Війна дронів в україно-російській війні. Частина друга

Продовження першої частини

"Орлан-10" - російський багатофункціональний безпілотний комплекс, призначений для ведення спостереження за протяжними та локальними об'єктами. Розроблено російським підприємством "Спеціальний технологічний центр". Входить до складу системи управління тактичною ланкою ЕСУ ТЗ, завдяки чому може транслювати цілі для ураження всіма бойовими машинами (САУ, танки, БМП, машини ППО), підключеними до ЕСУ ТЗ.

Невеликий за розмірами дрон здатний вести розвідку, бути навідником високоточних боєприпасів, коригувальником вогню. У разі потреби може сам нести невеликі бомби і дуже точно скидати їх на ціль.

Саме "Орлани" забезпечують лазерне підсвічування цілей для коригованих снарядів "Краснопіль", якими стріляють артустановки "Мста-С"

У різній комплектації безпілотники можуть вести спостереження в оптичному та інфрачервоному діапазонах. "Орлан-10" здатний автоматично визначати положення увімкнених GSM-телефонів, станцій УКХ-зв'язку, що працюють РЛС.

Для «Орлан-10» широко використовуються цивільні комплектуючі, що дозволило його різко здешевити та виготовити понад 1000—1500 екземплярів. Виробництво «Орлан-10» складає 200-300 екземплярів щорічно.«Орлан-10» є наймасовішим сучасним дроном зс рф.

Ще на початку 2010-х років, на хвилі "нафтодоларової мілітаризації", Кремль вирішив додати до своєї артилерії сучасний засіб розвідки - безпілотник. І поставив на озброєння легку БПЛА під назвою "Орлан-10".

Перші бої на Донбасі як для України, так і для РФ швидко довели, що саме безпілотні розвідники мають вирішальне значення для ефективного вогню. І саме з досвіду 2014 року Кремль розпочав масовий випуск "Орлан-10", яких до 2022 року встигли виготовити понад 1000 одиниць.

Найголовніше в цьому БПЛА – це звичайно камери, які відповідають за якість зображення. Спочатку цей безпілотник частіше ніс звичайний бюджетний фотоапарат типу Canon 500D, який російський інженер за допомогою, безумовно, передових нанотехнологій, вміло кріпив до Орлана-10.

Згодом на нього почали встановлювати більш професійне обладнання, у тому числі американські тепловізійні камери Flir, денну денну Phase One IXA 180, а також повноцінні гіростабілізовані оптичні станції. У деяких брошурах зустрічається згадка про продукцію ізраїльської компанії Controp з мініатюрними станціями сімейства STAMP.

Орієнтовна вартість дрону близкь 100000 доларів США, але все залежить від начинки всередині.

У РФ із цілком серйозною особою заявляють, що "Орлан-10" – справжній унікальний винахід російських конструкторів. У той же час, якщо просто уважно подивитися на його уламки, то ні винаходи, ні щось російське знайти досить складно.

Оскільки електроніка – західна чи китайська, двигун – японський, зв'язок – німецька, модуль навігації GPS – швейцарський, датчики контролю польоту – американські.

"Орлан-10" як і будь-який малогабаритний дрон досить важко помітити як очима, так і на радарі. А також досить складно збити. Тому розробники по всьому світу досі перебувають у пошуках надійного засобу боротьби із дронами такого класу. В той же час, наші військові неодноразово вражали вказаний БПЛА.

Кінець ІІ частини

Підписуйтесь на телеграм канал “Піксель News“

https://t.me/pixelnewsUkraine

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Піксель News
Піксель News@PixelNews

Аналітика

827Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 22 серпня

Більше від автора

  • Стабілізаційний пункт

    День чи ніч, ніч чи день? Що саме надворі? Не знаю, немає часу дізнатися...Та й яке це має значення?Поспати все одно немає часу. Нормальний відпочинок та сон то щось далеке і довоєнне.....

    Теми цього довгочиту:

    Проза
  • Далекий Схід та Сибір. Занепад

    Росія за територією є найбільшою країною світу, а Далекий Схід та Сибір займають 60 % території Росії. До Далекого Сходу відносяться Камчатський, Приморський і Хабаровський край.

    Теми цього довгочиту:

    Економіка
  • Ісламізація Росії невідворотна

    Історично так склалося, що більшість російських регіонів, які були захоплені російською імперією, а згодом дісталися у спадок сучасній росії сповідують іслам.

    Теми цього довгочиту:

    Релігія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається