В опублікованому аналізі, Джеффрі підкреслює, що працюючи послом США в Туреччині, він був свідком напружених відносин між Ердоганом і Нетаньяху протягом останніх 14 років. Їхні нещодавні зусилля з налагодження відносин можуть стати ключем до зміцнення регіональної безпеки, особливо з огляду на виклики, пов'язані з іранським тероризмом, російським втручанням і відчутним зниженням американської прихильності.
Позитивні зміни у турецько-ізраїльських відносинах можуть змінити динаміку і вплинути на Сирію, Ірак і Кавказ. Раїсі та Асад мають причини бути обережними. Нещодавні дипломатичні прориви на Близькому Сході, чи то ірансько-саудівське порозуміння, чи то підтримка Сирії з боку Ліги арабських держав, часто відображають реакцію на зміну американських пріоритетів. США, хоча й залишаються присутніми, все більше зосереджуються на Росії та Китаї, що змушує регіональних гравців переглядати свої альянси та стратегії.
Туреччина та Ізраїль, які колись були близькими союзниками, відійшли один від одного через особисті та стратегічні причини. Такі події, як вторгнення Ізраїлю в Газу в 2008 році та інцидент у Mavi Marmara в 2010 році, напружили стосунки. Підтримка Туреччиною «Братів-мусульман» під час «арабської весни» та суперечки щодо газових ресурсів у Східному Середземномор’ї посилили конфлікти. Проте Туреччина змінила свою зовнішню політику після десятиліття політичної турбулентності. Зміни стали очевидними після того, як Туреччина звернулася до арабських держав і виступила проти російського військового втручання. Ізраїль також розширює свої дипломатичні горизонти завдяки угодам Авраама та налагоджує зв’язки з Саудівською Аравією.
Нині турецько-ізраїльські відносини зосереджені на енергетичній співпраці, торгівлі та інвестиціях. Спільна мета протидії регіональному впливу Ірану ще більше пов'язує їх. Хоча пряма військова координація залишається малоймовірною, розуміння стратегічних інтересів один одного може ускладнити плани Асада і його союзників. Проте ці відновлені відносини є прагматичними. Політика Ізраїлю щодо палестинців все ще може погіршити відносини, особливо з огляду на чутливість Ердогана.
Більш тісна співпраця між Туреччиною та Ізраїлем може зміцнити американські стратегії на Близькому Сході та сигналізувати про занепокоєння місцевих гравців щодо надійності Америки. У міру того, як регіональні держави перебирають на себе провідну роль, США можуть зіткнутися зі зменшенням свого впливу, що потенційно може змінити геополітичний ландшафт у непередбачуваний спосіб.
Джерело: The Hill
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
«Щоб настав кінець імперії, потрібна перемога України»: інтерв’ю із Майклом Макфолом
Майкл Макфол – професор Стенфордського університету, посол США в Росії (2012–2014) та співголова міжнародної робочої групи з питань санкцій проти РФ (група Єрмака-Макфола). В інтерв’ю він розповів про своє бачення того, яких помилок припустився Захід у відносинах із Росією
Теми цього довгочиту:
АналітикаПадіння України: ризики, загроза та висновки
Ділюсь із вами статтею, яку написав для німецько-української асоціації UkrainianFuture Hilfe-Verein e. V
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніБагатовекторна політика країн Центральної Азії у XXI столітті — Голос Америки
Колишні та діючі дипломати, вчені та дослідники Центрально-Азійського регіону обговорювали його розвиток та геополітичну стратегію.
Теми цього довгочиту:
Аналітика