Демографічні та геополітичні тенденції

Зміст

Демографічні зміни є однією з динамік, що призводять до світових тенденцій. У світі відбуваються численні демографічні зрушення, і більшість з них впливають на місцеві та регіональні економіки. Існує також кілька основних демографічних змін, що відбуваються в усьому світі.

Старіння населення та довголіття

У більшості країн народжуваність падає, а люди живуть довше. Наслідки: кількість людей, які вступають на ринок праці, зменшується, а кількість тих, хто залишає його, зростає, і люди живуть набагато довше після виходу на пенсію. Це створює низку викликів, але також і низку можливостей.

Населення Японії та багатьох європейських країн вже давно старіє. У США незабаром людей у віці понад 65 років буде більше, ніж тих, кому менше 15. Зазвичай віковий профіль країни змінюється поступово, але в Китаї починаються безпрецедентні зміни.

У 2022 році населення Китаю скоротилося вперше за 60 років – те, що зазвичай займає роки, щоб вплинути на чисельність населення працездатного віку. Однак наслідки китайської політики "однієї дитини" будуть відчутні набагато раніше.

Вікова структура населення Китаю у 2023 році

Відсоток населення, що досягає працездатного віку (близько 20 років), вже падає протягом десятиліття. Але в наступному десятилітті ще більший відсоток населення почне досягати пенсійного віку. Це означає, що робоча сила скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів зростатиме безпрецедентними темпами. Китай вже планує підвищити пенсійний вік, але це не може тривати нескінченно.

Скорочення робочої сили та зростання кількості пенсіонерів має кілька наслідків, зокрема:

• Зростання заробітної плати, оскільки компанії конкурують за скорочення кількості працівників. Це ще більше зменшує перевагу у витратах, яку Китай використовував у минулому.

• Пікове зростання кількості нових споживачів і платників податків.

• Потрібно більше ресурсів на охорону здоров'я, щоб піклуватися про зростаюче старіюче населення.

• Все це тисне на фінанси країни, які і так перебувають під тиском через надмірне залучення позикових коштів у секторі нерухомості.

Звичайно, технології та автоматизація компенсують деякі з цих викликів – що підкреслює необхідність автоматизації – і відкриває нові можливості.

Старіння населення Китаю відбувається набагато швидше, ніж в інших країнах, але більшість країн матимуть справу зі схожими проблемами. Різниця в західних країнах полягає в рівні державного боргу і в тому, що з часом кількість платників податків зменшуватиметься.

Можливості?

Одна з речей, яку інвестори хочуть бачити в компанії, – це зростаючий ринок для її продукції. Так от, кількість людей у віці шістдесяти років і старше – це зростаючий ринок. І він продовжуватиме зростати в найближчі роки. Крім того, багато людей старше 60 років мають більший наявний дохід, ніж інші вікові групи.

Середній валовий дохід населення світу за віком 2020/2040

Добірка "5 найкращих акцій США для старіючого населення" SimplyWallSt включає деякі з компаній, які виграють від цих тенденцій, зокрема Ventas (житло для людей похилого віку) (VTR) та Carnival Corporation (круїзні лінії) (CCL).

Буде цікаво спостерігати за тим, як змінюються потреби та бажання людей, яким за 60, на ринку. З кожним роком люди, яким виповнюється 60 років, будуть відчувати себе більш комфортно з технологіями – і навіть з відеоіграми! Також можливо, що менше людей вирішать піти на пенсію в традиційному розумінні. Умови праці стають більш гнучкими, і зростає кількість робочих місць, пов'язаних з інтелектуальною працею, що може призвести до того, що люди не матимуть вибору, де працювати.

Зростання споживчих ринків середнього класу

Коли економіка стає індустріальною, з'являється "середній клас". У цьому випадку під середнім класом ми розуміємо домогосподарства, які заробляють достатньо, щоб робити неважливі покупки після того, як задовольнили свої базові потреби.

Зростання середнього класу означає збільшення витрат на товари та послуги на власний розсуд, такі як меблі, електроніка, транспортні засоби, ресторани та подорожі. Це також означає, що більше людей платять більше податків, що дозволяє уряду збільшити інвестиції в інфраструктуру та послуги. Таким чином, створюється доброчесний цикл, що веде до створення більш високооплачуваних робочих місць, зростання економіки та більших можливостей для компаній та їхніх інвесторів.

За останні кілька десятиліть у КНР та деяких країнах Південно-Східної Азії спостерігається найшвидше зростання середнього класу, оскільки сотні мільйонів людей долучаються до формальної економіки. Зараз ці тенденції визрівають, і "легкі перемоги" вже досягнуті.

Забігаючи наперед, можна сказати, що Індія є очевидним кандидатом на появу швидкозростаючого середнього класу з більшими доходами. Одне з визначень середнього класу в КНР включає домогосподарства з трьох осіб, які заробляють від $14 800 до $74 200 на рік. Це визначення включає 57% населення Китаю. В Індії понад 90% населення заробляють менше $4,000 на рік, що становить приблизно третину нижньої межі групи середнього класу Китаю.

На карті нижче показано ВВП на душу населення (як показник середнього доходу) для кожної країни станом на 2021 рік. ВВП на душу населення в країнах, позначених червоним і помаранчевим кольорами, все ще нижчий за $4000. Окрім Індії, решта країн Південної Азії та Африки виділяються як регіони можливостей.

ВВП на душу населення у країнах

Хоча населення світу старішає, воно також продовжує зростати. Більша частина приросту населення тепер відбуватиметься в тих самих країнах, які мають низький рівень ВВП на душу населення. Це означає, що населення працездатного віку та менш важливі (дискреційні) витрати можуть зростати протягом наступних десятиліть.

Те, що існує потенціал для зростання середнього класу в країні, ще не означає, що це станеться. Для того, щоб країни з низьким рівнем доходу реалізували свій потенціал, їм необхідно створити сприятливе для бізнесу та інвесторів середовище, модернізувати фінансову систему, сприяти розвитку торгівлі, інвестувати в освіту та інфраструктуру.

За останнє десятиліття Індія зробила кілька важливих кроків у цьому напрямку. Заохочуються іноземні інвестиції, податкова система була змінена з метою збільшення бази оподаткування, грошова система стає безготівковою, а нещодавно була запроваджена система миттєвих платежів. Ці зміни вже приносять дивіденди.

В Африці багато країн ще мають багато чого зробити, щоб реалізувати свій потенціал. Однак вплив мобільних мереж і цифрових гаманців у багатьох випадках компенсував відсутність дій уряду, і деякі економіки набирають обертів.

Інвестування у зростання середнього класу

У країнах, що розвиваються, зростання створює сприятливі умови для всіх секторів. Але деякі з них особливо схильні до збільшення дискреційних витрат:

• Банки фінансують проєкти та надають кредити зростаючій робочій силі. Банки опосередковано впливають на всі інші сектори.

• Роздрібні торговці продуктами харчування та меблями можуть швидко розширюватися зі збільшенням дискреційного споживання.

• Енергетичні компанії зобов'язані забезпечувати електроенергією зростаючі галузі промисловості – і вони часто отримують гарантії від уряду.

Добірка "Найкращі африканські акції" SimplyWallSt включає компанії, які можуть отримати вигоду від зростання в Африці.

Інвестиції в інфраструктуру – це імператив

Економіка не може зростати без інвестицій у нову та модернізацію старої інфраструктури. Урбанізація є ще однією характеристикою індустріалізації. Якщо ви вірите, що економіка буде зростати, ви повинні вірити, що будуть значні інвестиції в інфраструктуру. Сюди входять дороги, порти, телекомунікаційна інфраструктура, електромережі, водопостачання тощо.

Але інвестиції в інфраструктуру важливі не лише для країн, що розвиваються. Окрім того, що багато розвинених країн відчайдушно потребують капітального ремонту інфраструктури, багато інших світових тенденцій, які, як очікується, відбудуться протягом наступних десяти-двадцяти років, не можуть відбутися без значних інвестицій в інфраструктуру.

Зокрема, електрифікація економіки потребує значно більшої та ефективнішої електромережі. Інші інновації, такі як штучний інтелект, не можуть забезпечити обіцяне зростання світового багатства без інвестицій в інфраструктуру.

Хороша новина для інвесторів полягає в тому, що уряди не можуть самостійно фінансувати ці інфраструктурні проекти. Державно-приватні партнерства стали стандартом для залучення приватного фінансування, забезпечуючи при цьому гарантії зобов'язань з боку уряду.

