Чим Байден запам'ятався світу

Джозеф Байден — ключова постать американської політики, яка пройшла шлях від сенатора до президента США. Його кар'єра вражає тривалістю та масштабом викликів, з якими він стикався, від особистих трагедій до політичних скандалів. Президентство Байдена стало знаковим під час глобальних криз, таких як пандемія COVID-19 та війна в Україні. У цій статті ми розглянемо, чим він запам'ятався світові.

Сенаторство (1973 — 2009)

Сенатори Байден та Черч на зустрічі з президентом Єгипту Анваром Садатом у 1979 році

Перший римо-католик і перший житель Делавера, обраний віце-президентом, має тривалу безперервну політичну кар’єру, яка почалася раніше за інших. Він був обраний до Сенату США в 1972 році у віці 29 років, а через кілька днів виповнилося 30 років — законний вік для того, щоб фактично служити сенатором.

Після аварії де загинула його дружина, Байден поринув у свою роботу, швидко піднявшись у Сенаті, де він пропрацював 36 років.

Виборча компанія 1988 рік

Невдала президентська кампанія 1988 року загрожувала зірвати кар’єру Байдена, особливо тому, що вона закінчилася вражаючим чином на фоні скандалу з плагіатом.

Байден особисто лобіював роззброєння України 25 листопада 1991 року

Після того як СРСР розвалився, ядерна зброя опинилась у 4х країнах "наступницях". США таке не сподобалось, тому там агітували за те, щоб ядерний спадок залишився лише в одній країні (росії). Якщо з Казахстаном та Білоруссю було легко домовитись, то Україна була міцним горішком. Довгі роки українська влада вибивала "бонуси" в обмін на ядерну зброю. Ця тема не обійшла і нашого "героя". Його активність в ті часи перекрила колишні скандали.

У 1987 році Джозеф Байден (на фото ліворуч) головував на слуханнях щодо затвердження Роберта Борка

Байден продовжував бути автором майже кожного великого кримінального закону, ухваленого в 1990-х. та на початку 2000-х років, і, будучи головою юридичного комітету Сенату, головував на двох найбільш суперечливих слуханнях щодо висунення кандидатів у Верховний суд в історії — слуханнях щодо Роберта Борка та Кларенса.

Віце-президент (2009—2017)

Віце президент Джо Байден та президент Барак Обама

Після свого обрання віце-президентом він боровся за підвищення рівня життя американців середнього класу, зменшення насильства з використанням зброї, боротьбу з насильством щодо жінок. Він проїхав понад 1.6 мільйона кілометрів до понад 50 країн, представляючи Америку за кордоном.

Курування українського напрямку

Зустріч в 2009 році

Знайомство віцепрезидента Байдена з Україною відбулось у той момент, коли Україна особливо нікого в Вашингтоні не надихала, але й особливого занепокоєння теж не викликала. Це був 2009 рік: настрої з Помаранчевої революції розвіялись. В американській столиці, на момент підготовки першого віцепрезидентського візиту Байдена, влада в Києві асоціювалась із затяжними чварами між Ющенком та Тимошенко і невиправданими очікуваннями, які ці лідери обіцяли зі сцени Майдану Помаранчевої революції.

Найвідоміший скандал

«Байден підтримував рішення надати зброю, але не рвав на собі сорочку заради того, щоб таке рішення було прийняте»

Син байдена був найнятий в Burisma Grou директором, і не маючи освіти в хімпромі захищав сласника Burisma від новоствореної влади. За таку нестандартну роботу він отримував $50 000/місяць.

Коли в українського генерального прокурора виникли запитання до компанії, то Злочевський попросив допомоги в Гантера Байдена, а той, в свою чергу, попросив батька про допомогу.

Це ще зіргає певну роль у 2020 році.

Президенство (2021-2024)

Правління

Президент Джо Байден у супроводі законодавців-демократів підписує закон про зниження інфляції у 2022 році.

Мільйони нових робочих місць, багато з яких у процвітаючому новому американському виробничому секторі, орієнтованому на використання чистої енергії. Вищі ціни в продуктовому магазині, але також більше доларів у зарплаті.

Рекордно низька кількість американців без медичного страхування, а також історичне — хоча й швидкоплинне — скорочення дитячої бідності.

Протягом свого президентства Байден використовував регулятивні повноваження, щоб досягти поступового прогресу в довгоочікуваних цілях, яких він не міг досягти за допомогою законодавства — наприклад, шляхом підвищення мінімальної заробітної плати для федеральних працівників або прощення боргів за навчання в коледжі для цільових груп населення.

Дипломатія

Інша сфера, де президенти мають більше повноважень діяти самостійно, – це зовнішня політика. І там Байден залишив деякі особливо чіткі сліди, хоча часто способами, які були — і залишаються — суперечливими. Він назавжди вивів американські війська з Афганістану, мета, яку підтримували його попередники та (згідно з опитуваннями) громадськість, і евакуював близько 70 000 афганських союзників у цьому процесі. Але 13 військовослужбовців США та десятки мирних жителів загинули під час бомбардування під час хаотичного відходу, який зрештою залишив позаду десятки тисяч афганських союзників, які сподівалися втекти, і Талібан знову залишив контроль над країною. Нещодавно Байден рішуче підтримав Ізраїль з тих пір, як бойовики ХАМАС напали на країну та вбили мирних жителів 7 жовтня 2023 року. Байден чинив лише м’яку — і, на думку більшості, неефективну — реакцію Ізраїлю, яка буквально зруйнувала більшу частину Гази, вбиваючи десятки тисяч людей і залишаючи ще більше людей у ​​жахливих, небезпечних для життя гуманітарних умовах.

Байден очолював зусилля з розширення альянсу за допомогою Фінляндії та Швеції та його зміцнення шляхом залучення більших фінансових і військових внесків від держав-членів. У 2022 році Байден організував міжнародну підтримку України після вторгнення Росії, надаючи дипломатичну, фінансову та військову підтримку, яка підтримує країну й сьогодні.

Заключення

За свою каденцію пан Байден прийняв багато рішень і, на жаль, наслідки деяких з них, ми відчуваємо на собі сьогоді.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Останній Капіталіст
Останній Капіталіст@OstanniyCapitalist

Українська націонал-буржуазія

151.1KПрочитань
0Автори
806Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Нова ідея-фікс українських урядовців

    У вівторок головний фіскалізатор країни Данило Гетманцев виступив з доволі неочікуваною заявою: а давайте спрямуємо частину доходу українців у ОВДП, а не просто в податки. Ну і підкріпив цю пропозицію подібним ізраїльським досвідом та апеляцією до інших прикладів з історії.

    Теми цього довгочиту:

    Економіка
  • Якою була зовнішня політика президента Дональда Трампа?

    Трамп міг одночасно погрожувати Північній Кореї “вогнем і люттю” і провести три дружні саміти з Кім Чен Ином. Міг бомбардувати крилатими ракетами сирійський військовий аеродром, а пізніше оголосити про виведення з Сирії 2000 американських військовослужбовців.

    Теми цього довгочиту:

    Трамп
  • Піти у відставку - я вважаю в інтересах моєї партії і країни

    Саме з такою заявою довелось вийти Джо Байдену влітку цього року опісля невдалих дебатів кандидатів на пост президента, що проходили в Атланті 27-го червня.

    Теми цього довгочиту:

    Джо Байден

Вам також сподобається

Коментарі (1)

”яка буквально зруйнувала більшу частину Гази, вбиваючи десятки тисяч людей”

Автор з дуба впав чи що?

Вам також сподобається