Підбірка книжок про фемінізм, гендер та жінок починає ставати традиційною в моїх соціальних мережах і мені це подобається.
Економіка з двома іксами, Лінда Скотт.
Це ґрунтовний аналіз як жінки впливають на економіку і яким чином включення жінок може підняти ВВП країн. Авторка не тільки розповідає про саму історію жіночої економіки, але й пропонує варіанти вирішення певної частки проблем. Тема жінок та економіки доволі часто обговорюється в останній час, наприклад в Невидимих жінках підіймалося питання розселення жінок та їх графіку дня в порівнянні з чоловічим, бо навіть в Скандинавських країнах на жінках лежить більше хатньої роботи, аніж на жінках. Інколи ми не усвідомлюємо які перепони існують в нашому житті, бо звикли до них.
Asking for it, Kate Harding
Згадайте Романа Поланскі, Харві Вайнштайна та інших чоловіків у влади, які були звинувачені в насильстві. Скільки з них втратили роботу чи вплив? Скільки часу зайняло розпочати справу проти них? Який розголос привів до судової справи?
А якщо я вам скажу, що ми живемо в культурі насильства? Згадайте наскільки часто ви йшли ввечері і зажимали ключі в руці, або дивилися по сторонах аби вчасно побачити небезпеку. Або та ж романтизація Лоліти та образу німфетки, яка “приваблює старших чоловіків своє дитячою поведінкою”. Все це є елементами культури насильства та доволі часто ми не помічаємо це, бо звикли до цих “правил”. Багато авторок фільмів, книг в останній час досліджують та руйнують деякі канони культури зґвалтування в мас-медіа, але скільки часу повинно пройти аби цією культури не було?
Мене надихнула читати цю книгу @deadinsidebuthorny
Сила бодипозитиву, Меган Джейн Кребб
Три роки досліджень
Десерт що божого дня
Готові пообіцяти, що перестанете морити себе голодом?
Це особиста історія про схуднення, РХП та прийняття власного тіла. Авторка ілюструє свою історію дикими аспектами культури схуднення, які є в Британії. Схудь, будь розміру ХС, май худі ноги, не їж після 18:00 та багато інших руйнівних догм стає нормою та змінює сприйняття власного тіла. Навіть я, яка ношу розмір S, стикалася і досі стикаюся з наслідками культури дієт, і я є людиною яка більше підпадає під “стандарти краси”, аніж дівчина з розміром трохи більшим за мій. Бо насправді розмірна сітка не репрезентує нас та нашу цінність
За статистикою з сайту Національної асоціації розладів харчової поведінки:
Глобальна поширеність розладів харчової поведінки зросла з 3,5% до 7,8% у період з 2000 по 2018 рік.
22% дітей та підлітків у всьому світі страждають на розлади харчування.
Розлади харчової поведінки посідають друге місце за рівнем смертності серед психіатричних захворювань після опіоїдної залежності.
Тому руйнування міфу про красу та “культури дієт” також є дуже важливим в сучасному світі.
Читайте про жінок, їх досвід і діліться власним. І донатьте на ЗСУ