Публікація містить описи/фото насилля, еротики або іншого чутливого контенту.

А Ви знали, що селфхарм, це…

… навмисно зроблений/викликаний(-на, -не): поріз, опік, подряпина, голодування, висмикування волосся, побиття, перелом, вивих, струс головного мозку, алергічна реакція, надмірне вживання алкоголю та наркотичних речовин, сильне переїдання, зловживання медикаментами, утримання від сну, небезпечний сексуальний контакт, необачність на перехресті, навмисно скоєна ситуація ДТП, небезпечні прижки з висот або на нерівномірну поверхню, відмова дихати і ще не мало таких проявів аутоушкоджуючої поведінки?

Якщо просто, то селфхарм це дослівно “не суїцидальна” поведінка.

Саме таке визначення дали двоє дослідників, М.Нойк та М.Прімак у 2005 році, щоб використовувати визначення селфхарм в описі аутоушкоджуючої фізичної поведінки, з метою отримання емоційної відповіді.

В цілому, якщо узагальнити вище сказане, то можна сформулювати власне, простіше для сприйняття визначення самоушкодження:

Селфхарм - це нанесення собі фізичних ушкоджень по якійсь причині (зняття напруги, покарання себе, ненависть до себе і т.д.), без наміру зробити суїцид.

Варто зазначити, що найчастіше акти селфхарму властиві підліткам, як хлопцям, так і дівчатам, розрізняються лише методи: хлопці частіше себе б'ють та ‘‘палять”, а дівчата ріжуть.

Практично у всіх випадках, здійснення актів самоушкоджень приховуються від сторонніх. Якщо ж враховувати, що роблять це зазвичай підлітки, то лише своїм найближчим одноліткам вони про це і можуть розказати, бо до них відчувають найбільше довіри.

Часто селфхарм може свідчити про наявність якихось психічних або психологічних порушень, але якщо мова йдеться про людей в підлітковому віці, то НЕ варто ставити діагнози, навіть якщо селфхарм є, тому що дуже часто його акти є одноразовими і не потребують особливої уваги.

Розповсюдженість селфхарму доволі велика, виключаючи мабуть лише суїцидальний селфхарм (який своєю назвою вже суперечить визначенню селфхарма, М.Нойка та М.Прімака, як не суїцидальної поведінки), тому не варто одразу турбуватися або засуджувати людину, в якої був акт самоушкодження, бо ж це може бути проявом норми.

Потрібно зазначити, що в цій статті не були описані причини, наслідки, варіанти розвитку подій, правильне ставлення до людей, які собі шкодять, їх думки, суїцидальний селфхарм, “психологічний” селфхарм і т.д. по тій причині, що матеріал цих тематик є доволі об'ємним і його варто розглядати в інших статтях.

Інформація яка представлена тут, в більшості є моїми знаннями, які я охопив за час навчання в університеті і трішки взята з інтернету і звісно, я не є спеціалістом в цій галузі. Вам самим обирати чи довіряти мені, чи ні.

Використані джерела:

  1. https://www.the-village.com.ua/village/city/city-experience/310977-ya-zaymalasya-samoposhkodzhennyam

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
smyiss
smyiss@smyiss

людина, яка намагається

223Прочитань
3Автори
5Читачі
На Друкарні з 20 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Чекаю продовження)

Вам також сподобається