Ціна біткоїна стрімко зростає. Що буде далі?

Цього року криптовалюта зросла на 63%

На якусь мить кожен, хто володів біткоїном, заробив на ньому гроші. 5 березня криптовалюта піднялася до історичного максимуму трохи вище 69 000 доларів - рівня, який, безсумнівно, порадував би любителів мемів, - а потім трохи відкотилася назад. Цей рекорд увінчав чудове повернення з темних днів листопада 2022 року, коли підвищення процентних ставок знищувало апетит до ризику, а криптовалютна біржа ftx щойно збанкрутувала. Купівля біткоїна на таких біржах здавалася трохи більше, ніж веселим і новим способом бути пограбованим.

Біткоїн навряд чи зростає ізольовано: все йде вгору. Фондові ринки по всьому світу наближаються до рекордних максимумів. Так само як і ціни на золото. Навіть ціни на облігації зростають після жалюгідного дворічного спаду. Каталізатором є поєднання ажіотажу навколо штучного інтелекту, радості від стану глобальної економіки та очікувань пом'якшення монетарної політики в майбутньому.

Тим не менш, біткойн має кращі показники, ніж більшість активів. 10 січня Комісія з цінних паперів і бірж, американський регулятор, схвалила заявки 11 інвестиційних компаній, в тому числі BlackRock і Fidelity, на створення біржових фондів, що торгують біткойнами (etfs). Це спростить купівлю криптовалюти для пересічних інвесторів. Замість того, щоб відкривати рахунок на спеціалізованій біржі, створювати криптогаманець, здійснювати банківський переказ і, нарешті, купувати біткойн, тепер люди можуть просто зайти на свій брокерський рахунок і придбати ETF. Активи десяти найбільших біткоїн-ETF зараз складають близько $50 млрд. І ця активність, схоже, самопідсилюється: чим більше грошей вливається, тим вище зростає ціна, чим більше людей говорять про біткоїн-ETF, тим більше грошей вливається, і так далі, і так далі.

Біткойн існує вже 14 років. Елегантний механізм, за допомогою якого він підтверджує свою достовірність і збільшує пропозицію, ніколи не був зламаний, а це означає, що токен нікуди не дінеться. Проте зараз очевидно, що він має досить обмежене використання для платежів, оскільки його обмежують як висока вартість, так і повільна швидкість транзакцій. Ті, хто намагається створювати додатки на основі блокчейнів, також не використовують біткойн. Зі створенням etfs майбутнє біткоїна виглядає як інвестиційний актив і не більше. Тож після цього початкового сплеску інтересу, як виглядатиме його прибутковість?

Було б нерозумно екстраполювати всю історію біткоїна. За останні 14 років криптовалюта перетворилася з нішевої ідеї кіберпанку на щось, що наближається до мейнстрімного фінансового активу. Однак нещодавні цінові рухи біткоїна можуть дати деякі підказки. Існує два пояснення цьому. Одне з них полягає в тому, що покупки в основному є широкою ставкою на технологічний прогрес, з варіаціями, які відображають перспективи самої криптовалюти. Наприклад, навіть коли акції технологічних компаній злетіли в середині 2021 року, біткойн впав після того, як Ілон Маск опублікував негативні твіти про криптовалютні платежі. Наприкінці 2022 року ціни на криптовалюту також були пригнічені, навіть коли фондові ринки зростали через провал валютних бірж.

Інша теорія полягає в тому, що біткойн - це свого роду цифрове золото. Зрештою, пропозиція за своєю суттю обмежена, так само як пропозиція золота обмежена кількістю металу в землі. Жоден з активів не приносить дохід і не приносить прибутку. Ця теорія втратила популярність у 2021 та 2022 роках, коли інфляція злетіла до небес, а біткоїн обвалився, але минулого року криптовалюта знову почала рухатися в ногу із золотом.

Можливо, обидві теорії містять елементи правди. І гібридний актив "технології-акції-криптовалюти-ставки-золото" може бути корисним навіть у портфелях непрофесіоналів, особливо якщо він лише частково корелює з іншими активами, якими може володіти інвестор. Диверсифікація між некорельованими активами є основоположним принципом управління портфелем. Перерозподіл, скажімо, 1% фонду в біткойн буде хеджуванням з низькими ставками.

Якщо інвестори куплять цей аргумент, ціна біткоїна, ймовірно, ще деякий час зростатиме. Що ж станеться, коли криптовалюта перетвориться на стандартний фінансовий актив? Припустімо, що біткойн додано до портфелів більшості інвесторів. Також припустімо, що криптовалюта не набуває популярності. У цьому світі прибутковість біткоїна, ймовірно, дійсно нагадує прибутковість золота: є фіксована кількість, і його ціна зростатиме в довгостроковій перспективі приблизно відповідно до запасу грошей. Це означає стабільну однозначну прибутковість. Створення біткойн-ETF, можливо, і викликало шалений приріст, але майбутнє, яке воно віщує, може бути повільнішим і стабільнішим.

Наш телеграм

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пащека / Світові новини
Пащека / Світові новини@pascheka

13.7KПрочитань
0Автори
111Читачі
На Друкарні з 15 березня

Більше від автора

  • Болото замість козиря

    Фінансовий скандал у Граці, корупційні розслідування у Відні, посадові махінації в колишніх синіх міністерствах, контакти з російськими олігархами - FPÖ Кікля опинилася у вирі справ.

    Теми цього довгочиту:

    Корупція
  • "Наша Європа може померти": Страшне послання Макрона континенту

    Макрон попередив про загрозу майбутньому ЄС та закликав до більш "суверенної" Європи. Він запропонував ідеї зміцнення ЄС, такі як збільшення бюджету та оборонні преференції. Промова розглядається як передвиборча агітація на тлі відставання партії Макрона в опитуваннях.

    Теми цього довгочиту:

    Європейський Союз

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається