Вєлікій фільм, або перемога стрічки «Анора» на «Оскарі»

Обкладинка: 🤨 Джон Літгоу

Коротко про перемоги художнього фільму «Анора» на 97-й церемонії вручення нагород премії «Оскар» від Американської кіноакадемії. Обійшлося без статуетки для Юри Борісова, але в іншому картина отримала свій тріумф.

Лауреат в номінаціях:
▫️ найкращий фільм,
▫️ найкращий режисер,
▫️ найкраща жіноча роль,
▫️ найкращий оригінальний сценарій,
▫️ найкращий монтаж.
Немає тільки перемоги в категорії, де був Борісов — найкраща чоловіча роль другого плану

Якщо пропустили мої минулі публікації стосовно стрічки і відношення до премій, повторюватись не буду, можете почитати, посилання будуть в кінці.

Вірогідно, ми щось не розуміємо (ні). Причому, навіть якщо не зважати те, що росіян нормалізують на Заході, а Юра Борісов підтримує анексію Криму, був на окупованому півострові й тихо підтримує рашкінське СВО, як вони кажуть, то суто з кінематографічної точки зору фільм середній, це точно не шедевр на віки і якась новітня класика чи недооцінене кіно. От прибрати бекграунд, відкинути емоції, а просто оцінити стрічку: що ми маємо? Нормальна робота, яка знайде свого глядача, комусь вкладені думки, сюжет і аудіовізуальне наповнення не сподобається, а хтось оцінить її дуже високо, що нормально. От тільки, схоже, здоровий глузд в меншості, або ж українці щось не розуміють, з точки зору західного глядача, який просто латентний в певних темах, метафорах і подіях.

Чому я це стверджую? Останнє десятиліття є часто питання до професійних критиків, і ми бачимо великі розбіжності в сприйнятті фільмів глядачами, оглядачами та рецензентами. Неспівпадіння існують завжди, скільки людей — стільки й думок, проте ці суперечки на кінофорумах були нечастими. Наразі ж, у відношенні до «Анори»: сценарно, з точки зору режисури, акторських перформансів і стрічки загалом ми бачимо загальний консенсус глядачів та критиків, без контроверсій. Вестерни васхітілісь.

Критики

▫️ Metacritic91/100
▫️ Rotten Tomatoes93%
▫️ знаходиться в топ 10 фільмів року в оглядах більш ніж 400 визнаних світових видань
▫️ лауреат і номінант численних премій: загалом 75 перемог в 193 номінаціях

Глядачі

▫️ IMDb7,7/10
▫️ Letterboxd4,0/5
▫️ Metacritic6,8/10
▫️ Rotten Tomatoes89%

Оцінки на IMDb в залежності від країни
Показує тільки 5, які найбільше оцінок поставили. Хотів подивитись й інші, проте, схоже, треба платна підписка на IMDb

🇺🇸 США — 8,0
🇬🇧 Велика Британія — 7,9
🇨🇦 Канада — 7,9
🇧🇷 Бразилія — 7,7
🇹🇷 Туреччина — 7,1

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

5.8KПрочитань
1Автори
27Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Найкасовіші фільми першої половини 2025 року

    Кінотеатральні сбори, виробничий бюджет, маркетингові витрати та успішність десяти найкасовіших фільмів першої половини 2025 року. Результати вказані в доларах США

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Трохи потокому свідомості про третій сезон «Гри в кальмара» й серіал в цілому

    Питання виживання в екстремальних умовах, моральних дилем, егоїстичних і командних мотивів та й взагалі дискурси про жорстокість як вроджену якість людської натури, розглядаються давно. Проєкти можуть бути як просто беззмістовним кривавим місивом, так і роздумами авторів

    Теми цього довгочиту:

    Серіали
  • Рецензія на фільм «Бомба у швидкісному потягу»

    «Бомба у швидкісному потягу» — наразі один з кращих кінопроєктів 2025 року. Японський фільм-катастрофа «Shinkansen Daibakuha» (Bullet Train Explosion) від Netflix є класичним представником жанру в старомодному його розумінні, як в подачі сюжету, так і нагнітаючому темпу оповіді

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Гімн поверхневості та інфантилізму. Жоден персонаж цієї стрічки не має ані глибини, ані драматизму. Вони просто діти в дитячому садочку. Єдиний дорослий персонаж це мамашка, яка всіма помикає не тому що найкмітливіша або найпідступніша з усіх, а банально тому що найзлобніша.

Гімн сучасному світу. Нажаль

Вам також сподобається