10 королівство - найкращий казковий серіал.

Я досі вважаю, що цей опенінґ є неперевершеним шедевром. Мелодія, поєднання кадрів, поступове перетворення мегаполіса на мрійливу казку - усе викликає приємні сироти. В дитинстві він мене зачаровував, та й досі викликає захоплення та змушує затамувати подих. Навіть окремо він є, у певному сенсі, витвором короткого метру.

Дизайнером титрів (опенінґу) є Тімоті Веббер, якому й маємо завдячувати за цю чудову роботу.

(а за спойлери можна завдячувати мені)

Серіал вперше побачив світ у 2000 році. Режисерами є Девід Карсон і Герберт Вайз. Саме ці двож поєднали реальність з казкою, гумор з драмою, сучасні віяння та світогляд з вічними цінностями. Й попри те, що пройшло вже 23 роки, цей серіал досі є актуальним, цікавим, зворушливим та приємним оку. Спецефекти не застаріли, а та пильність, з якою працювали над костюмами, декораціями та образами персонажів може вразити й нині.

Попри те, що серіал вийшов красивим, самобутнім та, безсумнівно, чарівним, на час виходу він не здобув великих рейтингів, через що, ймовірно, й не отримав продовження. Що є дуже прикрим, адже врешті серіал отримав своє визнання та запам’ятався глядачам не просто на довгі роки, а на десятиліття.

Також серіал має свого роду доповнення - книгу під однойменною назвою “Десяте королівство”. Вона є адаптацією первинної версії сценарію серіалу.

Що ж такого є у “Десятому королівстві”, чого бракує багатьом навіть сучасним серіалам?

Найперше, звісно, старанності.

Актори підібрані бездоганно. Вони чудово відображають характер своїх персонажів, доповнюють картину гарною грою, харизмою та відповідністю до того враження, яке мають справляти.

Головна героїня - Вірджинія - є звичайною міською дівчиною, що живе у Нью-Йоркській багатоповерхівці разом з батьком, за яким приглядає. Вона вже давно не перебуває у стосунках з парубками, працює офіціанткою у гриль-барі в парку та мріє відкрити власний ресторан. Уперше ми зустрічаємо її вбраною у простий буденний одяг - спортивна сірувато-блакитна куртка, спідниця та “грубі” черевики. Ніщо не вказує на те, що саме вона є ключовою фігурою у казці, яка от-от розпочнеться.

Її батько - Ентоні - є простим заробітчанином. Він обслуговує той самий будинок, де вони з дочкою мають квартиру. Тоні навіть лагодить ліфт, хоча й нарікає, що цим має займатися електрик. Проте, Тоні є гарним та люблячим батьком. Він так само не підозрює, що довга та небезпечна пригода вже чигає десь поряд.

Такими постають двоє головних персонажів. Серіал знайомить нас мов мимохідь, але встигає подати майбутніх героїв. Вони не є казковими лицарями чи чаклунами, правителями чи вершителями долі. Це просто бідна родина, що живе звичайним життям у мегаполісі, занурена у побут та сірі будні. Їхні бажання прості, а мрії - скромні.

Вони не шукають казки, казка знаходить їх. Після того, як під колеса велосипеда Вірджинії кидається золотий ретривер, до звичайного життя вже немає вороття.

Золотистий ретривер - це ніхто інший, як принц казкового Королівства (одного з дев’яти у казковому світі). Його обернула на собаку зла мачуха-королева, що прагне знов посісти на троні. Вона мала компаньйона, золотистого ретривера, що супроводив її навіть до в’язниці. Обмінявши тілами принца та собаку, зла мачуха отримала контроль над тим, кого всі вважають принцом, але хто тепер є лише собакою у людському тілі. Принц тим часом спромігся втекти у немагічний світ, де й трапився Вірджинії.

Закономірно вбачаючи у собаці просто собаку, Вірджинія підбирає Принца з наміром відшукати власників. Тим часом за Принцом вже надіслана погоня - троє тролів, нащадків Короля тролів.

Тролі - ікони стилю панк. Не зайвим буде сказати, що не менше за Вовка мені у дитинстві подобався Король тролів.

Ну хіба не краш?

Але покладаються тролі на свою силу та залякування, тому Вірджинія їх дурить та заманює у пастку - поламаний ліфт. Той самий, який лагодив Тоні. До речі, Десяте королівство - це назва, яку дали нашому світу тролі, коли тільки-но прибули до нього.

Та завбачлива мачуха не обмежилася послугами одних лише тролів. Вона під час втечі звільнила з в’язниці ще одного в’язня - вовка. Великого, сірого та ласого до чужих бабусь. Тікаючи від тролів, Вірджинія біжить до своєї бабусі й саме там їй трапляється Вовк. Вона намагається врятувати свою бабусю від вовчого частування, надає йому стусанів і так Вовк усвідомлює, що закохався.

Цього разу кохання не рятує світ. Виявляється, що Тоні заарештований за звинуваченням у пограбуванні банку. Хто ж знав, що гроші, навіть якщо їх начаклувати, не беруться нізвідки.

Шукаючи собаку та натрапивши на слід, Вовк подарував Тоні чарівного боба, що виконує бажання, в обмін на певну інформацію. Тоні, звісно, не повірив, що боб зачарований, поки його бажання не почали здійснюватися. Таким чином Тоні вимушений тікати від правосуддя, а Вірджинія з собакою - від тролів. Є тільки одна особливість - одним з бажань Тоні було зрозуміти, чого від нього хоче той собака. Тепер Тоні - єдиний, хто може розмовляти з Принцом, а відтак й чи не єдиний, хто може врятувати усі дев’ять королівств.

Так усі вони потрапляють до казкового світу. Та казка ця не є доброю. На головних героїв полюють, їх переслідують та намагаються вбити, а чарівні мешканці виявляються не такими вже й добрими та привітними до чужинців.

Серіал має п’ять епізодів, протягом яких герої шукають спосіб подолати злу мачуху та повернути на трон істинного принца. Зав’язка здається простою та банальною, проте серіал точно не буде нудним.

Серіал руйнує стереотипи казкової кіно-індустрії. Чарівний світ геть не є доброзичливим місцем, сповненим усміхнених фей, цукрових дерев та балакучих звіряток. Присутність магії лише сповнює шлях головних героїв новими небезпеками. Серіал вигадливо та з гумором обіграє традиційні казкові мотиви, додаючи їм повноти та реалістичної жорстокості, а подекуди й трагічності. Може здатися, що п’ять серій - це не є багато, але серіал витримує ритм. Події не розгортаються надто швидко, відносини між персонажами не виникають нізвідки. Дружба, ненависть, відданість, самопожертва та кохання - усі вони отримують свій природний розвиток.

Але найкращим супроводом для вибудови характерів головних героїв є цікавий, напружений сюжет, різноманітність персонажів та локацій, естетичні декорації та влучний гумор.

“Зараз так не знімають” - фраза дуже зверхня та стереотипна, але “Десяте королівство” назавжди залишиться чи не єдиним серіалом, який створив чудову казку для дорослих, яка поєднує сучасність, улюблені казкові сюжети та новизну погляду під іншим кутом.

До того ж цей серіал хоч й мав натяк на продовження, проте має й те, що не завжди є у серіалів, які не отримали наступного сезону. Остання серія є підсумком, вона завершує цю історію - гармонійно та природно. Немає відчуття, що історія просто обірвалася й глядач вже ніколи не дізнається, що могло б бути далі.

А якщо ви й досі сумніваєтеся у тому, що вам варто подивитися цей серіал - МИ ВАС ОБСТРИЖЕМО.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
bookworm
bookworm@bookworm

2.7KПрочитань
35Автори
63Читачі
На Друкарні з 27 серпня

Більше від автора

  • Метаморфози, або Золотий віслюк Апулей

    Зі шкільної програми кожен памятає про такі памятки Античної культури, як Одісея, Енеїда, Іліада. В уяві вони нерозривно повязані зі специфічною віршованою формою, що була поширена у давні часи. Поряд з цими поемами зберігся не менш значущий твір - Метаморфози Апулея.

    Теми цього довгочиту:

    Огляд Книг
  • Луд-в-імлі / Заімлений Луд Гоуп Мірліз

    Відгук на чудове фентезі, що оповідає про людей більше, ніж про дива. Про одну з напрекрасніших та найнедооцінених книг ХХст. за думкою Ніла Ґеймана. Відгук на "Lud-in-the-mist", Луд Заімлений.

    Теми цього довгочиту:

    Література

Вам також сподобається

  • Рецензія на серіал «Тед» (Третій зайвий)

    «Тед» — дійсно якісний серіал. Непристойностей вистачає, але Сет Мак-Фарлейн таким потоком навалює жарти, що на виході маємо невимовно багато дотепних і якісних речей в плані гумору. Шоу виглядає таким, ніби було зроблено у 90-х. Проєкт краще оригінальної дилогії

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Огляд серіалу Спецоперації: Левиця / Special Ops: Lioness

    Один з найпродуктивніших авторів останніх років Тейлор Шеридан приготував нову довготривалу гумку-антологію про американські спецоперації. Перша частина отримала сильне промо, купу зіркових акторів на постері та мала б стати цьогорічним флагманом для Парамаунт.

    Теми цього довгочиту:

    Серіал
  • Огляд серіалу 1670

    Поки українці не навчилися сміятися зі своїх проблем на широку авдиторію та знаміти щось притомне для Нетфлікс, то от поляки вже давно це роблять. Одна з останніх таких робіт наробила шуму і дійшла до українського глядача, картина аж потрапила у топ-10 українського Нетфлікс.

    Теми цього довгочиту:

    Серіал

Коментарі (1)

Один з моїх улюблених серіалів не лише дитинства й зараз. Кілька років назад переглядав його і він мені лишився таким же цікавим.

Вам також сподобається

  • Рецензія на серіал «Тед» (Третій зайвий)

    «Тед» — дійсно якісний серіал. Непристойностей вистачає, але Сет Мак-Фарлейн таким потоком навалює жарти, що на виході маємо невимовно багато дотепних і якісних речей в плані гумору. Шоу виглядає таким, ніби було зроблено у 90-х. Проєкт краще оригінальної дилогії

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Огляд серіалу Спецоперації: Левиця / Special Ops: Lioness

    Один з найпродуктивніших авторів останніх років Тейлор Шеридан приготував нову довготривалу гумку-антологію про американські спецоперації. Перша частина отримала сильне промо, купу зіркових акторів на постері та мала б стати цьогорічним флагманом для Парамаунт.

    Теми цього довгочиту:

    Серіал
  • Огляд серіалу 1670

    Поки українці не навчилися сміятися зі своїх проблем на широку авдиторію та знаміти щось притомне для Нетфлікс, то от поляки вже давно це роблять. Одна з останніх таких робіт наробила шуму і дійшла до українського глядача, картина аж потрапила у топ-10 українського Нетфлікс.

    Теми цього довгочиту:

    Серіал