Інвестиції в інфраструктуру

Для інвесторів компанії, що займаються інвестиціями в інфраструктуру, такі як Brookfield Infrastructure Partners (BIP) та Enbridge (ENB), є одним із способів прямого інвестування. Іншим варіантом є такі компанії, як Caterpillar (CAT), що постачають обладнання для будівництва інфраструктури, а також BHP Group (BHP), яка виробляє сировину, необхідну для розбудови інфраструктури. Не забувайте також про виробників цементу, таких як UltraTech в Індії та Dangote в Африці – цемент є (в буквальному сенсі) будівельним блоком інфраструктури.

Геополітика

У геополітичні тенденції складніше інвестувати. Можливості менш очевидні, а тенденції можуть швидко змінюватися. Тим не менш, вони створюють певні можливості (які можуть бути легко проігноровані натовпом) і формують світову економіку.

Деглобалізація та "багатополярний" світ

Глобалізація спричинила безпрецедентне економічне зростання, але не для всіх. Невдоволення досягло піку в середині минулого десятиліття. Відтоді західні уряди запровадили політику, яка сприяє створенню робочих місць у місцевому виробництві. Це та інші факти сприяли погіршенню відносин між США та КНР і зростанню недовіри.

Деглобалізація загалом є негативним явищем для світової економіки, але є й переможці. Компанії, які виробляють і продають на місцевому ринку, є однією групою, а компанії, які будують заводи і постачають виробниче обладнання, – іншою.

Безпека скрізь

Погіршення міжнародних відносин, зміна клімату, швидка зміна технологій та організована злочинність призвели до того, що питання безпеки стали актуальними майже в усіх сферах життя.

Ось кілька прикладів:

• Витрати на оборону знову стрімко зростають. Це відбувалося ще до вторгнення Росії в Україну і з того часу прискорилося. Бенефіціарами цієї тенденції є майже всі компанії з галузі оборони.

Безпека інтелектуальної власності призвела до того, що США заборонили експорт певних напівпровідникових чіпів до Китаю. Це має широкомасштабні наслідки для галузі – в той час як такі компанії, як Intel (INtC), отримують вигоду.

Кібербезпека: Уряди, компанії та окремі особи стикаються зі зростаючою загрозою різних форм кіберзлочинності. Це призвело до подвоєння витрат на кібербезпеку за останні п'ять років.

Безпека даних: Більшість урядів запровадили правила, подібні до політики ЄС щодо захисту персональних даних громадян (GDPR). Порушення цих правил може призвести до дуже великих штрафів.

Продовольча безпека: Зміна клімату та війна проти України посилили занепокоєння щодо продовольчої безпеки, і деякі країни заборонили експорт рису, пшениці, кукурудзи та інших агрокультур.

Водна безпека: Промислове зростання призводить до збільшення використання води, а зміна клімату зменшує доступність прісної води.

Рідкісноземельні метали: Революція електромобілів призвела до золотої лихоманки на такі мінерали, як літій. Це спонукало країни з покладами літію заборонити експорт або взяти під контроль галузь, як це сталося в Чилі.

Більшість з перерахованих вище тенденцій розповімо у наступних статтях в рамках перекладу статтей Simply Wall St.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Останній Капіталіст
Останній Капіталіст@OstanniyCapitalist

Українська націонал-буржуазія

151.7KПрочитань
0Автори
806Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Нова ідея-фікс українських урядовців

    У вівторок головний фіскалізатор країни Данило Гетманцев виступив з доволі неочікуваною заявою: а давайте спрямуємо частину доходу українців у ОВДП, а не просто в податки. Ну і підкріпив цю пропозицію подібним ізраїльським досвідом та апеляцією до інших прикладів з історії.

    Теми цього довгочиту:

    Економіка
  • Якою була зовнішня політика президента Дональда Трампа?

    Трамп міг одночасно погрожувати Північній Кореї “вогнем і люттю” і провести три дружні саміти з Кім Чен Ином. Міг бомбардувати крилатими ракетами сирійський військовий аеродром, а пізніше оголосити про виведення з Сирії 2000 американських військовослужбовців.

    Теми цього довгочиту:

    Трамп
  • Чим Байден запам'ятався світу

    Президентство Байдена стало знаковим під час глобальних криз, таких як пандемія COVID-19 та війна в Україні. У цій статті ми розглянемо, чим він запам'ятався світові.

    Теми цього довгочиту:

    Сша

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається