяць! Тож, до чого я веду?
Ваша рутина не має обов’язково складатись із масочок, йоги, матчі-лате (дорого до біса), та авокадо тостів на сніданок. Це може бути звичайна кава без цукру, якісь млинці, прогулянка по двору будинку або вихід на балкон, аби подихати свіжим повітрям, звичайна чистка зубів та вмивання водою. Так, результату такого як від масочок і кремів, звісно, не буде, але це початок! Дайте собі поступово огорнути це, звикнути, бо ви вже робите зміни! Ви вже інакша людина сьогодні!
Зробіть усе, аби слово рутина не асоціювалось у вас із виконанням того, що ви не хочете, але маєте робити, а з тим, чого ви прагнете і бажаєте.
4 — Де знайти сили, аби бути?
Чудове питання та доволі часте. Тут треба бути дуже обачним, оскільки якщо ви перетнете межу своїх сил, то все піде вниз.
Уявімо, що раніше ваша рутина ранку складалась таким чином:
прокинутись;
перевірити телефон;
полежати кілька хвилин;
спробувати встати;
поставити чайник;
якщо захочеться, то почистити зуби;
зробити швидку зачіску, аби волосся не лізло в очі (якщо воно довге), або просто розчесати пасма швиденько;
закинути щось до рота, випити кави-чаю;
одягнутись;
і піти у справах або лежати у ліжку далі.
Не дуже втішно, правда? І я так жила, повірте. І живу інколи досі. У всіх є погані дні, ліниві дні, але це не має бути таким життям.
Повертаючись до теми рутини, ми бачимо, що з таким “насиченим” графіком багато що не зробиш. І що тоді? Якщо почнете зненацька робити маски, у той час, коли вам ледве вистачає наснаги чистити зуби, то очевидно що на наступний день ви, навіть, не підійдете до дзеркала, бо вам не буде бажання робити це знову!
І як бути? Почніть просто чистити зуби частіше. Наприклад, якщо це раз на три дні, то зробіть два рази на три дні. Це поступово і згодом, у вас не виникатиме бажання це кинути.
І так потрібно діяти з усім, що вас оточує, з усім, що ви робите.
Але тоді полягає питання у наступному: “А що робити, коли сил немає?”. Взагалі, за кращих обставин, вам треба до лікаря звертатись. Але, я також розумію, що не кожен може собі це дозволити. Тому, є дещо, що допомогло мені у таких ситуаціях.
Тож, прослідкуйте, що на вашу думку вам не потрібно робити уранці. Наприклад, якщо візьмемо список вище, то це може бути полежати кілька хвилин, а з цим і можна прибрати телефон, бо це взаємні фактори. Поспостерігайте як ви зреагуєте на це. І таким чином більше часу можна приділити сніданку, або чистці зубів! У вас піде багато часу на це, але краще ви зробите це один раз і довго та будете жити життя краще, аніж ви постійно будете шукати це і спотикатись об каміння.
5 — Афірмації: Самообман заради самообману?
Що це таке взагалі? Дайте візьмемо термін з Вікіпедії: Афірмація — коротка фраза, що містить вербальну формулу, яка при багаторазовому повторенні закріплює необхідний образ або установку в підсвідомості людини, що може бути використано для розвитку особистості та світогляду, чи досягнення певних цілей.
Занадто довго і заплутано, як на мене. Якщо простіше і моїми словами, то Афірмація це спосіб змусити себе вірити у те, що ти є тим, ким ти віриш є. Ще простіше, бідний вірить, що він багатий. Ось таким чином.
Але для чого це застосовується? Доволі розповсюджена штука, існує аби ви просто повірили у себе.
Є одне дослідження, яке виявило, що якщо люди у щось вірять, то не підсвідомо роблять усе, аби це стало правдою. Це ще називають самовтілювальне пророцтво. (Можете послухати подкаст на цю тему тут)
І, технічно, афірмації надають вам віру, а ви вже дієте. Але чи варто це робити? Ем…не зовсім. Не спочатку, це точно.
Ви ще не усвідомили себе. Не знаєте ким ви є, чого бажаєте або, наприклад, чи дійсно ви хочете змінити усе, чи лише частину чогось у житті. Ви лише почали шлях. І якщо будете слухати афірмації, то будете очікувати, що все станеться само по собі. І це є проблема, бо ви швидко розчаруєтесь. І можете знову подумати, що проблема у вас. Хоча це не так.
Рекомендую більше приділяти увагу собі, своїм думкам та відчуттям. Медитації це хороший спосіб, насправді.
6 — Медитації: безглуздість чи дійсно вивчення себе?
Колись, як трава була зелена, я думала, що медитації це сидіння у позі лотоса та тихе ‘оооомммм’. І це повна дурня.
Коли я вперше спробувала медитацію, я була дуже скептична, я вважала, що не потребую цього. Але, після першої ж сесії я відчула дивне полегшення та спокій.
Медитації це про пізнання себе, розуміння відчуттів, розуміння де ти є, та, нарешті, змога дати собі відпочити. Дозволь собі цей клятий відпочинок, нарешті!
Звісно, можуть виникати питання: а як це робити? Тут на поміч нам йдуть додатки, Ютуб. Шукати є з чого, на мою радість, на українському ютубі є багато відео на цю тему.
Мій фаворит це Тиша (також мають додаток (Android / IOS). З додатків можу виділити BetterMe (Android / IOS) та Meditopia (Android / IOS).
Або, якщо у вас немає бажання їх звантажувати, чи шукати канали, або вам некомфортно від фонової музики там, то є інший спосіб.
Поставте таймер на 5 хвилин;
Заплющте очі;
Зосередьте увагу на тілі, відчуттях;
Уявіть, що відштовхуєте з себе все погане, неначе дим або ще щось;
Повільно розплющуйте очі та глибоко вдихніть і видихніть.
Все, ви помедитували. 5 хвилин і все готово, чи не так?
7 — Не закидуйте себе справами
А це найважливіший розділ, на мою думку. Він не буде великий, але це не зменшує його важливість.
Загальна порада, це не починати прокидатись о 5 ранку, пити матчу з авокадо тостами і після не робити йогу та маски. Почність з малого. Не змушуйте себе робити все і одразу.
Вам не обов’язково мати таку рутину, яку мають інфлюєнсери, не обов’язково бути як якийсь мільйонер, який поділився своєю рутиною. Будьте собою. Спитайте, як би ви проводили цей час? Як би ви могли його покращити? Що для вас важливо зробити зранку, аби задати чудовий ритм на далі?
Висновок
Ось я і закінчила висловлювати своє “фу” щодо таких відео. Звісно, це не все, але мені здається, що цей блог вже й так достатньо великий. :)
Висновок можу запропонувати наступний: беріть досвід тих людей з відео, але не намагайтесь бути ними. Будьте собою.