🪙Криптовалюта в Україні досі не має певного правового статусу, тому не існує нормативної бази для її класифікації та контролю криптопереказів. Однак, згідно із новими проєктами законів, криптовалюти планує бути визнаним об'єктом оподаткування в Україні.
Станом на зараз проєкт закону передбачає, що оподатковуватись будуть такі операції:
✔️продаж віртуальних активів за тверду валюту;
✔️обмін віртуальних активів на товари та послуги реального світу.
Не оподатковуються такі операції:
✖️створення віртуальних активів (майнінг), розміщення (перший продаж) та погашення емітентом;
✖️обмін на інші віртуальні активи;
✖️зростання ринкової вартості активу.
📍Ставки податку для фізичних осіб різняться залежно від періоду, протягом якого фізособа володіла активом, а також від розміру доходу:
✔️Прибуток від продажу віртуального активу оподатковується за ставкою 5% ПДФО + 1,5 (військовий збір), якщо фізособа володіла активом більше одного року.
✔️Прибуток від продажу віртуального активу оподатковується за ставкою 18% ПДФО + 1,5 (військовий збір), якщо фізособа володіла цим активом менше року.
✔️Якщо загальний річний дохід від операцій з віртуальними активами та іншими інвестиційними активами не перевищує сто мінімальних заробітних плат (наразі 670.000 грн), то інвестиційний прибуток не підлягає оподаткуванню.
📝Інвестиційний прибуток = сума доходу, отриманого від продажу віртуального активу, - вартість активу, за яку було його придбано.
❗️Фізичні особи мають самостійно подавати річну декларацію, в якій декларувати дохід від операцій з віртуальними активами, та самостійно сплачувати податки.
📌Постачальники послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, зокрема, іноземні компанії, мають вести облік таких операцій і за запитом подавати дані про них до податкової.
💡Якщо законопроєкт приймуть, він набуде чинності через рік після опублікування.
📈Розумійте ризики та знаходьте вигідні можливості разом із єІнвест! Підписуйтесь та будьте крок наперед у фінансовому світі!