Як забобони впливають на нашу психологію та самопочуття?

Деякі люди вважають, що зустріч з чорною кішкою є ознакою нещастя.

Якщо говорити про бізнес, то не тільки авіакомпанії та аеропорти зазвичай пропускають 13-й прохід або 13-й вихід на посадку, але й понад 80% багатоповерхівок у всьому світі не мають 13-го поверху. Крім того, деякі готелі та хотели часто вирішують не мати номерів з номером 13.

Мільярди людей у Сполучених Штатах і в усьому світі забобонні. Чверть дорослих у США вважають себе такими, і останні тенденції показують, що молодь більш забобонна, ніж люди старшого віку. Насправді, 70% американських студентів покладаються на талісмани для кращої академічної успішності.

Мільйони людей у Китаї вважають, що червоний колір або цифра 8 принесе їм багатство і щастя, а дослідження споживачів на Тайвані показало, що покупці схильні платити більше грошей за меншу кількість товарів в упаковці, якщо кількість товарів в упаковці представляє "щасливіше" число.

Більшість з нас знає, що ці переконання ірраціональні, але ми все одно їх дотримуємося. Чому ми це робимо? Чи виконують забобони важливу психологічну роль, і якщо так, то яку? Які механізми пояснюють ці ірраціональні вірування і як забобони впливають на наше психічне благополуччя?

Основна причина полягає в тому, що забобони можуть мати заспокійливий ефект, зменшуючи тривогу перед невідомим і даючи людям відчуття контролю над своїм життям. Це також може бути причиною того, чому забобони збереглися так довго - люди передавали їх з покоління в покоління.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Челомбітко Павло
Челомбітко Павло@pasha

301Прочитань
1Автори
2Читачі
На Друкарні з 27 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається