🇫🇮Президентські вибори у Фінляндії. Що це означає для України?
У Фінляндії 28 січня відбулися перші за 12 років президентські вибори. Обидва кандидати мають «величезний досвід» на керівних посадах як всередині країни так і в ЄС. Тому після першого туру результати наступні:
➖Екс-премʼєр Фінляндії Александер Стубб — 27,1% (від правоцентристської «Національної коаліційної партії»).
➖Екс-глава МЗС Пекка Хаавясто — 25,7% (від лівоцентристської «Партії зелених»).
🟢З позитивного відзначу те, що на відміну від інших європейських країн, кандидатів з «московськими відголосками» на цих виборах не було.
Тут не має нічого дивного, адже після війни в Україні відбулося відкрите погіршення відносин між Фінляндією та Московією, адже:
↪️Спецоперації з боку РФ із залученням нелегальних мігрантів на російсько-фінському кордоні.
↪️Відкриті погрози про застосування військової сили.
↪️Налагодження співпраці з Україною в якості військової + фінансової підтримки.
↪️Консолідація населення Фінляндії (історична складова) і фактор «сусідньої держави з агресором».
🇺🇦Що це дає Україні?
Насправді ця подія дуже важлива для нас, оскільки немає варіанту, при якому Фінляндія уповільнить або взагалі припинить допомагати Україні.
Важливим фактором є проукраїнський «фон» президентських виборів:
⬇️1 січня заява від прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо про продовження допомоги Україні на тлі зміцнення своєї обороноздатності.
⬇️22 січня заява від міністерки МЗС про підготовку нових рішень націлених на підтримку України.
Також ще одним аспектом є те, що фіни будуть одними з перших, хто будуть просувати ініціативу нашого членства в альянсі. Такі висновки можна зробити з минулого року (8 місце по витратам на допомогу від ВВП, постійні пакети військової допомоги).
🇭🇺Шантаж від Угрощини. Обран один "воїн у полі".
Цього тижня Угорщина та її лідер стала головним предметом обговорення. Розберемося детальніше:
▪️29 січня відбулась зустріч угорської делегації на чолі з Петера Сійярто з головою МЗС України Дмитром Кулебою
▪️Того ж дня FT публікує статтю про удар по економіці Угорщини у випадку блокади допомоги Україні.
▪️Сьогодні Віктор Орбан в інтерв'ю французькому Le Point повідомив про погодження допомоги Україні
▪️Парламент Угорщини збереться на голосування з питання Швеції і НАТО
🗣️У мене є тільки одне пояснення тому, що сталось - Орбан залишися сам "на полі бою". У одному з минулих постів я писав про ситуацію з Словаччиною. Мої очікування виправдали себе - Орбан не зміг далі відтягувати рішення пов'язані з Україною.
Однак не слід пов'язувати це повністю з тим, що написано в FT або ж називати це "шантажем від ЄС". Документ, який взяло за основу видання" не містить ніяких планів стосовно втручання в угорську економіку (знецінити валюту, знизити інвестиційні можливості), тим паче якихось питань щодо українського фонду.
🐽Проросійські погляди нікуди не зникли
Все, що зараз потрібно угорському лідеру - створити "зачатки" для ускладнення процесу в майбутньому (основна умова - ухвалювати пакет допомоги кожного року). Очевидно, що під словами Орбана "занадто велика сума для одного траншу" стоїть намір щорічно максимально відтягувати надання допомоги.
➕Зустріч голів МЗС чітко дала зрозуміти, що Угорщина просто на просто шукає причини для блокування українського питання.
🏛️Така ж доля стосується парламенту щодо шведського питання. Після того, як опозиційні фракції виступили з ініціативою голосування 5 лютого в парламенті щодо ратифікації вступу Швеції до НАТО, голова МЗС Сійярто висловився про відсутність потреби у позечерговій сесії та перенесення голосування на кінець лютого.
🇺🇦🇭🇺Чекаємо зустрічі Зеленського та Орбана!
🤝Підтримати: https://t.me/conflictcapital/180