Автори : Терорист, Фосфор, Лелекун, Філін
Сьогодні мова піде про владу.
Насильство супроводжує людину від самого її народження. Вона з'являється на світ через муки та кров матері. Інколи буває так, що матір гине, а дитя залишається жити.
У нас прогресивно-райдужний вік частіше трапляється навпаки — матір вбиває дитину в утробі для того, аби спокійно собі спокійно жити. Часто трапляється так, що наслідки для матері бувають жахливими після цього вчинку.
І тут ми підходимо до максими, котра криється у процесах перелічених вище — питання життя та влади. Життя дається людині як дар, цінний скарб. Забрати у його — у цьому криється істинна влада.
Один вусатий німець (його вуса були красиві, як і у Т.Г.Ш) писав про те, що людиною рухає воля/жадання до влади. Це містична річ, котра змушує кожну людину займати вищі місця у соціальній ієрархії.
У давниніші та прекрасніші часи, влада було синонім слова "смерть". Вбий десятьох — будеш бандитом. Вбий тисячу — станеш феодалом. Вб'єш десятки тисяч — твоє ім'я впишуть в історію золотими буквами.
Тільки вбивши претендента на престол, ти ставав імператором. Тільки влаштувавши терор галицьким боярам, Роман Мстиславович створив єдину та сильну Галицько-Волинську державу. Тільки рубавши буйні козацькі чуби (за порушення дисципліни) Петро Конашевич-Сагайдачний зумів стати одним з найвидатнішим українських гетьманів. Якби Петлюра був би трохи кривавішим, то УНР встояла б.
Під час ДСВ у німців було популярне гасло "Фюрер володій нами"!. І він дійсно ними володів — сотні тисяч німецьких юнаків гинули во ім'я його ідей. І у свій останній квітневий день — він сам загинув залишаючись вірним своїм ідеям.
Але, до чого тут це все?
У житті та політиці правий той, у кого більший кусок арматури. Якщо з твого куска арматури стікає кров та чийсь мозок, то очевидно те, що Ви є респектабельною людина. Ви здатні верховодити та запалювати серця інших. У вас істинна влада — посилати на смерть інших. І вони будуть вам за це вдячні. Бо вбивство — це найвища форма влади. Пам'ятайте, якщо ви комусь служите, то ви вже наполовину мертві.
Сталін та Мао добре розуміли ці істини. Вбившив десятки мільйонів людей, вони назавжди залишили спогад про себе у колективому підсвідомому. Це дозволило їм спокійно досидіти на своїх тронах до смерті. Зараз їх обожнюють московити та китайці. Пол Поту не вистачило натхення та кількості вбитих камбоджійців. За це його і вбили.
Боротьба за владу — це сходження на трон з черепів. (Парламентська демократія — симуляція даного процесу. Через це, вона так швидко деградує).
Тому, нам треба пам'ятати одну істину від Лупиноса: життя триває, точиться війна. І ця війна буде точитись вічно. Бо людина зроблена з бруду та землі.
Уяви собі, нарізняк мені не можна до 25, а от хуярити з Сапога в 19 – всі за!
Війна дала багатьом людям спроможності, про які вони і мріяти не могли. Вони втратили владу над власним життям, її перехопили командири, КАБи та кубики Фортуни. Натомість вони отримали владу над життям інших: ворога в прицілі стрілкача, техніки на координатній сітці, розбитих силуетів в об'єктиві БпЛА.
Знайдіть того, кому це не сподобалося б.
Страх смерті, в більшості – перебороли. Або його задушило разом з іншими емоціями сірою масою зайобу. Але, тим не менш, багато рексів, які заїбашили більше людей ніж я бачив за життя, іноді зізнаються – їм страшно.
Страшно, що ця війна колись закінчиться.
Вбивство – це найбільша форма влади. Влади над іншими. Це влада знищити все, чим людина була, є, і буде. Знищити все, що вона створила і могла б створити. Але що залишається після?
Порожнеча. На землі. В собі. Немає побудованих будинків, дерев, синів. В тебе немає скіллів, немає освіт, ти не освоїв нічого нового. Крім методів вбивства. Тепер ти можеш знищити будь-кого, хто залупнувся на твій дім, родину і друзів. Але чи зможеш ти створити для них життя, яке вони захочуть жити? Яке ти захочеш жити?
Я проти того, щоб думати про мир, доки хоч одна собака все ще хоче нас знищити. Лише хочу, щоб добрі люди пам'ятали, що вбивство – це влада заради захисту чогось цінного, а не цінність сама по собі.
Найсильніший наркотик.
Не дарма це слово в багатьох мовах є не просто синонімом, а ідентичним терміну «сила».
