Біль вимагає, щоб його відчували. Іншими словами – помітили, приділили увагу.
Згадайте, коли у нас щось фізично болить, ми не можемо зовсім ігнорувати цей факт. Ми намагаємося собі допомогти чи звертаємося до лікаря.
Звісно, можна і перетерпіти. Але якщо відразу звернути увагу на тілесний дискомфорт і потурбуватися про себе (прикласти лід, коли вдарилися; тихо полежати чи посидіти 10-15 хв. поки діє таблетка), то процес одужання піде швидше.
Те саме можна сказати і про душевні рани.
Їм так само потрібно приділяти увагу, щоб вони нормально загоїлися, інакше вони й далі завдаватимуть болю.
Ви не мусите терпіти.
Змагатися із собою.
Рано чи пізно ілюзія, що ви керуєте своїм болем, може справді витіснити цей біль зі свідомого. Може навіть скластися оманливе враження, що він зник. Що вам і так норм. Але насправді, глибоко всередині, він залишається непрожитим і буде вами керувати і впливати на життя.
Можна з цим не погоджуватися, заперечувати.
І продовжувати бігти по життю, вирішувати купу справ, навіть якихось дріб’язкових і неважливих.
Допомагати іншим з їхніми проблемами.
Бути максимально зайнятими, тільки щоб не зупинятися і не залишалися сам на сам зі своїм болем.
Мені хочеться сказати – ви не самі. Ви не мусите все проживати самостійно, ніби той самотній гордий горець. Завжди є ті, хто може вам допомогти. Але тільки якщо ви самі цього не захочете – попросити і прийняти підтримку.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Сумніви у симпатії
Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяПровина вцілілого: як з цим упоратися
Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло. ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.
Теми цього довгочиту:
ПтсрКлючові моменти у спілкуванні з військовим/ою
Ненав'язливість. Не вимагайте та не наполягайте, щоб вам регулярно та чітко відповідали. Інколи справді немає на це можливості. Ви зі своїм хвилюванням ще може впоратися, а захисник дуже ризикує життям, шукаючи зв'язок, щоб надіслати вам повідомлення.
Теми цього довгочиту:
Психологія
Вам також сподобається
Мистецтво встановлення цілей: шлях до успіху
Встановлення цілей – це навичка, яка може привести вас до успіху в будь-якій сфері життя. Грамотно сплановані, реалістичні та чіткі цілі допомагають зосередитися на головному, уникнути розсіювання уваги та досягти бажаних результатів.
Теми цього довгочиту:
УспіхЧому важливо розвивати самодисципліну та як це зробити
Самодисципліна є ключовою для досягнення цілей. Це здатність контролювати свої дії, емоції та думки, зосереджуватися на завданнях і не відхилятися від обраного шляху, навіть коли це складно.
Теми цього довгочиту:
Самодисципліна16 слів, які допоможуть вам зрозуміти свій психологічний стан
Апатія, роздратованість, вигорання, зміни настрою — у цього є причина. І вона одна. Як її знайти і повернутися до ресурсного стану? Як знайти справжню причину своєї психічної нестабільності?
Теми цього довгочиту:
Ментальне Здоров'я