Йоу! Мене звуть Павло, і протягом майже року я активно займаюся волонтерством. Наша організація проводить численні виїзди на передову, допомагаючи як цивільному населенню, так і військовим. За час війни ми передали понад 30 автомобілів військовим, а також відремонтували ще стільки ж. Ми співпрацюємо з десятком бригад та досягли гарних успіхів. В цьому матеріалі я хочу розповісти про свій досвід роботи з військовими, який можна було б описати заголовком цього допису. Приємного читання!
Вступ
Отож, перша частина вам зайшла, тож я вирішив продовжити ділитися “секретиками”. Сьогодні розповім вам не стільки про знищення русні, як в минулому дописі, скільки про допомогу нашим військовим небанальним методом.
Як допомагати ЗСУ: механізм з гівна та палок
Думаю, всі пам’ятають буремні дні останньої зими. На жаль, військовим було ще важче. Розуміючи загальну проблему з електрохарчуванням і не маючи сечі терпіти ці пекельні борошна ми вирішили щось із цим робити. До цього ми вже закуповували генератори та повербенки, але з цим постійно були проблеми, адже на ринку був дефіцит, та й купа витрат було на інші потреби, по типу машин та дронів.
Якось я натрапив на чудову команду Powerkit. Вони роблять повербенки з одноразових цигарок та безкоштовно віддають їх військовим. “Блін, а це круто!”, - подумав я, після чого ми організували збір одноразок по всьому місту Конотоп. Спочатку люди дивувалися цьому та сміялися, але нам не звикати до факту, що людей потрібно виховувати та привчати. Вже за півтора місяця ми зібрали 14(!!!) кг одноразок та направили майстрам. У вечір після відправки до мене в голову прийшла дивна думка: “Стоп, якщо вони це можуть, то чому не можемо й ми? В нас, можливо, навіть більший ресурс аніж в них, ми зекономимо ресурси на логістиці, а також збережемо час”. Тоді й заклався фундамент власного виробництва.
Користь зі шкоди
Так про мене відгукувалися дід із бабою в дитинстві, а також так можна охарактеризувати всю лінію виробництва. З кожним місяцем люди починали зносити все більше й більше одноразок. Деякі генії надсилали їх нам з-за кордону, інші приносили одразу розібрані одноразки, тим самим економлячи наш час, а треті ставили в себе бокси для збору. Зараз у наших містян вже увійшло за правило здавати одноразки в пунктах прийому. Те, що ми збирали раніше півтора місяця, збираємо тепер за два тижні. Особливо відзначився місцевий університет, ректор якого запропонував нам поставити в себе цей бокс під час здачі сесії.
Як це працює?
Отож, в чому прикол? Все просто: в одноразках є акумулятори. Вони здебільшого не слабкі. З 25 акумуляторів може вийти повербанк на 17-27 тисяч міліампер. Для одного повербанка можна використовувати лише акумулятори одного типу, через це кількість необхідних акумуляторів, а отже і його потужність можуть відрізнятися. Окей, з акумуляторами потребу закрили. Собівартість цього - 70 гривень на десять феншуйних коробок з епіцентру для збору одноразок. Але ж необхідно якось підключатися до акумуляторів?
Додатково ми закуповували плати для повербанків. На жаль, в Україні таких дуже мало, а ті, що є — неякісні. Через це ми замовляли плати з недружнього нам Китаю. З одного боку, вартість та якість були кращими. З іншого боку — необхідно було чекати. Довго чекати. Вартість такої плати була орієнтовно 200-400 гривень.
Щоб все це скомпонувати необхідний корпус. Як ви знаєте з минулого довгочиту, ми маємо купу 3д-принтерів, через що корпуси були надруковані з пластику. Важливим є також факт Екології, адже протягом всього виробництва всі одноразки утилізовувалися, тим самим не забруднюючи середовище(сумарно, близько 50-70 кг одноразок не потрапило в природу). Також, друкуючи корпуси ми використовували пластик типу PLA, що вирізняється своєю екологічністю, адже він зроблений з крохмалю, що робить його розкладним матеріалом.
Який результат?
Результат крутий. За 3 місяці власного виробництва було вироблено близько 20 повербанків. Провівши незамислуваті підрахунки отримуємо собівартість повербанку орієнтовно в 300-500 гривень. Це, на хвилиночку, повербанк, котрий підтримує швидку зарядку, має 17-27 тисяч міліампер, здатен заряджати ноутбуки(майже всі) та роутери(вбудований роз’єм), та ще й екологічний! Допомагали нам все паяти клуб місцевих робототехніків, за що їм окрема дяка.
Що далі?
А далі ми почали виробництво big toys для big boys. Товариш з-під Бахмуту вислав мені 15 кг літій-іонних акумуляторів, де кожен щонайменше на 4 тисячі міліампер. В результаті ми почали робити більші штуки. Першим витвором став повербанк розрахований на 90(!!!) тисяч міліампер при роботі на 5 вольтах(для телефонів, рацій, дронів, деяких ноутів) та 30 тисяч міліампер для роботи на 12.3 вольтах(старлінки, комп’ютери, і важка техніка). По факту, це крутіше за автомобільний акумулятор.
Вже майже готовий другий повербанк, котрий має бути більшим за цей в 3 рази. Більшим як за потужностями, так і за розміром. Таку махіну можна буде переносити тільки вдвох та перевозити машиною. Як там буде — побачимо згодом.
Висновок
Любіть маму, чистіть зуби, моліться богу нашому всевишньому Ктулху, допомагайте ЗСУ, і буде вам щастя.