Чи помічали ви коли-небудь за собою прагнення володіти кимось або чимось? Звісно ж помічали: тяга до речей, до тварин, до інших людей протягом всього життя. В надії почепити на когось/щось присвійний займенник, який ніби зафіксує за вами право власності.
Влада – природне прагнення всіх людей. Хтось більш здібний та амбітний просувається вверх, де отримує владу над батальйоном або містом, над фірмою або заводом, над цілою країною або особистим простором мільярдів.
Так до чого це я?
Розвиньте думку, що в схемі «людина-людина» може бути предметом влади. Спочатку ж якісь матерії: одяг, взуття. Не бійтесь включити сюди все тілесне: колір нігтів та волосся, тату, пірсинг, імпланти, органи. Та будь-що може дисфігуруватись в одній людині волею та зусиллями іншої. Напрошується закономірний висновок:
Вбивство – найвища форма влади.
Так, доволі неприємний висновок, якщо думати його. Володіти чужим життям, або навіть життями – здається доволі авторитарним та абсурдним.
Суть в тому, що ніхто ніколи не звертає увагу, що це споконвіків було статусом-кво. Бо влада – це мовчазний суспільний договір. Німа згода на такий порядок речей.
Так що ж виходить, маючи природжене бажання володіти – ми маємо природжене бажання вбивати? Саме так. Born to kill, йопта.
Але, we live in a society, не забувайте, що ми й born to die теж.
Дати комусь владу над собою – означає самогубство.
Вся наша впевненість у власному благополуччі полягає у безпідставній вірі в адекватність оточуючих. Так легко розкидатись своїм життям, віддаючи його в чужі руки – абсурд. Проте, ми робимо це кожного дня, здебільшого несвідомо. Буквально у кожній дії можна знайти аутсорс власної безпеки на других та третіх осіб.
Від зубної щітки до бетонної коробки – тягнеться невидимий червоний ланцюжок подій, в якому всі ми передаємо своє життя комусь іншому в надії, що з нами не станеться нічого поганого.
Вже сталось, ще й як. Чи...?
Щось я все пишу про матеріальне, а про духовне ніц. Психологічна сторона влади ще не обговорювалась. Знаєте чому?
Бо влада – це психологічний трюк. Мовчазний договір, німа згода, як я писав вище.
А хтось свідомо погоджувався на такий порядок речей?
Чи просто мовчки прийняв його, як і всі решта?
Power is a curious thing. Three great men, a king, a priest, and a rich man. Between them stands a common sellsword. Each great man bids the sellsword kill the other two. Who lives, who dies?Power resides where men believe it resides.It’s a trick. A shadow on the wall.And a very small man can cast a very large shadow.
Без глибинного переконання ви усвідомите свою свободу та відповідальність, яка тільки ваша, та більше нікому не належить. І нарешті отримаєте справжню владу – над своїм життям.
Ми істинно можемо володіти лише тим, що здатні знищити.
Сутність будь-якої влади є насилля. В тому числі – і насилля над собою. Контроль завжди починається з себе, заборонити собі щось – означає буквально учинити над собою наругу, тобто перемогти свою волю до самознищення – яке підсвідомо закладено в кожному з нас бажанням творення.
Зупинити свій гнів, не дозволити йому заволодіти своїм розумом, і не перейти до прямих дій.
Насилля над собі подібними варто чинити виключно на холодну голову і натщесерце, в такому випадку це буде справедливе рішення.
З цього починається самоконтроль – усвідомлення власної спроможності вчинити самогубство, але завжди обирати продовжувати жити у цьому жахливому тайм-лайні.
Отримавши владу над власною волею, ми стаємо спроможні переламувати нею чужу.
Віддавати накази і посилати людей на смерть – не так вже складно в тому випадку, коли ти не маєш усвідомлення наслідків своїх наказів.
Усвідомлення ж – приводить до перфекціонізму і постійних ускладнень планів. Що теж не є правильним, адже ідеальні експеременти проходять виключно в ідеальних умовах.
Ми контролюємо тільки те, що здатні знищити; а володіємо лише тим, що здатні вберегти.
Влада – це не просто контроль над людьми, влада – це контроль над процесами, які спонукають людей до дій.
І відповідальність за кожне з прийнятих рішень. За кожного, хто пішов за тобою у цю пустелю – що може звести з розуму будь-кого, хто опинився з нею сам на сам.
Свита робить короля. Вона ж його в випадку чого і вбиває.
Влада не дається нікому просто так – владу виключно беруть. А утримують лише ті, хто усвідомлює, що Імператор контролює виключно тим, що зданий знищити, а володіє тільки тим, що здатен уберегти.
Потреба уберегти – породжує потребу володіти.
Завіса.