Виборчий таймлайн: плани та перспективи

На календарі вже перегорнуто сторінку на березень, за вікном панує зовсім не весняна погода, але це не заважає Студентській виборчій комісії активно готуватись до проведення виборів голови Студентського уряду! Які ж у нас плани на одні з найголовніших виборів в цьому семестрі та що вже відомо про кандидатів, які прагнуть очолювати студентське самоврядування нашого Університету? Читайте у сьогоднішньому випуску вісника.

З 14 лютого до 1 березня тривала реєстрація претендентів на посаду голови Студентського уряду. Сьогодні уже 5 березня, тож ми маємо інформацію про тих, хто має мотивацію наполегливо працювати на благо нашого Університету.

2 березня відбулось відкрите засідання Студентської виборчої комісії, на якому ж і розкрили усі карти про деталі майбутніх виборів.

Цьогоріч за право розвивати нашу альма-матер змагатиметься 1 претендент з факультету електроніки та комп’ютерних технологій, Фіняк Олег. Члени Студентської виборчої комісії розглянули його реєстраційну заявку та опублікували протокол рішення про затвердження кандидатом на вибори.

Чим же таким особливим запам’ятаються ці вибори?

 Перше, про що варто згадати - це рекордна кількість дільниць, на яких виборці зможуть віддати свій голос. Цього року їх буде аж 11. Вже традиційно проголосувати можна буде в 124 аудиторії Головного корпусу, а також на таких факультетах:

  • Географічний,

  • Економічний,

  • Електроніки та комп’ютерних технологій,

  • Журналістики,

  • Культури і мистецтв,

  • Міжнародних відносин,

  • Управління фінансами та бізнесу.

Окрім того, спільні дільниці матимуть:

  • Біологічний та геологічний;

  • Педагогічної освіти та Педагогічний фаховий коледж;

  • Фізичний та хімічний факультети.

Це полегшить процес голосування, оскільки кожен студент матиме право проголосувати на тій дільниці, до якої йому буде зручніше дістатись, що позитивно вплине на явку виборців. Звісно, до такої кількості людей варто бути готовим, тому врахувавши досвід та статистику минулих років, цього разу Виборча комісія планує надрукувати 2000 бюлетенів, які з надлишком забезпечать кожне з місць голосування. Також варто зазначити, що вибори голови Студентського уряду проходитимуть в змішаному форматі, тому можна буде віддати свій голос в онлайн-режимі.

А з яких же етапів складається виборчий процес?

Перший та другий етапи, які вже добігли кінця – реєстрація кандидатів та відкрите засідання із затвердженням кандидатів, кількості дільниць та форми бюлетенів.

Третім етапом є реєстрація спостерігачів, яка триватиме з 3 по 8 березня

Спостерігачі відіграють важливу роль у збереженні демократії в стінах нашого Університету, адже вони можуть особисто проконтролювати якість та чесність виборчого процесу. Вони мають право бути присутніми на штампуванні бюлетенів, протягом голосування та підрахунку голосів тощо. Комісія працює на засадах прозорості та справедливості, тому ми закликаємо всіх охочих не боятися брати на себе цю відповідальність.

Наступним, четвертим етапом стане брифінг кандидата, запланований на 15 березня. Під час брифінгу виборці зможуть детальніше ознайомитися з програмою кандидата та поставити йому питання. Також комісія транслюватиме цю подію в прямому ефірі на своїх сторінках соціальних мереж.

Під час п’ятого етапу на вас чекатиме Конференція, під час якої чинна голова Студентського уряду, Анжеліка Кульчицька, звітуватиме про діяльність студентського самоврядування. Конференція відбудеться 17 березня.

Шостий етап – день тиші. 

Традиційно за день та в сам день голосування починається день тиші, протягом якого заборонена будь-яка агітація. Це створено для того, щоби виборці могли подумати над своїм рішенням з мінімальною кількістю сторонніх чинників. Детальніше про це можна прочитати трішки нижче.

І нарешті, останній, сьомий етап – день голосування! 20 березня з 10:00 по 15:30 працюватимуть всі дільниці на факультетах, а з 17:00 розпочнеться онлайн-голосування, під час якого студенти, які не встигли віддати свій голос очно, зможуть зробити це з будь-якого зручного для них місця. Онлайн-частина триватиме до 20:00, після чого комісія порахує всі голоси та опублікує результати в той самий вечір.

А тепер розгляньмо детальніше, як саме кандидати можуть проводити агітацію.

Після відкритого засідання Студентської виборчої комісії розпочнуться виборчі перегони. Насправді шляхів агітувати є безліч: від плакатів до відкритих зустрічей з виборцями, тут вже все залежатиме від фантазії кандидатів. Але все ж таки, є чіткий перелік речей, які їм робити забороняється, а саме:

  • Публікація на ресурсах студентського самоврядування. Навіть якщо кандидат є членом якоїсь з організацій, він не може залучати її медійні ресурси для піару та впливу на виборців. Всі мають знаходитися в рівних умовах, тому поширення інформації лише про якогось з кандидатів не є справедливим.

  • Залучення адміністрації університету/факультету. Органи самоврядування є незалежними, участь адміністрації в агітації чи виборчій кампанії суперечить цьому принципу та є абсолютно недопустимою.

  • Агітація в день тиші та день голосування. Як вже згадувалось, виборцям необхідно дати час та простір на прийняття обґрунтованого рішення, тому починаючи з 19 березня будь-які прояви агітації забороняються. Всі відповідні публікації мають бути видалені, а постери та наліпки зняті. Масова розсилка в особистих повідомленнях, підкуп виборців та вербальна агітація також потрапляють під заборону. Під час дня тиші доступною буде лише інформація про виборчі програми ВСІХ кандидатів, яку вони можуть залишити на своїх сторінках. Також програми можна буде переглянути в соцмережах Виборчої комісії.

В разі виявлення порушень залежно від їх характеру та кількості, кандидат отримає попередження або буде знятий з виборів.

Якщо ви помітили заборонені дії – одразу повідомляйте Студентську виборчу комісію. Зробити це можна скориставшись нашим ботом у телеграмі – @student_election_bot

Ну от, тепер ви знаєте всю необхідну інформацію про весняний виборчий сезон. Ми з нетерпінням чекатимемо кожного на всіх етапах цього захопливого процесу, а особливо – на виборах 20 березня, адже кожен голос важливий!

05.03.2025

Автор - Марта Семенченко, голова відділу офлайн-виборів, студентка другого курсу фізичного факультету.

Редактори: Олег Качмар, голова відділу співпраці, студент першого курсу філологічного факультету; Юля Білінська, перша заступниця голови Студентської виборчої комісії, студентка третього курсу факультету педагогічної освіти.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Student vote commission
Student vote commission@lnu_vote

301Прочитань
0Автори
2Читачі
На Друкарні з 29 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається