Одностороннє запровадження ембарго однією стороною торговельної угоди та жорсткі заходи у відповідь з боку іншої сторони можуть стати початком торговельної війни. Але чи це вже війна? Можна сперечатися, але безсумнівно, якщо оголошене українським міністром Тарасом Качкою ембарго на польську сільськогосподарську продукцію набуде чинності, у відносинах між Варшавою і Києвом виникне не лише розкол, але й реальна проблема, яка може змінити логіку взаємних відносин.
Перш за все, я здивований українцями. Вони повинні розуміти, що вони ще не в ЄС. Відкриття європейського ринку для їхньої продукції це привілей, а не зобов'язання Брюсселя, закріплене в якомусь договорі. Цим привілеєм треба вміло користуватися і не наживати ворогів з найближчих сусідів. Україна, чиї військові зусилля ми максимально щиро підтримуємо на цих сторінках, є країною, яка намагається перетворити війну на механізм морального шантажу. Боротьба з росіянами має виправдати згоду на все, що президент Зеленський очікує від демократичних країн.
Я чудово розумію його логіку, фактично у нього немає іншого вибору, окрім як «йти на це». Проте світова політика – це складна гра інтересів, в якій не завжди можна виграти по максимуму, і замість мільйона в замкненому сейфі може вийти «зонк». У цьому сенсі Зеленський перегнув палицю в ООН, і рішення про відповідь на польське ембарго може стати фатальним для Києва. Воно може стати початком ланцюгової реакції, яка надовго розділить дві країни. Тим більше, що українське зерно на польському ринку дійсно може спричинити соціальні та економічні проблеми, а також тому, що ми перебуваємо на фінальній стадії передвиборчої кампанії. А це, ідеальне середовище для ескалації емоцій.
А тепер інша сторона. Бичачі погрози польського прем'єр-міністра щодо ембарго на інші сільськогосподарські продукти з України є нічим іншим, як чудовою ілюстрацією того, як може виглядати ланцюгова реакція. Мислення Матеуша Моравецького настільки підпорядковане логіці передвиборчої кампанії, що він готовий до ескалації польських заходів у відповідь, навіть попри те, що Польщі не потрібна торгова війна з Україною. Щобільше, вона може бути смертельною з точки зору відносин з європейськими чи американськими партнерами. Це заплямувало б репутацію Польщі й навіть спричинило б неконтрольовану хвилю ксенофобії.
Це не має жодного сенсу ще й тому, що польське ембарго суперечить європейському законодавству і може призвести до чергового конфлікту з Брюсселем та обмежень. Чи справді це те, що потрібно Польщі сьогодні? Безумовно, ні. Тому ми рішуче закликаємо обидва уряди зійти з цього небезпечного шляху. Прем'єр-міністр Моравецький, ми просимо вас бути розсудливим і не підігрівати настрої. Міністре Качка, більше розуміння для ваших сусідів. Географію не зміниш. А в жорсткому світі міжнародних інтересів мають значення й інші речі, а не лише егоїстично задумане питання продажу українського зерна. Відплату ще можна відкласти. Поговоріть із Зеленським. Цілком серйозно.
Джерело: Rzeczpospolita
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Україна може виграти війну, але програти мир - The Times
Що б не відбувалося на полі бою, очевидно, що Росія не досягла своїх головних цілей війни. Але досі залишається відкритим питання, чи буде жертва українців винагороджена безпекою, процвітанням і свободою, яких вони прагнуть, коли бої закінчаться.
Теми цього довгочиту:
ВідновленняАльманах думок #001: Без болю не загартуєш волю.
Переклад ICTV однієї із серій давнього мультсеріалу "Сучасне Рокове життя" прекрасно демонструє, що все у житті так і працює.
Теми цього довгочиту:
УкраїнаЯк позбутися постійного почуття провини
Сценарій нашої зневіри — це окупація, ліквідація державності, перекреслене майбутнє наших дітей і кінець України. Наші захисники ціною своїх життів не дають цьому сценарію відбутися. Ми, цивільні, не маємо права їх підвести...
Теми цього довгочиту:
Війна В Україні