Біль вимагає, щоб його відчували. Іншими словами – помітили, приділили увагу.
Згадайте, коли у нас щось фізично болить, ми не можемо зовсім ігнорувати цей факт. Ми намагаємося собі допомогти чи звертаємося до лікаря.
Звісно, можна і перетерпіти. Але якщо відразу звернути увагу на тілесний дискомфорт і потурбуватися про себе (прикласти лід, коли вдарилися; тихо полежати чи посидіти 10-15 хв. поки діє таблетка), то процес одужання піде швидше.
Те саме можна сказати і про душевні рани.
Їм так само потрібно приділяти увагу, щоб вони нормально загоїлися, інакше вони й далі завдаватимуть болю.
Ви не мусите терпіти.
Змагатися із собою.
Рано чи пізно ілюзія, що ви керуєте своїм болем, може справді витіснити цей біль зі свідомого. Може навіть скластися оманливе враження, що він зник. Що вам і так норм. Але насправді, глибоко всередині, він залишається непрожитим і буде вами керувати і впливати на життя.
Можна з цим не погоджуватися, заперечувати.
І продовжувати бігти по життю, вирішувати купу справ, навіть якихось дріб’язкових і неважливих.
Допомагати іншим з їхніми проблемами.
Бути максимально зайнятими, тільки щоб не зупинятися і не залишалися сам на сам зі своїм болем.
Мені хочеться сказати – ви не самі. Ви не мусите все проживати самостійно, ніби той самотній гордий горець. Завжди є ті, хто може вам допомогти. Але тільки якщо ви самі цього не захочете – попросити і прийняти підтримку.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
"Протокол 6С": допомога в критичній ситуації
Часто в критичній (стресовій) ситуації ми почуваємо себе розгублено і не знаємо, як допомогти людині. Доктор Моше Фарчі, підполковник запасу армії оборони Ізраїлю, розробив простий та в той же час ефективний "Протокол 6С".
Теми цього довгочиту:
Психологічна ПідтримкаЯк відпустити кохану людину?
Питання, на яке не має короткої відповіді. І точно буде мало одного допису. Але з чогось треба починати, так? Тому пишу: часто складність буквально не в тому, що вирозходитеся з людиною, а в тому, что саме ця людина задовольняла ваші певні(важливі для вас) потреби.
Теми цього довгочиту:
СтосункиЯ його пробачила/я її пробачив
“Я його пробачила / я її пробачив. Будемо жити далі. Ми живемо далі.” Чи хороша ця історія, коли мова йде про зраду? Ні, не хороша.
Теми цього довгочиту:
Стосунки
Вам також сподобається
Я втратила свою героїню
Ви втратили свою героїню. Знадобиться час, щоб відгорювати цю втрату, сказала мені моя терапевтка.
Теми цього довгочиту:
ГоспітальєриI.
Я витратив три роки на цю комунікацію, щоб сьогодні нарешті збагнути та прийняти віддаленість між нами. Що людина більше не має такого впливу на мене, як раніше. І це добре. Це добре, як ніколи.
Теми цього довгочиту:
РефлексіяДорогу осилює ідучий
Бувають моменти, коли нічого не хочеться, коли життя зайшло, наче в глухий кут. Та у нас є ми, є наші і наше, своє близьке.
Теми цього довгочиту:
Мотивація