Як Туреччина завоювала Африку - Geopolitical Futures

Раннє визнання Анкарою потенціалу Африки принесло свої плоди.

З моменту приходу до влади Реджепа Таїпа Ердогана Туреччина проявляє більший інтерес до Африки, ніж будь-яка інша країна. Анкара активно розширює свій вплив на континенті у сфері безпеки, економіки, культури та політики. Коли Ердоган став прем'єр-міністром у 2003 році, Туреччина мала 11 посольств в Африці. Усвідомлюючи невикористаний потенціал ринку, Ердоган визначив пріоритетом розширення відносин за межі традиційних північноафриканських партнерів. Сьогодні Туреччина має 44 посольства на континенті, а авіакомпанія «Турецькі авіалінії» обслуговує більшість напрямків в Африці.

Стратегія м'якої сили Туреччини включає будівництво мечетей у таких країнах, як Гана, Малі та Сомалі; створення турецьких шкіл, лікарень і культурних центрів за допомогою таких організацій, як Турецьке агентство зі співробітництва та координації (ТІКА) або Інститут Юнуса Емре; а також надання стипендій і програм вищої освіти, наприклад, через турецький Фонд Мааріфа. Ці зусилля принесли свої плоди. Минулого року торгівля Туреччини з Африкою досягла 32 мільярдів доларів, що на 50 відсотків більше, ніж за останнє десятиліття. Турецькі компанії забезпечили собі ключові позиції в таких секторах, як будівництво і енергетика. Нещодавно Туреччина підписала угоду про морську безпеку з Сомалі, яка надає Анкарі права на морське буріння нафти і газу в сомалійських водах.

Безпекова присутність Туреччини в Африці також значно зросла. Турецькі безпілотники і стрілецька зброя тепер широко використовуються в африканських збройних силах, а приватні охоронні підрядники, подібно до російської «Вагнер Груп», активно діють у зонах конфліктів. Анкара прагне розширювати свою присутність і надалі, в тому числі в таких галузях, як гірничодобувна промисловість. Раннє визнання Туреччиною потенціалу Африки зробило її головним партнером на континенті. Інші близькосхідні держави, такі як Саудівська Аравія, Іран та ОАЕ, прагнуть наслідувати турецьку модель, але їм буде складно зрівнятися з Анкарою, яка вже встановила свою присутність і продовжує розширюватися.

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

77.8KПрочитань
5Автори
316Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

  • Signalgate. Чому керівництво США обговорює військові плани у месенджерах і чим це загрожує - ВВС

    Використання високопосадовцями США у сфері національної безпеки месенджера Signal для обговорення військових операцій може виявитися порушенням одразу кількох законів, зокрема про шпигунство та збереження урядової переписки.

    Теми цього довгочиту:

    Сша
  • Самогубство Америки - Social Europe

    Всього за кілька місяців свого перебування на посаді Трамп зруйнував світову торгівлю, відмовився від союзників, посиливши суперників, підштовхнувши Америку до краху.

    Теми цього довгочиту:

    Аналітика
  • Ще масштабніше, ніж скандал із Signal - Тhe Аtlantic

    Випадково поділитися планами нападу з журналістом у груповому чаті - це погано. Ще гірше - змусити зростаючу наддержаву оголосити вам війну через повідомлення від Western Union.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається