Як у нас крадуть життя.

Продуктивність! Продуктивність! Продуктивність!

Це нова мантра сьогодення. Робіть що хочете: дихайте маткою, активуйте внутрішню енергію, не спіть ночами, але головне – будьте продуктивними! У чому проблематика мейнстримової продуктивності? Зараз спробуємо розібратися.

Культ продуктивності. Скрізь: у книжках, у рекламі, у соцмережах та інших інформаційних джерелах, нам навʼязують цю новомодну суперздібність, яка, начебто, підвладна усім людям. Якщо ви не можете бути продуктивними – ви ліниві. Саме так нас змушують думати. Почнемо із чудового терміну «лінь», який усі ми чули змалечку.

Почнімо із того, що такого почуття або емоції як лінь не існує. Також не існує риси характеру «ледачий». Те, що сприймається у нас у суспільстві як лінь, є комплексом різних почуттів, безпідставно загорнутою в одне упакування. Саме через те, що наше відчуття втоми, агресію та небажання щось робити, спрощують до одного слова «лінь», ми не вирішуємо проблему, яка створила ці емоції, а просто звинувачуємо себе. Зазвичай «лінь» зʼявляється, якщо ваш мозок дійсно не бачить сенсу в якійсь дії. (Я не беру до уваги випадки психологічних захворювань та розладів, які також можуть спричинювати «лінь».) У нашому суспільстві лінь є, так би мовити, антагоністом продуктивності. Начебто лінь і продуктивність це ангел і демон, що сидять у вас на плечі. Насправді, якщо ви не хочете чогось робити, ви повинні глибше зануритися у цю ситуацію і зрозуміти, чому ви не хочете це робити. Можливо вам це просто не потрібно.

Повернемося до продуктивності. Чим більше ти працюєш – тим крутішим ти є у цьому світі показової результативності. Багато людей ідеалізують це, живучи у постійному стресі, який вони не помічають, поки він не накриє їх з головою. У погоні за чимбільшою кількістю годин роботи, ми забуваємо про здоровий сон, друзів та інші важливі події, які значно покращують якість нашого життя. Я, як людина, яка усе своє свідоме життя спить не менше 8 годин, був неймовірно здивований дізнавшись, що більшість моїх знайомих приділяють сну 4-5 годин. Коли я запитав їх чому так, усі вони сказали, що у них немає часу на сон. Це мене просто вбило. Ми просто почали забувати про свої базові потреби, задля примарної продуктивності.

Так як це виправити? На жаль, попри все моє бажання, панацею, яка за одну секунду виправить всю ситуацію, я не знайшов, але можу поділитися своїми інсайдами(пані Ірино Фаріон, вибачте за англоварваризми).

Сон, сон і ще раз сон. Все починається зі сну. Ви обовʼязково повинні спати 7-8 годин. Зараз ви можете сказати: «Я не встигну нічого зробити», – але насправді, якщо ви будете достатньо спати, то ваш мозок буде робити усі справи набагато швидше і якісніше(тим самим поспавши 8 годин, ви витратите стільки ж часу, якби спали 5, при тому виконаєте роботу набагато якісніше). 8 годин сну це не так багато– лягли о 22, прокинулися о 6, або ж 23, 24 та прокинулися о 7, 8. Тільки покращивши якість свого сну, ви вже зможете зробити величезний внесок у свій хороший емоційний та фізичний стан.

Слухайте свій організм. Відчуваєте втому – відпочивайте. Відчуваєте голод – їжте. Хочете прогулятися літнім вечором із друзями – зробіть це! Памʼятайте: життя у нас одне, та і ми у себе одні. Лежачи на смертному одрі ви точно не будете згадувати те, якими продуктивними ви були у пʼятницю січня 2023 року. Ви будете згадувати ці неймовірно затишні маленькі миті, коли ви були по-справжньому щасливими. Тож наповнюймо наше життя справжнім щастям, а не показовою продуктивністю!

«Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями!» – Тарас Шевченко

Дякую за прочитання!! Чекаю на вашу думку в коментарях!

Хочу зазначити, що усі сформульовані твердження у цьому тексті є виключно моїм субʼєктивним баченням!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Хто Я
Хто Я@jarow

65Прочитань
0Автори
1Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Чому ми не маємо мати братів/сестер?

    Кожного разу, після чергової допомоги наших союзників, українці починають називати їх братами. У такі моменти в мене починає сіпатися око.

    Теми цього довгочиту:

    Україна

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається