В останні роки Baykar став ключовою частиною прагнення Ердогана побудувати самодостатню оборонну промисловість з різноманітною продукцією від озброєних безпілотників до винищувачів і військових кораблів. Всі вони призначені для підтримки його дедалі наполегливішої зовнішньої політики в регіоні, охопленому конфліктом. Але з моменту вторгнення Росії в Україну продаж безпілотників за кордон також неухильно зростає, що надає Туреччині більшого політичного впливу далеко за межами Близького Сходу.
Baykar незабаром почне виробництво принаймні одного з двох передових безпілотників, які будуть злітати з нещодавно побудованого турецького мініавіаносця TCG Anadolu. Водночас компанія прагне збільшити свою частку на ринках від Африки до Європи та Азії за допомогою існуючих безпілотних бойових машин TB2 й Akinci, а також нещодавно розроблених TB3 і Kizilelma. Нові безпілотники «революціонізують» військовий вплив Туреччини від Чорного моря та Кавказу до східного Середземномор’я та берегів Північної Африки. Вони «дозволять Туреччині вести спостереження та точкові атаки над континентами завдяки збільшенню часу польоту та радіусу дії».
Baykar продає свій флагманський літак TB2 у 31 країну. Безпілотні літальні апарати переломили хід десятиліть боротьби Анкари проти сепаратистської Робочої партії Курдистану на південному сході країни, півночі Іраку і Сирії. Відносно дешеві у виробництві та розгортанні, ці літаки в останні роки допомогли вирішити конфлікти в таких віддалених країнах, як Азербайджан і Лівія. Навіть за межами Близького Сходу турецькі безпілотники можуть бути особливо цінними для країн, які не входять до НАТО або не можуть отримати їх від США чи Ізраїлю з політичних, чи фінансових причин. Нові безпілотники зміцнять репутацію Туреччини як постачальника високоякісних військових технологій за доступними цінами.
За останні два десятиліття компанія отримала 82% прибутку від експорту, виробничі потужності зросли на 50% за останній рік. Байрактар стикається з багатьма проблемами у своїх амбіціях. Найбільшими постачальниками безпілотників у світі залишаються США, Ізраїль і Китай. Крім того, пропозиції Baykar не наближаються до сучасних бойових літаків, вироблених такими країнами, як США. Проте турецькі безпілотники продаються за нижчою ціною. «TB3 — це свого роду квантовий стрибок щодо можливостей Туреччини, це ставить Туреччину в окрему категорію, невелику групу елітних країн, які мають можливість вийти за межі кількох сотень миль, використовуючи свої безпілотники на континентах і океанах».
Джерело: Bloomberg
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Ілон Маск - новий вид політичного донора - The Atlantic
Його завзяті зусилля, спрямовані на те, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти на виборах, можуть вплинути на перебіг кампанії.
Теми цього довгочиту:
АналітикаПВК «Ястреб» – тіньовий конкурент «Вагнера»: що стоїть за приватною армією ФСБ?
ПВК за якою стоїть ФСБ і яку серйозно розглядали як конкурент «Вагнеру», хоча чисельність найманців цієї компанії ніколи не перевищувало декілька сотень. Можливо тому що в цьому нема особливого сенсу, бо компанія спеціалізується на іншому?
Теми цього довгочиту:
ДеанонЗдатність Південної Кореї озброїти Україну підвищує її роль на саміті НАТО - Вloomberg
Один із найвпливовіших людей, які були присутні на саміті НАТО, очолює країну, яка не є його членом. Проте вона володіє великими запасами зброї, яку блок прагне отримати, щоб допомогти Україні відбити російську агресію і, можливо, змінити хід бою на користь Києва.
Теми цього довгочиту:
Аналітика