Але внутрішні економічні проблеми можуть сповільнювати експорт Пекіна.
Здається, Кремль має складнощі з прийняттям того факту, що Росія виступає на другому плані поряд з Китаєм у справах торгівлі в Центральній Азії.
Небажання російських чиновників визнати торгову реальність було продемонстровано на торговому ярмарку, що відбувся наприкінці квітня у столиці Узбекистану, Ташкенті. Виступаючи на виставці, Ігор Каминін, заступник торгового представника Росії, заявив, принаймні у випадку з Узбекистаном, що Росія та Китай є «рівними партнерами з рівною часткою в торговому обороті» в очах узбецьких лідерів
.
Міркування Каминіна буквально спираються на прийняття бажаного за дійсне. Щоб поставити Росію та Китай на той самий рівень торгівлі, він назвав амбітні цілі в галузі торгівлі на 2030 рік, в яких Узбекистан сподівається збільшити річний торговельний оборот як з Москвою, так і з Пекіном до 20 мільярдів доларів порівну.
Офіційні дані з торгівлі Узбекистану за 2023 рік підкреслюють світ міхура Каминіна, показуючи великий розрив у торговому обороті між Росією та Китаєм. Узбексько-російський товарообіг минулого року становив $9,8 млрд, що майже на 30 відсотків нижче за узбецько-китайський товарообіг у $13,7 млрд.
За даними офіційних джерел Узбекистану, цього року Китай утримує лідерство. Двосторонній товарообіг з Китаєм у першому кварталі 2024 року становив $3,01 млрд, тоді як Росія відставала від нього на рівні $2,5 млрд. Якщо існуюча модель збережеться до кінця року, обсяг двосторонньої торгівлі Узбекистану з Росією залишиться на колишньому рівні. як загальний обсяг торгівлі Китаю зменшиться.
Узбекистан не є аномалією у російсько-китайському регіональному торговому суперництві. Офіційна статистика за 2023 рік показує, що Китай випередив Росію з торговельного обороту з усіма п'ятьма азіатськими державами регіону.
Джерело — eurasianet
Друзі, допоможіть нам забезпечити подальшу роботу каналу!
Ваша підтримка надзвичайно важлива для нас. Будемо вдячні за ваші ДОНАТИ, які допоможуть нам розвиватися та надавати вам ще більше цікавого контенту.
Дякуємо за вашу підтримку!